Komentarze (475)
Zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim, ale ten znowu zawisł. Nauczycielka wraca do pracy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pyosalpinx

  Oceniono 13 razy 11

  Szkola powinna byc neutralna swiatopogladowo...zeby dzieci uczyly sie tolerancji i pozniej demokracji... dobrze zrobila...twierdze to swiadomie wlasnie jako chrzescijanin a nie katolicki faryzeusz....jak we Francji...nie ma burek ...nie ma krzyzy, a w domu to mozna sobie oltarze robic i chodzic nawet w wroku od kartofli

 • hersz_grycmann

  Oceniono 13 razy 11

  Powiesić na ścianie następne eksponaty: DURSZLAK, wycięty z folii z czekolady KSIĘŻYC i jakikolwiek (nawet już nieaktualny) BANKNOT.
  To są również obiekty kultu!

 • felicjan.dulski

  Oceniono 13 razy 11

  I tak będzie miała przechlapane. To nie jest jej zwycięstwo. Jeżeli już to pyrrusowe. Oj, nie jest lekko walczyć o przegraną, choć słuszną sprawę. Jestem pełen podziwu dla tej osoby. A tamtych: niech ich wszyscy diabli!

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 21 razy 11

  Dyrektorce ziemia pod nogami się pali to zwiewa na emeryturkę. Szkoda tylko, że syfu po sobie zostawiła co niemiara. Skandal. Mam nadzieję, że prokuratura dowali jej przynajmniej jakąś karę finansową za to jak traktowała swoich podwładnych.

 • woophy

  Oceniono 10 razy 10

  Na biologii - o niepokalanym poczęciu i gadających wężach
  Na historii - o fikcyjnych postaciach typu Abraham lub Mojżesz
  Na matematyce - o mnożeniu ryb i chleba
  Na fizyce - o chodzeniu po wodzie i zatrzymywaniu ruchu Słońca
  Na chemii - o przemianie wody w wino
  Na języku polskim - jedyną lekturą do analizy będzie Biblia
  Na geografii - wyłącznie Ziemia Święta
  Na WF - skok po hostię i klęczenie na czas
  Na plastyce - rysunki i rzeźby JPII
  Na muzyce - psalmy
  itd...

 • lechutek69

  Oceniono 14 razy 10

  Ewidentna wina rządu, tzn. niestety PO. Za PIS będzie jeszcze gorzej, nie ma co się łudzić. Szkoła powinna być, zresztą zgodnie z Konstytucją RP, miejscem neutralnym światopoglądowo. Tzn. powinno się w niej uczyć i wychowywać w duchu tolerancji i poszanowania wszystkich ludzi, przyrody, itd. Można uczyć o różnych religiach na lekcjach historii, etyki, religioznawstwa, czy nawet języka polskiego. Natomiast religii nie powinno się w ogóle uczyć, bo to nie jest przedmiot do nauczania. Przekonania religijne mogą swoim nieletnim potomnym przekazywać rodzice zgodnie ze swoimi przekonaniami. Dopóki nasze rządy tego nie zrozumieją, dopóty będą zupełnie niepotrzebne waśnie i podziały społeczne. Ale jestem bardzo sceptyczny, że tak stanie się w niedługim czasie. Dlaczego? Ano dlatego, iż większość Polaków jest mentalnie w XIX wieku. Niestety.

 • window_licker

  Oceniono 16 razy 10

  1. Zerwać konkordat
  2. Zlikwidować etaty kapelanów
  3. Zlikwidować etaty katechetów
  4. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
  5. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler
  6. Wyprowadzić religię ze szkół
  7. Usunąć krzyże z urzędów i szkół
  8. Uroczystości państwowe organizować bez udziału kleru
  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach
  10. Wstrzymać dofinansowanie "dzieł" Krk z kasy państwa

 • praskiso

  Oceniono 16 razy 10

  Narzucanie się z symbolami religijnymi przypomina czasy PRL. Tam również było gęsto od symboli tyle że jedynej słusznej partii PZPR. W sumie na jedno wychodzi.

 • marc_pl

  Oceniono 9 razy 9

  Tylko ateiści mogą zapewnić naszemu krajowi normalność, inaczej grozi nam religijne szaleństwo a władza nad państwem przejdzie w ręce oszalałych radykałów religijnych.

 • digital_dictator

  Oceniono 11 razy 9

  Trudno się potem się dziwić, że młodzież głupia i roszczeniowa, jak jest uczona w szkole przez religijną, antyintelektualną ciemnotę.

 • dejtrejder

  Oceniono 11 razy 9

  Wielkie owacje na stojąco dla tej Pani! Wielki szacun!
  Natomiast kanalia, która była dyrektorką niech się teraz zatrudni na plebanii u biskupa jako sprzątaczka :)

 • tadestades

  Oceniono 11 razy 9

  Jeśli zniesienie krzyża w przestrzeni publicznej uważane jest za przestępstwo wobec wierzących, to wyeksponowanie symboli guślarskich powinno być (na zasadzie równości obywateli) uznawane za przestępstwo wobec niewierzących.

 • marne

  Oceniono 15 razy 9

  TRZEBA USZANOWAC INNYCH NIE MOZNA WIESZAC SYMBOLI RELIGIJNYCH W MIEJSCACH PUBLICZNYCH krzyz nie powinien wisiec w szkole urzedzie fabryce,ze wzgledu na uszanowanie osob o innych pogladach

 • dzakarta

  Oceniono 8 razy 8

  Precz z dyktaturą katomoherów !

 • totus.tytus

  Oceniono 8 razy 8

  Obawiam się, że po spełnieniu się pesymistycznego scenariusza, dyrekcja na żądanie lokalnej kurii powiesi na ścianie... Panią Grażynę ukrzyżowaną ku przestrodze innych, którzy chcieliby pójść Jej śladem.

 • baba67

  Oceniono 10 razy 8

  Tu tak naprawdę chodziło tez o to jak dalece wolno dyrektorowi nadużyć swojej władzy w małych społecznościach gdzie jest spore bezrobocie .Okazało się że są granice tego nadużywania.

 • leming_13

  Oceniono 9 razy 7

  i znowu przez truposza na.patyku takie ceregiele, pani Grażyno nie jestes sama...
  festival pogardy dla rozumu zacznie sie dopiero za 2 miechy hehe

 • frantfrantiszek

  Oceniono 7 razy 7

  Głódź jest klasycznym przykładem "państwa prawa", jak o kondominium niemiecko-amerykańsko-watykańskim mówią sprzedajne styropiany.
  Najpierw awans z szeregowca na generała (w "wolnej" POlsce to oczywista oczywistość), a po 13 latach prawie pełna emerytura, tzn 74,4%, gdy maksymalna jest 75% !
  Chyba pływał na łodziach podwodnych albo walczył w pierwszej linii w Iraku ?
  A tak na serio, chciałbym widzieć te obliczenia emerytury Głódzia.
  Panie Siemoniak, proszę opublikować. Przecież w "wolnej" Polsce i w dodatku z księdzem nie może być nic nieuczciwego

 • vito3

  Oceniono 7 razy 7

  wraca pis i ta czarownica bez kartki od proboszcza i zaswiadczenia o rozgrzeszeniu uczyc w polsce nie bedzie,prezydent jak zalatwi pilne sprawy zrobi lustracje wyznaniowa ateisci i innowiercy won z budzetowki mogl galileusz sie nawrocic moze i nauczycielka z krapkowic,pare lat zabraklo biskupa nosola i mamy polski katolicyzm na opolszczyznie mam nadzieje ze autochtoni nie maczaja wtym palcow i to hohlacka robota

 • edza4

  Oceniono 11 razy 7

  Całą obsadę z tej szkoły wysłać na jakiś kurs,aby mogła zrozumieć co to jest świeckość państwa jak nie zrozumieją to znaczy że nie powinni w żadnej szkole uczyć.Być może u tych pedagogów świeckość i fanatyzm to to samo znaczenie tych słów.Pewnie fanatyzm poluzuje ,bo kościół się oczyszcza,szkoda że tylko z jednego pedofila.

 • cezar85

  Oceniono 9 razy 7

  nie spotkała się z szykanami dyrekcji i kolegów z pracy

  tylko z miłością bliźniego po chrześcijańsku

 • cillian1

  Oceniono 11 razy 7

  Komuniści, faszyści i inne pomioty ludzkości, też wieszały swoje symbole, na siłę.
  Ja nie widzę różnicy.

 • mz50

  Oceniono 11 razy 7

  Spokojnie , jeszcze jedno, no moze dwa pokolenia a wszystko w Polsce znormalnieje.
  Obym doczekał tych czasów.

 • Sam Sliding

  Oceniono 8 razy 6

  Mam nadzieję, że ściągnie, czego jej serdecznie życzę !

 • realista_77

  Oceniono 8 razy 6

  Oby zdjęła ponownie, co to ma być? Państwo wyznaniowe?

 • panhoryzontu

  Oceniono 6 razy 6

  Męczenniczka walki o wolność poglądów i wolność od religii.

 • yureck

  Oceniono 8 razy 6

  Trzymam za Panią kciuki gratuluję odwagi cywilnej!!!!! BRAWO

 • amirez

  Oceniono 10 razy 6

  Wielkie mecyje. Pisiory wygrają wybory, to się salę mtematyczną zamieni na kaplicę szkolną, a panią Grażynkę wyśle na zieloną trawkę w oparciu o zmiany organizacyjne miejsca pracy.

 • elq_1

  Oceniono 12 razy 6

  @guti1984 pisze :
  "...Komuniści, faszyści i inne pomioty po dojściu do władzy, pierwsze co robily to zdejmowaly krzyże..."

  Akurat!
  Ja za "wstrętnej komuny" miałem religię w szkole, a faszyści ustanowili Państwo Watykańskie i na wojskowych pasach nosili napis "Gott mit Uns"!
  IPN ci tak we łbie nap...ił?
  Ucz się baranie i nie pieprz głupot!

 • a.k.traper

  Oceniono 8 razy 6

  Wiele osób wiesza krzyże czy obrazki cichaczem i jest to dla nich jedyne osiągnięcie w życiu, pamiętam atmosferę wieszania krzyży z lat 1980-81, chodziło o pokazanie naszej niezależności i wolności słowa czy przekonań, wielu z nas gdyby wiedziało do jakiej to patologii doprowadzi nigdy by w tym nie uczestniczyło, chodziło o pójście do przodu a nie na cofaniu się.
  Wbrew wielu, którzy mają inny światopogląd uważam, że w normalnym życiu żaden Bóg przeszkodą nie jest, natomiast głupawe rozumienie religii prowadzi nawet do ludobójstwa, mnie osobiście ,jako człowieka wierzącego śmieszą i mierżą te krzyżyki i obrazki, to nie o to chodzi by jak zwierzę znaczyć teren widocznymi śladami tylko umysłem, tak też powiedział Stwórca do Adama i Ewy "idźcie i rozmnażajcie się i czyńcie sobie ziemie poddaną", wręcz nakazał pracować i swoją pracą jako modlitwą oddawać mu hołd a on będzie wiedział czy jest mu to miłe czy nie, widząc krzyż w instytucji ogarnia mnie smutek i przygnębienie z płytkości wiary tych ludzi bo przeważnie do bliźniego zbyt mili nie są.
  Chodziłem do szkół w PRL, pamiętam też, że ze ściany patrzyli Gomułka i Cyrankiewicz, wcześniej chyba Ochab, na religię chodziliśmy do prywatnego domu i miło to wspominam.
  Jedynym kryterium w szkole i w pracy była wiedza i umiejętności, tym co się nie angażowali w naprawianie świata po jednej czy po drugiej stronie nikt niczym nie groził, chyba, że sami siebie niszczyli nałogami.
  Dajmy szansę dzieciom i młodzieży by nabyli wiedzę o świecie, językach i religiach aby w późniejszym życiu potrafili wybrać mądrze a nie bali się, tak jak to znowy obserwuję, w latach 80-ych ci co dzisiaj wieszają krzyże bali się podejść np. do mnie bo mogłem mieć trefny towar, dzisiaj to oni zastraszają innych, kiedyś nawet sekretarze tak nie postępowali a zdarzało się, że ostrzegli przed rewizją czy innymi akcjami, dzisiaj sprzedadzą za możliwość ucałowania ręki proboszcza, często niewierzącego i cynicznego bo o biskupach to szkoda mówić.

 • horp

  Oceniono 7 razy 5

  Co za odwazna kobieta nowoczesna i silna ...brawo zycze pani zeby nie dała sie tym wszystkim całujacym w lape biskuią nawiedzonych udajacych poboznych swietoszków na pokaz

 • incipit

  Oceniono 9 razy 5

  Prokuratura powinna sprawdzić co za k... powiesiła "najstraszniejsze narzędzie zadawania śmierci i stosowania tortur" czyli krzyż na ścianie państwowej szkoły. I należy go stamtąd natychmiast usunąć.

 • Tomasz Kozłowski

  Oceniono 5 razy 5

  Potraktujmy krzyż w urzędzie jako znak rozpoznawczy zacofaństwa. To może być nawet pożyteczne. Wolę jawne wsteczniactwo niż powierzchowny postęp.

 • tadjan

  Oceniono 7 razy 5

  już Chrystus wiedział że krzyż to symbol przemocy i zniewolenia, ale do wolskich głupoli nie dotarło to przez 2000 lat..... mają bystre umysły.

 • rozterka47

  Oceniono 11 razy 5

  Wiara i religia są sprawa prywatną i jej symbole nie powinny znaczyć miejsc publicznych.

 • alkana11

  Oceniono 13 razy 5

  jakaś katolicka biurwa go tam tchórzowsko powiesiła. Sama by się zdzira powiesiła. Powracającej moralnie czystej i patriotce ślę ukłony .
  Apeluję aby Pani wywaliła symbol "tego czegoś" na porót. Proste baby musza zrozumiec ,że są rzeczy których łączyc nie można. Jak ma tamta osoba problem moralny t niech speird..z tej szkoły Czy zadowolona by la by taka jedna z drugą kiedy jaqko katolik wywiesił bym symbol "Sierpa z Młotem" ,bowiem mam wielki szacunek dla narodu, który poniósł ofiarę z ludzi dla dania Polsce -mojej Ojczyźnie - upragnionej wolności.!!! b Powiesił bym ten krzyż na Ołtarzu Jasnogórskim w Częstochowie, jako symbol pragnień katolików, którzy jak bydlęta wrzeszczą 'raz sierpem raz młotem tę czarną hołotę"!!iło by t uczczucia religijnych Nowakó i innych PiSdolniętych frajerów. Jestem katolikiem , krzyż mi nie był nigdy zawadą ale nie godze się aby byle nawiedzona swołocz, krzyżem tym symbolem religijności i mojej pobożności prowadziła własne urojone boje. I taka zdzira do nieba nie pójdzie. Zdzira to pochodna od zdzierania. ta PiSpani jest pewnie jak zdarta płyta równolatka jej

 • emeryt21

  Oceniono 9 razy 5

  Wyprowadzic nauke religii ze szkol....wyprowadzić religie z przestrzeni publicznej....
  Na pewno tego nie będzie....Czekam na zmiane organizacji senatu w którym powinni zasiadać biskupi a co drugi poseł powinien być duchownym. Nieobecnosc na niedzielnej mszy powinna być karana mandatem i punktami karnymi....
  Jeśli sobie zyczycie to mam jeszcze mnóstwo takich i innych pomyslow na organiacje zycia w Polskiej Rzeczpopolitej Katolickiej....

 • vito60

  Oceniono 13 razy 5

  Proponuję, by sprawę obiektywnie rozpatrzył, Pierwszy Inkwizytor Leszek Sławoj Głódź.

 • e.olsen

  Oceniono 13 razy 5

  Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić postępowanie (byłej?) dyrektorki i jej zauszników.

 • mirekch60

  Oceniono 4 razy 4

  Pani Grażyno jest pani odważną kobietą brawo,nie powinno być żadnych krzyży w miejscach publicznych itd.

 • panhoryzontu

  Oceniono 12 razy 4

  Wyrazy poparcia!

 • jhbsk

  Oceniono 14 razy 4

  Miłość bliźniego aż bucha od tych nauczycielek. Żałosna banda pseudo chrześcijan.

 • 11lech

  Oceniono 6 razy 4

  niech teraz zawiesi symbole innych religii

 • goplana24

  Oceniono 10 razy 4

  A co na to OPAS kopat.????
  Jego opinia w tym kraju jest najważniejsza.

 • majster_mundek

  Oceniono 3 razy 3

  zajumała krzyż? toż to bluźnierstwo pierwszej wody!

  do Hadesu z nią!

 • spam_box

  Oceniono 5 razy 3

  Niech ściągnie to gufno z żydkiem. Powinien wisieć krzyżyk z kremówkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX