"Polska to kraj dla zwolenników sportów ekstremalnych". Kim: czas samozatrudnienia wspominam jako koszmar

- Życie w Polsce jest sportem ekstremalnym - stwierdziła w Poranku Radia TOK FM Agnieszka Wiśniewska z "Krytyki Politycznej" podczas dyskusji o naszym rynku pracy. Renata Kim z "Newsweeka" wspominała natomiast traumatyczne przeżycia z okresu samozatrudnienia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Publicystki w Poranku Radia TOK FM mówiły o problemach na polskim rynku pracy. Eliza Olczyk z "Wprost" wskazywała, że ludzie siedzący przy tym samym biurku mogą mieć zupełnie inną sytuację zależnie od umowy, na jakiej pracują. A matki z małymi dziećmi pozbawiane są prawa do urlopu. - W takim państwie młodzi ludzie nie mogą żyć - zżymała się publicystka. - Ani zakładać rodzin. I nikogo nie dziwi, że wyjeżdżają do Londynu i tam rodzą dzieci. Bo tam czują się bezpiecznie - dodała Agnieszka Wiśniewska z Krytyki Politycznej.

- To nie jest tak, że ci, którzy chcą stabilnego życia, wyjeżdżają do Londynu, a ci, którzy chcą zaznać smaku przygody i wolności, zostają w Polsce? - zaczął się zastanawiać prowadzący audycję Jan Wróbel. - Życie w Polsce jest sportem ekstremalnym - przyznała Wiśniewska.

- Przemawiam z wyżyn dobrego samopoczucia osoby, która od lat ma etat i krótki czas - kilku miesięcy - kiedy mój pracodawca zmusił mnie do tego, żebym założyła firmę jednoosobową - mówiła Renata Kim z "Newsweeka". - Wspominam to jako absolutny koszmar. Szłam do szefowej, która mówiła mi "Jaki urlop?". Cały czas myślałam, czy na następny miesiąc zostanie przedłużona umowa. Czas wielkiej, wielkiej niepewności - mówiła Kim.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (35)
"Polska to kraj dla zwolenników sportów ekstremalnych". Kim: czas samozatrudnienia wspominam jako koszmar
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 10 razy 8

  Mówi się Polska to, Polska tamto itd.
  Zaraz, zaraz, przecież to nie Polska mnie robi w konia.
  To Polacy innym Polakom robią kuku.
  Zaczyna się od najniższych szczebli drabiny społecznej a kończy na najwyższych:
  oszukiwanie, okłamywanie, niechlujstwo, brak sumienności, zawiść, chęć dorobienia się cudzym kosztem, partactwo, brak lojalności, brak szacunku do drugiego człowieka.
  To nie Polska wykonuje dla mnie usługi, to nie Polska mnie zatrudnia, to nie Polska ustala cenę mojej pracy, to nie Polska tworzy prawo pod określone grupy interesu, to nie Polska przejawia brak kultury tak prawnej jak i zwykłej, życiowej.
  Za tym stoją konkretni ludzie i nie są to obcokrajowcy.
  Ta cała stęchlizna bierze się prosto od ludu który sześć dni kiwa swoich współrodaków, by siódmego dnia najeść się swoim Bogiem i uzyskać od szamana akt łaski i przebaczenia za grzechy.

 • cynnik2

  Oceniono 10 razy 8

  Dziewczyny - dziennikarki - zejdźcie na ziemię.
  Prowadzę firmę medialną od 1994 r. I nie jestem w układach w waszej zasranej warsiawce, więc na dzieńdobry mam przejebane. Zlecenia muszę wykopywać spod piachu, inwestować ciągle w najnowszą technikę, i nie mam męża, który podsypie kasy, jak coś nie wyjdzie.
  Do tego jeszcze dokładam końskie zdrowie (bo ZUS coś da, ale po 30 dniach zdychania).
  Kiedyś uwierzyłem w Polskę, w kapitalizm nad Wisłą i Odrą, wróciłem z emigracji. A teraz marzę, żeby na stare lata stąd spadać. Jak bambusy, do Niemiec.
  Pomału kapujecie, jak paskudnie żyje się w Polsce.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 5 razy 5

  "Polska to kraj do życia dla zwolenników sportów ekstremalnych"

  A ja słyszałem w TOK FM od prezydenta Komorowskiego, że POlska, którą on wywalczył, jest wspaniała, zaś prezydent Duda mówiąc o niesprawiedliwości w Polsce zdradził naród.
  Wienc jak to w końcu jest, bo ja to gupi jezdem i jusz nie wjem?
  Hę, orły z TOK FM?

 • wiesscar

  Oceniono 4 razy 4

  w "Polskim Punkcie Widzenia" w TV Trwam z tydzien temu byl szef zwiazkow pracownikow bankowosci w Polsce, zaczal mowic o mobbingu wobec pracownikow bankowych ktorzy zajmuja sie sprzedaza produktow bankowych, nacisk na wyniki, ale prowadzacy powiedzial ze musimy konczyc program, potem dali jakis film o Izraelu czasow Jezusa Chrystusa,
  a wiec ciekawa rozmowa a czas musi byc na jakis glupawy film,

 • jefflebovsky

  Oceniono 3 razy 3

  Renata Kim jest ....! Nie wiem jak to napisać bez używania słów obelżywych. Niedawno broniła jak lwica "elastycznych form zatrudnienia" teraz je potępia. Baba powinna się zdecydować. Kłapie paszczą na prawo i lewo. Od bandy do bandy. Można ją olewać jako dziennikarkę, ale współczuję mężowi tej idiotki.

 • patrycja212121

  Oceniono 5 razy 3

  Ja szczęśliwie mogłam, to zwiałam. Od współczesnego pola bawelny zwanego Polską. Od doktrynalnych, katolskich psychopatów z PO iPiSu i kombinatorów z PSLu. Od tych którym bardziej na sercu leży los budowy kościoła na Wilanowie niż własnego ludu... Dobrze że miałam dokąd i że miałam jak inaczej męczyłabym się z Dudą i Kopacz. A tak wpadam na wakacje tylko popatrzeć na nich jak na jakimś safari patrzy sie na żyrafy.

 • rpal

  Oceniono 3 razy 3

  Ten cały "sukces" Polski to właśnie wynika z takich oszczędności na świadczeniach socjalnych kiedy ten który daje robotę oszczędza i wymusza te oszczędności na pracownikach. Zatem wszyscy pracujący na śmieciówkach są ojcami i matkami sukcesu a beneficjentami ci którzy ich do tego skłonili, namówili, zmusili, do wyboru do koloru jak kto woli.

 • witek1962

  Oceniono 2 razy 2

  Praca w samozatrudnieniu sama w sobie nie jest zła. Dużo zależy od tego z kim się ją podpisuje i co ona zawiera. Miło wspominam taką umowę bo miałem w niej 30 dni urlopu, odliczałem koszty i płaciłem mniejszy ZUS. Dużo zostawało dla mnie. Oczywiście problem jest gdy chorujemy. Ale podpisując umowę o pracę z jakimś idiotą, u którego atmosfera pracy jest tragiczna, też możemy mieć przewalone.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX