Komentarze (109)
"Wyniki referendum to ogromna porażka. Jakby nam w nocy rozwalono wszystkie autostrady"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • r0b0l

  Oceniono 2 razy 0

  polactwo to lud ciemny i na demokracji się nie wyznaje.
  moze za 100 lat...

 • dr_bloger

  Oceniono 2 razy 0

  Wszystkie autostrady? To mamy ich tak dużo?

 • iglicznia

  Oceniono 2 razy 0

  Żadna porażka, tylko racjonalna postawa na idiotycznie sformułowane pytania. Tylko jedno pytanie o JOW-y z wcześniejszą właściwą informacją o nich zapewniło by inną reakcję społeczną. Niestety współczesna polityczna kamaryla zadbała o swoje "być albo nie być".

 • myrcek

  Oceniono 4 razy 0

  A jednak Polska do zamożny kraj, którego stać na referenda.

 • gurupitka

  Oceniono 4 razy 0

  Dla mnie brak frekwencji jest oznaką, że ludzie wciąż jednak myślą i że odrzucają propozycję robienia z nich idiotów jaki oferuje system reprezentowany przez ex-prezydenta, a widoczny na codzień na każdym rogu polskiej rzeczywistości.
  Tzn. system gdzie 2+2 = cokolwiek ale nigdy nie 4.
  No bo jak może zdrowo myślący człowiek odpowiedzieć na pytanie typu: czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania (tego czy owego)? Tzn niby za czym mam być?
  O innych pytaniach już nie wspominając. Zresztą nie tylko o Komora tu chodzi, ten młody z jokerem na gębie tez się popisał.

 • fagusp

  Oceniono 4 razy 0

  Nie wiem kto jest wygrany na klapie referendum. Ale wiem, kto je przegrał. Kosztowało to 100 milionów, ale dzięki temu wiemy, że Pan Skubiszewski i jego poroniony Ruch Obywatelski na rzecz JOW-ów to polityczna padlina.

 • wlodzimierz.ilicz

  Oceniono 4 razy 0

  "Te wyniki odebrałem jako ogromny krok w tył - komentował w TOK FM Marcin Skubiszewski z Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW-ów."

  Pod hasłem "Rozwalamy system. Kukuz '15" debile chcą zmienić system wyborczy na zupełnie antydemokratyczny.
  Ich pogląd to: "Potrzebne są zmiany. Byle jakie, nawet na gorsze".
  Debile.
  JOWy to 99% mandatów dla PO i PiS.

 • kararaka

  Oceniono 6 razy 0

  Senat III RP błyskawicznie POparł niestosowne referendum odrzucone przez obywateli a jednocześnie brutalnie odrzucił referendum poparte przez około 6 milionów obywateli imiennymi podpisami. Kto takich osobników do POlskiego senatu wybrał?

 • szosty1pazurek

  Oceniono 6 razy 0

  nie jest moim zamiarem pouczać, wymądrzać się, mizdrzyć itp. - mam za mały rozumek - ale chcę wyrazić moją minimalną nadzieję: Polacy może troszkę zmądrzeli w ciągu miesiąca. Troszkę, ale zauważalnie.

 • mylink1

  Oceniono 4 razy 0

  1. Wybory prezydenckie/parlamentarne - głosowanie na obietnice wyborcze.
  2. Referendum - głosowanie za zmianą konkretnego przepisu ustawy.

  Polacy w większości zdecydowali, że wolą same obietnice.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 6 razy 0

  "Wyniki referendum to ogromna porażka"
  Pan Skubiszewski to jakiś wizjoner jest.
  Wyników jeszcze nie ma!!!
  Jest za to znikoma frekwencja!!
  A frekwencja ma się do wyników tak,jak rozum wiadomo kogo do mądrości
  Pyrsk ludkowie

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy 0

  Taki jest rzeczywisty stan i obraz naszego teoretycznego kraiku.

  A Putin rechocze ze śmiechu ! ! ! !

 • wlomat1

  Oceniono 16 razy 0

  A POmysłodawcy tej POrażki - która nas kosztowała 100 mln zł, to jakie premie skasowali odchodząc z Kancelarii Prezydenta ?>?>?>?>?

 • glit64

  Oceniono 18 razy 0

  a czego tu jęczeć? wiadomo było, ze zadne referendum nie jest na rękę "obozowi władzy", jak to celnie ujął platformiany obermongoł... chyba ze bedzie to dotyczyc np. uchodzców.... ooooooooooooo, to by było wtedy wzmozenie. redachtory żakowskie, wielowieyskie, wołki, kraśki i wieluwielu innych ujadałyby o obywatelskiej postawie itd itp...
  jęczeć nie ma czego. czasy nadeszły takie, ze trzeba sie intersować: kto chce rządzić, dlaczego, co ma do powiedzenia i co moze z tego wyniknąć. Piweńko, supermarket i grillik już nie starczają. Niestety!

 • falowod

  Oceniono 1 raz -1

  Ja nie poszedelm bo dla mnie bylo to pozoranctwo.Takie niby zapytanie a tak naprawde PO mialo w d...ie co Polacy odpowiedza.PO i tak juz swoje zrobilo,wyciskajac z budzetu ile sie dalo i wizja ze dalej tak bedzie skonczyla sie;Panstwo kolesiow zawala sie . Dorn,Kaminski... to przeciez kolesie ktorym dano szanse zalapania sie !
  PiS jak chce polityki TKM czyli Teraz Kur...a MY! to szybko te wladze straci.

 • r0b0l

  Oceniono 1 raz -1

  naród pokazał władzy środkowy palec. Problem w tym że naród sam sobie ten palec wsadził w dópę i zawył z radości.
  Grunt że nasze na wierzchu ( albo w środku )

 • Oceniono 3 razy -1

  Nie chcę nikogo krytykować ale nie uważam tego referendum za zmarnowane, jest to jednak wykładnik zdania Polaków i przede wszystkim zaufania do rządu, jak wynika z głosowania.

 • wj_2000

  Oceniono 11 razy -1

  Ustalenie wymaganej frekwencji 50% uwazałem od początku za podły wymysł polityków, co dorwali się do władzy i zrozumieli, że"raz zdobytej władzy nie oddadzą". Mam na myśli solidarnościowych kombatantów i mówiących się do nich ludzi rzekomej lewicy.
  Biorąc pod uwagę, że u nas około 50% to są ludzie, których wołami nie zaciągniesz do głosowań, i którzy bardziej czy mniej świadomie cedują prawo do podejmowania decyzji pozostałą połowę, żadne referendum nie ma szans przeciwstawienia woli ogółu, egoistycznym pomysłom elity.
  Wystarczy, że wśród owej aktywnej części jest co piąty, albo nawet tylko co dziesiąty zwolennik status quo, by bojkotując referendum uczynili go nieważnym!
  Zrozumieli to Węgrzy, którzy dla ważności referendum przyjęli kryterium, by wypowiadająca się większość stanowiła nie mniej niż 25% UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA. Przeciwnicy nie mogą nijak unieważnić takiego głosowania, chyba że stawią się w liczbie 26% !!
  Nawet gdy z góry wiedzą, że przegrają mają motyw do pójścia, by zmniejszyć psychologiczny sukces oponentów.

 • peter-321

  Oceniono 1 raz -1

  Porownanie pasuje do "wybitnego" znawcy Zachodu. Skubiszewski daj sie leczyc , bo to juz Twoj wiek tego wymaga.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 3 razy -1

  Wyniki referendum to ogromna porażka.
  **********************
  Najbardziej prezydenta Bronisława.

 • rabarbarella

  Oceniono 5 razy -1

  Ale o co chodzi .Taki efekt był planowony od początku .Ani Po ani Pis to referendum było nie na ręke ,sejmowej drobnicy także. Można było zaplanować na dzień wyborów wtedy frekwencja by była duża i kasa by została. Nasi koryciarze boją sie tego jak diabeł święconej wody (może wyj.tej swięconej przez hierarchów i rydza) ,fakt wynik nie jest wiążący ale odrzucić to potem w głosowaniu to sygnał dla wyborców kto jest kim w sejmie i informacja że wszyscy tam są tacy sami tylko ubrani w czarne niebieskie czerwone i zielone kufajki.Ludzie nie poszli to znaczy jednoznacznie że można ich olewać i jeszcze skuteczniej okradać i oszukiwać. 2 razy głosowałem na PO teraz nie pójde bo po co , będzie znowu koalicja po albo pis co na jedno wychodzi bo obie mafie sra..ą na gospodarke i drobnych przedsiebiorców

 • observanto

  Oceniono 5 razy -1

  Zapomniał Pan dodać, ze to najdroższe autostrady świata, które powstały w atmosferze skandali, oszustw i defraudacji pieniędzy podatników!

 • vidi12

  Oceniono 11 razy -1

  To klęska tego buraka z Budy Ruskiej i jego przydupasów z PO !!!

 • jacek_dp

  Oceniono 9 razy -1

  Najpierw najbardziej znani dziennikarze wszem i wobec głoszą, że oni do referendum nie pójdą a potem satysfakcja że obywatele do referendum nie poszli.
  Nawoływaliście do anty-obywatelskiej postawy to macie czegoście chcieli.
  Następnym razem będziecie chcieli by ludzie poszli do urn a oni was oleją bo tego ich nauczyliście.

 • magda-warszawianka

  Oceniono 21 razy -1

  Ciekawe czy poparcie dla PO, która poparła to referendum przekroczy te 7 % frekwencji referendalnej?

 • Ola Nowak

  Oceniono 4 razy -2

  nie uznałabym tego referendum za krok w tył tylko dlatego ze frekwencja była niska. Znaczna większość głosujących w referendum odpowiadała na zadane pytania twierdząco co wskazuje na jednogłosność w sprawie JOWów

 • Urszula Owczarek

  Oceniono 2 razy -2

  WYNIKI REFEREDUM NIE SĄ PORAŻKĄ, porażką jest na pewno frekwencja !!! Ale o to właśnie chodziło partiom rządzącym, zarówno PO jak I PiS-owi. Dlatego pseudo dziennikarze uważajcie, co piszecie !!!

 • jezierskiadam

  Oceniono 18 razy -2

  Let it be.

  Tak musiało się stać.

  Drodzy osadzeni !!!

  W poprzednich głosowaniach rozczarowani głosujący głosowali na Palikota i Korwina. - Licząc na odmianę głosowali na nowe siły.

  Okazało sę, że to nic nie daje.

  Winę ponoszą przywódcy TR i KNP, którzy nie wykonali tego, co do nich należało. - Na bazie sukcesu nie zrobili naboru nowych członków swoich partii. Nie stworzyli organizacji partyjnej z prawdziwego zdarzenia. Zamiast tego zajęli się problemem: - kto jest jedynym prawdziwym wodzem?

  Do porażki TR i KNP walnie przyczynili się dziennikarze wszelkich opcji.

  Dziennikarze atakują polityków. To im się opłaca. Prywatnie im się opłaca.
  Dziennikarze mainstreamowi atakują polityków PiS, a dziennikarze „niezależni” atakują polityków rządowych.

  … ale dziennikarze mainstreamowi powstrzymują sę od atakowana polityków PO i PSL, a dziennikarze „niezależni” powstrzymują się od atakowania PiS-owców.

  Polityków nikt nie chwali, bo to dziennikarzom się nie opłaca, a na politykach nierządowych i niepisowskich wszyscy jadą jak na łysej kobyle.

  Tym sposobem niedzielne głosowanie wygrał leciwy Kaczor i jego techniczny.

  Doskonały wynik Kukiza jest, moim zdaniem, efektem frustracji i konsolidacji wszystkich niedopuszczanych do głosu i cenzurowanych. Kukiz bardziej zajmuje się wykluczonymi niż wieszaniem psów na Putinie, Rosji i Rosjanach.

  Jeżeli jesienią będzie podobny wynik, to mimo wszystko PiS nie dojdzie do władzy, ale scena polityczna zostanie jeszcze bardziej zabetonowana.

  W następnym etapie naród może uznać, że jedynym sposobem na zmiany jest rewolucja, która zmiecie z powierzchni ziemi całą klasę polityczną.

  Adam Jezierski

  PS. Nie krzyczę: - "a nie mówiłem" - mówiłem, ale przypominanie tego nic nie da.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 18 razy -2

  Przecież PO i autorytety Gazety Wyborczej apelowały, aby nie brać udziału w referendum zarządzonym przez człowieka roku Gazety Wyborczej.

 • wlomat1

  Oceniono 3 razy -3

  To ogromna POrażka. Tyle że ta POrażka ma swoich autorów.
  Chcę ich widzieć jak w TV kornie schyleni tłumaczą się POlakom ze zmarnowanych 100 milionów zł.
  I nie zaszkodziło by gdyby na znak swojej hańby robili to rozebrani do naga >!>!>!>!>!>

 • robert9998

  Oceniono 7 razy -3

  Parafrazując Kazika "Komorowski- ODDAJ MOJE STO MILIONÓW!!!

 • adam-aga

  Oceniono 8 razy -4

  Czekam na powtórkę wyniku. PO 25.10. dostanie tyle głosów ile wynosiła frekwencja w referendum. Bul, bul, bul .

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 6 razy -6

  "Wyniki referendum to ogromna porażka. Jakby nam w nocy rozwalono wszystkie autostrady" oznacza:
  Polacy, jesteście barbarzyńską hołotą z kulturowego zadupia graniczącego z obrazą dla człowieka - waszą wymarzoną, zieloną Ukrainą.
  Jesteście ZMYWAKAMI!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX