"Korwin-Mikke żeruje na lęku przed imigrantami. Ale trudno przesądzić, czy wejdzie do Sejmu"

Najnowszy sondaż poparcia dla partii pokazuje, że do Sejmu może wejść aż siedem ugrupowań. Ale według Elizy Olczyk im bliżej będzie do wyborów, tym bardziej będzie spadać poparcie dla małych ugrupowań. - Mam duże wątpliwości co do możliwości wejścia do Sejmu nawet Zjednoczonej Lewicy - mówiła w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Według sondażu Millward Brown na miejsca w Sejmie mogą liczyć: PiS, PO, Zjednoczona Lewica, Nowoczesna, ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego, PSL i ruch Pawła Kukiza.

Zdaniem Renaty Kim wzrost poparcia dla partii KORWiN to efekt antyimigranckiej retoryki. - Atmosfera lęku i strachu przed rzekomym najazdem imigrantów jest cały czas podsycana. To niesamowite paliwo wyborcze. Paweł Kukiz tego nie wykorzystuje, ale Korwin-Mikke żeruje na lęku przed imigrantami - mówiła dziennikarka "Newsweeka" w "Poranku Radia TOK FM".

Dawno nie było sondażu, który dawałby aż siedmiu partiom szanse na poselskie mandaty. Ale jak ocenia Eliza Olczyk, wraz ze zbliżaniem się daty wyborów spadać będzie poparcie dla małych ugrupowań.

- Wyborcy będą wybierać większe ugrupowania. Mam duże wątpliwości co do możliwości wejścia do Sejmu nawet Zjednoczonej Lewicy. Oni, tworząc koalicję, podnieśli sobie próg wyborczy - na 8 proc. A w ostatnim sondażu dostali właśnie 8 proc. - podkreśliła publicystka "Wprost".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
"Korwin-Mikke żeruje na lęku przed imigrantami. Ale trudno przesądzić, czy wejdzie do Sejmu"
Zaloguj się
 • antekpociecha

  Oceniono 10 razy 6

  Znając z historii zbrodnie inkwizycji, krzyżaków, holokaustu czy poparcie dla nazistów przez Watykan należałoby nie wpuszczać do Polski katolików.

 • Krzysiek Bentus

  Oceniono 2 razy 0

  a to dopiero! Korwin zaczal zerowac na leku przed muzulmanami od 5-10 lat, jak jeszcze ludzie reagowali na te slowa smiechem.

 • junkier

  Oceniono 3 razy -1

  Korwin wejdzie do Sejmu na 100% w miejsce zdrajcow z PO, ktorzy wczoraj zaklepali decyzje ich mocodawcow z Niemeic o przyslaniu to tysiecy wywrotowcow.

  To wam, szczury z PO, nie ujdzie na sucho. Panie JKM, tak trzymac, pietnowac zdrajcow i sprzedawczykow na kazdym kroku!

 • szpung

  Oceniono 7 razy -3

  To interesujace spostrzezenie szczegolnie od ludzi ktorzy z gra na lekach wobec PISu zbudowali swoje beznadziejne szkodliwe rzady. Jesli chodzi o te d-zicz ze swiata islamskiego to nikt nie musi grac na lekach wystarczy pomieszkac miesiac niedaleko muslimskiej dzielnicy w Londynie czy paryzu aby miec na cale zycie dosc tego typu ludnosci o mocno kryminal nym zabarwieniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX