"Kaczyński może zwinąć Szydło w 5 minut. Z Dudą nie pójdzie mu już tak łatwo"

Czy jeśli prezydent Andrzej Duda będzie miał ambicję, by być politykiem bardziej samodzielnym, władza Jarosława Kaczyńskiego zostanie ograniczona?
- Ja się zastawiam, że jednak Jarosław Kaczyński może się poczuć zagrożony. Bo jednak o ile Beatę Szydło on może zwinąć w pięć minut, to z prezydentem Andrzejem Dudą nie będzie już takie łatwe - mówiła Dominika Wielowieyska w Poranku Radia TOK FM.

Zdaniem Romana Imielskiego z "Gazety Wyborczej" obawa - o ile jest - dotyczy zbytniego usamodzielniania się ośrodka prezydenckiego. - Pewne rozbieżności co do polityki zagranicznej między prezydentem a przyszłym rządem - najprawdopodobniej PiS - mogą być dla Jarosława Kaczyńskiego groźne. Prezes Kaczyński nie pozwala sobie, żeby za bardzo wypuszczać zbyt wolno swoich ludzi. "Sparzył się" na Kazimierzu Marcinkiewiczu i obawia się powtórzenia tego scenariusza. A z tym już trudniej będzie mu coś zrobić. Bo to poziom prezydencki - mówił Imielski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (147)
"Kaczyński może zwinąć Szydło w 5 minut. Z Dudą nie pójdzie mu już tak łatwo"
Zaloguj się
 • jerzy30

  Oceniono 43 razy 39

  Podnozek i kapciowy Kaczysława Swirniętego nigdy sie nie usamodzielni. Nie ma jaj.

 • pan.szklanka

  Oceniono 26 razy 24

  Kaczyńskie nie wypuściłby Dudy, gdyby nie miał na niego kwitów i to nawet przy założeniu, że nie liczył się z prezydenturą tego pana. Wiemy, że nie chodzi o wyłudzanie państwowych pieniędzy, ułaskawienie zięcia czy wykłady na Wyższej Szkole Produkcji Bezrobotnych. Musi być coś ekstra.

 • normal2015

  Oceniono 26 razy 22

  Z dotychczasowego postępowania pana prezydenta (np. nocna wizyta na Żoliborzu) wynika, że p. Kaczyński w pełni kontroluje sytuację i jest wątpliwe, że będzie miał z nim większy problem niż z p. Szydło.

 • jxl82

  Oceniono 26 razy 22

  Wystarczy że jak bratu każe lądować we mgle na jakimś kartoflisku i nie ma dudusia. Jaruś wyznawca metod Stalina uważa "że nie ma człowieka nie ma problemu"

 • belzebub1001

  Oceniono 23 razy 19

  Juz widze te tytuly w niemieckiej prasie "wielki powrot kartofla", Polska ma KRÓLA!

 • arvelli_net

  Oceniono 20 razy 18

  ... taaa, i dlatego to duda cichcem w nocy podjechał nocnym autobusem do kurdupla! :)PROSTE: mały wódz na kocie wezwał przed odlotem dudę do siebie, ten, myk! w nocny i - puk-puk w drzwi prezesa, potem opier.dol a dalej.... możliwe, mały od wieków ma zainteresowanie facetami więc... puk-puk-puk! I nie ciekawi Nas kto kogo pukał!... i w co :)

 • vomitorium1

  Oceniono 19 razy 17

  "Prezes Kaczyński nie pozwala sobie, żeby za bardzo wypuszczać zbyt wolno swoich ludzi."
  tak jest
  (po paru nocnych tête-à-tête
  pan prezydent
  będzie jadł panu prezesowi z ręki)

 • emigrant38

  Oceniono 13 razy 13

  Poprzedniemu prezydĘtowi kazał lądować, to i tego usadzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX