Komentarze (43)
To Asad i Rosjanie rozpoczęli kryzys uchodźczy? Biernacki: Moskwa realizuje strategiczne cele. Wielka gra dopiero się zaczyna
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • westgreg

  Oceniono 3 razy 1

  A min Schetyna mówił wczoraj, że na rosyjską operację patrzy z nadzieją i że taki przełom konfliktu w Syrii jest potrzebny (wg mnie słuszna opinia). Może to jeszcze do służb nie dotarło.

 • 46niunia46

  Oceniono 3 razy 1

  trzeba było nie pchać się między wódkę a zakąskę i wtedy nie bylibyśmy miedzy młotem a kowadłem.Miernoty a nie politycy. do pięt nie sięgają Putinowi, który wykolegował wszystkich. i co panie Biernacki- dalej giniemy i gnijemy za Ukrainę? Warto było? Amerykanie maja już ich głęboko i zaczyna się odwrót.

 • villk

  Oceniono 2 razy 0

  w zasadzie mówi to co ja....
  tokfm.pl/blogi/villk/2015/10/trzecia_rocznica_rozpoczecia_trzeciej_wojny_swiatowej/1

 • badziewiak66

  Oceniono 6 razy 0

  Oczywiście Biernacki ma rację. Rosja nie może dopuścić do upadku Asada w Syrii. Już pozwoliła usunąć Kadafiego, Mubaraka i Ben Alego. Rewolucja w Algierii się nie udała , bo to francuska strefa wpływów. Syria jest rozbita wojną. Gdyby Putin stracił Syrię wiarygodność Rosji na arenie międzynarodowej stopniała by do zera. W miejsce Rosji wskoczą Chiny. Już większość państw tego obszaru właśnie w Chinach upatruje swojego przyszłego protektora. Z resztą sprowadzanie tego konfliktu tylko do relacji USA-Rosja jest poważnym błędem. Jeżeli komuś się wydaje,że ta sytuacja nie interesuje Chin, Indii, Brazylii , RPA, Anglii , czy Niemiec jest w zasadniczym błędzie. W żywotnym interesie Rosji leży szachowanie Izraela. Jego sytuacja nie jest optymistyczna. Za chwilę po prawej stronie wyrośnie potęga militarna - Egipt, po lewej stronie Syria i Liban. Z tyłu co prawda jest sytuacja w miarę uporządkowana , ale Irak jest obecnie potężnie wspierany przez Iran. W końcu to dwa państwa szyickie. To także trzeba brać pod uwagę rozważając scenariusze na Bliskim Wschodzie.

 • ot48

  Oceniono 5 razy -1

  Od samego początku uważałem, że najazd uchodźców na Europę zachodnią „wymyślił” Putin. To wariant zielonych ludzików z Krymu.

 • pierre_doleto

  Oceniono 3 razy -1

  Uspokojenie w Donbasie?
  Przecież to wszystko pic na wode i mydlenie kota.
  Czołgów stoi tam z 5 tysięcy, a i wojaków z pół miliona.
  Wystarczy zapytać Lysenki lub Poroszenki.

 • peter-321

  Oceniono 7 razy -3

  Fala uchodzcow z Syrii do Niemiec to inspracja Syrii z Rosja, ktora ma zadanie rozmontowac prestiz Niemiec, a pozwolic na wstanie z kolan skompromitowanego Putina.

 • kocurxtr

  Oceniono 7 razy -3

  "że Rosjanie wydawali się doskonale przygotowani na kryzys uchodźczy"

  ostatnie sto lat się przygotowywali
  i teraz nikt choć normalny nie chce do tego kraju..

 • sobrius

  Oceniono 7 razy -3

  Zachód posiada ogromny potencjał intelektualny i da sobie radę z zagrożeniami. O wynik zaczynającej się wielkiej gry można być spokojnym.

 • kocurxtr

  Oceniono 11 razy -5

  ależ się ruskie trolle rozjazgotały
  wiecie, kreml-dzieciaczki, my i tak widzimy co Putin wyprawia...
  na faceta juz czeka konopny powróz w Norymberdze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX