"Nie sądzę, żeby więzienie było najlepszym sposobem regulowania takich spraw jak in vitro i aborcja"

- Zarówno ja, jak i pani byliśmy kiedyś przedszkolakami. Byliśmy też zarodkami. Nie wolno naruszać życia zarodków, które powstały - mówił kandydat PiS na senatora Konstanty Radziwiłł. Lekarz przekonywał w rozmowie z Dominiką Wielowieyską, że nie jest zwolennikiem karania więzieniem za stosowanie in vitro. Ani całkowitego zakazu aborcji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie sądzę, żeby więzienie było najlepszym sposobem regulowania tego typu spraw. Kara więzienia nie jest elementem założeń, o których ja bym myślał, nie tutaj jest istota sprawy - stwierdził w "Poranku Radia TOK FM".

Konstanty Radziwiłł zapewniał też, że zaostrzenie przepisów dotyczących in vitro i aborcji to nie są najważniejsze dla PiS sprawy, które partia Jarosława Kaczyńskiego chciałaby realizować po wygranych wyborach.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (18)
"Nie sądzę, żeby więzienie było najlepszym sposobem regulowania takich spraw jak in vitro i aborcja"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 11 razy 11

  I jak tu mieć pretensje do uchodźców uciekających przed fundamentalistami religijnymi że nie chcą wpaść z deszczu pod rynnę.

 • kowalskyy49

  Oceniono 11 razy 9

  Więzienie nie jest najlepszym sposobem rozwiązania tej sprawy, ale płód zwyrodniały i niezdolny do samodzielnego rozwoju ma być donoszony i urodzony, bo jak nie to ten nie najlepszy sposób będzie musiał być użyty. Patrz przypadek Chazana.

 • chri-s48

  Oceniono 13 razy 9

  Zarodek jest ważniejszy od życia po urodzeniu - hipokryzja ponadczasowa. Ważne żeby po urodzeniu ochrzcić bezwolne niemowlę, a potem bujaj się Fela.

 • musa-kusa

  Oceniono 11 razy 7

  Nie potrzeba zapewnień :) Wszyscy wiemy, że najważniejszą sprawą dla PIS jest obsadzenie wszystkich stołków możliwych do obsadzenia: od ABW do ZUS...

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 4 razy 4

  jak słucham tych bredni to nie mam pretensji, że kilkuletnie dzieci mojego kumpla nie mówią po Polsku, żal mi tylko że złapią ten fatalny akcent z Birmingham

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 14 razy 4

  "Nie sądzę, żeby więzienie było najlepszym sposobem regulowania tego typu spraw".
  Strzał w potylicę jest pewniejsze i ni powoduje długotrwałych cierpień

 • tbgmbx

  Oceniono 3 razy 3

  "Konstanty Radziwiłł zapewniał też, że zaostrzenie przepisów dotyczących in vitro i aborcji to nie są najważniejsze dla PiS sprawy, które partia Jarosława Kaczyńskiego chciałaby realizować po wygranych wyborach."
  - nie tak, on powiedział tylko, że DLA NIEGO to nie są sprawy, którymi chciałby się zajmować w pierwszej kolejności...

 • alex_hildemberg

  Oceniono 2 razy 2

  "Nie sądzę, żeby więzienie było najlepszym sposobem regulowania tego typu spraw." Czyżby miała wrócić moda na stosy ?

 • 66kropek

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego nie panie Radziwiłł ? To doskonały sposób,oczywiście mam tu na myśli kobiety poddające się aborcji nie pana kumpli lekarzy z potężnego lobby skrobaczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX