"Po wyborach będzie rządził PiS czy antyPiS? Może ''Kaczor'' przytuli Wiplera?"

- Nawet jeśli PiS nie będzie miało większości, to prezydent powinien powierzyć misję tworzenia rządu Prawu i Sprawiedliwości. Rząd tworzony przez opozycję źle skończy. I kolejne wybory skończą się totalnym zwycięstwem PiS - tak Jan Ordyński odpowiedział na pytanie, o możliwości rządu przez wszystkie partie opozycyjne, które wejdą do Sejmu. Wg Pawła Lisickiego stworzenie "antypisowskiego bloku jest mało prawdopodobne".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Temat powyborczej koalicji wszystkich przeciwników PiS wywołała Dominika Wielowieyska. Wg publicystki "GW" i gospodyni "Poranka Radia TOK FM" taki scenariusz byłby możliwy, jeśli do Sejmu weszłyby trzy partie: PiS, PO, Zjednoczona Lewica.

Pomysł antypisowskiej koalicji zdecydowanie odrzuca Paweł Lisicki, który przekonywał, że z punktu widzenia "stabilności państwa" najlepiej byłoby, gdyby to PiS zdobyło liczbę głosów pozwalającą na samodzielne rządzenie.

- Niektórzy uważają, że w sondażach KorWin jest niedoceniony i wejdzie do Sejmu. I wtedy ''Kaczor'' przytuli Wiplera - stwierdziła Dominika Wielowieyska.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (117)
"Po wyborach będzie rządził PiS czy antyPiS? Może ''Kaczor'' przytuli Wiplera?"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 34 razy 22

  Kaczor ostatnio gustuje w żonatych, więc może i Wiplera przytuli w którymś budynku po srebrnej aferze.

 • ta.deusz

  Oceniono 24 razy 18

  Pod naszymi tekstami o opozycji pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o opozycji. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

 • lodzermensz1

  Oceniono 17 razy 15

  "z punktu widzenia "stabilności państwa" najlepiej byłoby, gdyby to PiS zdobyło liczbę głosów pozwalającą na samodzielne rządzenie."
  Z punktu widzenia stabilności państwa najlepiej by było, gdyby osoby takie jak Macierewicz, Fotyga, Waszczykowski, Kaczyński, Brudziński i Mastalerek nigdy, przenigdy nie miały powierzonej choćby maleńkiej władzy.
  Niestety naród nam zaczadział.
  Zaraz jakiś pis-leming mi napisze, że PO kradnie... szkoda sił na was...

 • 6nine9

  Oceniono 14 razy 12

  Dalsze rządy PO nie mają sensu - tylko bardziej wypromują Piss.

  Pis musi dostac misje stworzenia rządu i trochę porządzic - byle bez wiekszosci bez koalicji. Lud musi zobaczyc w praktyce jak wyglądają kłamstwa i oszustwa wyborcze. Byle za długo to nie potrwało - bo stracimy wszyscy.

 • xyzabc

  Oceniono 12 razy 12

  Gratulacje dla Wielowieyskiej za dzisiejszy poranny wywiad z kandydatem na senatora z pis. 3 pytania: "smoleńsk" "aborcja" "in vitro". I obserwowanie wicia się, (chyba przyzwoitego) człowieka, który nie ma odwagi przyznać" zamach", "ciąża i poród zgwałconej", "więzienie za in vitro" - bezcenne.

 • szanta12

  Oceniono 12 razy 10

  Samo PiS zdaje sobie doskonale sprawę, ze wysunięcie nudnej i "smutnej jak kondukt w deszcze pod wiatr" stra-Szyłko prowadzi je do porażki (czytaj wątpliwego, a jeżeli już to niskiego zwycięstwa) w wyborach 25.10. Zadziwiające, że nikt nie pyta Dudy jak mu idą z Rosjanami rozmowy w sprawie zwrotu wraku samolotu? Czy faktycznie Polacy maja taką krótką pamięć i nie wiedzą jak wyglądały rządy PiS w latach 2006-2007? Strach się bać!

 • stef0909

  Oceniono 16 razy 10

  Jestem zniesmaczony Lisickim który ma patent na racje....po co promujecie taki prymityw....

 • pysio62

  Oceniono 15 razy 9

  AntyPIS to bylaby trudna, w zaleznosci od wynikow, moze nawet bardzo trudna koalicja. Mozna dyskutowac, czy nie lepiej byloby jakby PIS porzadzil troche i sie skopromitowal, co mozna uznac za niemalze pewne. Dopuszczenie jednak Kaczynskiego i PIS-u do wladzy jest jednak za ryzykowne dla Polski, i mimo tego, ze Duda, maronietka Kaczynskiego, robilby wszystko co w jego mocy, zeby sparalizowac dzialalnosc takiej koalicji, to takie rozwiazanie nalezy zastosowac jak bedzie ono mozliwe do przeprowadzenia.

 • bezxywny

  Oceniono 25 razy 9

  Ja nie mam wątpliwości ,że będzie koalicja PiS - KORWiN. Oba ugrupowania są klerykalne.O PiS wiadomo.KORWiN chce aby wicekrólem Polski był prymas. Szykują się rządy czarnych. Polacy aby odsunąć od władzy PO zagłosują na PiS .Dopiero po czasie przejrzą znowu na oczy ....niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX