Komentarze (392)
"Czy należy głosować na polityków, którzy kierują po alkoholu i pieprzą jak potłuczeni?" - Wróbel ostro o Korwin-Mikkem
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mireczekb

  Oceniono 3 razy 3

  A ja uważam, że 0,2 ‰ to jest absolutnie za niska granica "stanu wskazującego". Powinno być: 0,5 ‰ - stan wskazujący, 0,8 ‰ - stan nietrzeźwości. Zróżnicowanie na kobiety i mężczyzn, też warte zastanowienia.

 • Barbara Kowalska

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego na TOK FM poziom komentarzy jest tak dramatycznie niski , wiekszość oburzona a nikt nie ma nic do powiedzenia?

 • wkkr

  Oceniono 9 razy 3

  Panie Wróbel dajesz się pan podpuszczać jak dzieciak ze szkoły w której pan uczy.
  Czy JKM aby na pewno testował swoje umiejętności na drodze publicznej?

 • pigwa_polska

  Oceniono 3 razy 3

  wolność do samoobrony

 • feelek

  Oceniono 2 razy 2

  nie ma szans na wyperswadowanie Korwina
  Korwin z kazdego musi sie wyperswadowac sam:
  kazdy na koniec zauwaza, ze JKM nigdy zadnej wladzy nie zdobedzie i nawet w istocie tego nie chce
  bylo kilka juz serii zdarzen: fascynacja JKM- totalne porzucenie JKM
  zawsze wyglada to tak samo
  z jedna mala roznica:
  roznica lat pomiedzy coraz starszym JKM i kolejnymi falami wchodzacych w polityczne zycie 18 - latkow

 • nultub

  Oceniono 2 razy 2

  A z jaką pogarda pa Wróbel wypowiada słowo Polak.

 • ami12

  Oceniono 4 razy 2

  Jak zwykle JKM ma rację limity określające ilość promili alkoholu we krwi są za niskie! Należy je podwyższyć. W niektórych stanach USA jest wasnie 1 promil.

 • solussolius

  Oceniono 8 razy 2

  Pieprzą jak potłuczeni? Mikke nie pieprzy głupot nawet w jednej dziesiątej porównywalnych z głupotami pieprzonymi przez redaktora Wróbla.

 • asimek

  Oceniono 8 razy 2

  Agitatorom z Czerskiej nie przeszkadza, że 1,5 mld poszło za rządów PO na budowę polskiej elektrowni atomowej, by po wydaniu tej kasy szefowa rządu mogła oświadczyć, że nie jest taką elektrownią zainteresowana.
  Jakoś Wróbel (kto to właściwie jest?) się tym nie emocjonuje.
  Od lat zastawiam się jak nisko jest w stanie upaść ta swołocz Michnika.

 • Jurek Pazurek

  Oceniono 6 razy 2

  Niewolnikom zawsze będzie się wydawało, że wolność to coś dziwacznego i niezrozumiałego. Tym którzy upierają się, że jest głęboki sens w zamykaniu do pierdla człowieka, który bez problemu poruszał się samochodem po trzech piwach natomiast problematyczna jest kara śmierci dla pijanego kierowcy za zabicie człowieka na pasach, współczuję echa między uszami. A dla was niewolników systemu to takie naturalne ;-)

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 8 razy 2

  Czytelnikow czerskiej nikt nie prosi o glosowanie na JKM :)

  Mozecie zwyczajnie spadac na drzewo.

  :)

  Ps. I dawac sie dalej od tylca specom z czerskiej i tvnu :)

 • kula5211

  Oceniono 2 razy 2

  "po dwóch winach i tzw. małpce" nie obrażaj małpki .... po prostu jechałęś po "Kaczce"

 • Jarek Koscielski

  Oceniono 4 razy 2

  ....a wyobraźmy sobie radiowca które jest podobno prawicowy a pieprzy jak typowy lewak.

 • bully300

  Oceniono 12 razy 2

  Brawo Korwin! Tak trzymać!

 • Wojciech Terlecki

  Oceniono 5 razy 1

  Na każdym zrobi wrażenie obraz w którym ktoś po pijaku rozjedzie pieszego. Sprawiedliwie jest, że ten ktoś za uchlanie się i spowodowanie wypadku jest bardzo surowo karany. Tymczasem statystyki wskazują, że większość wypadków powodują kierowcy trzeźwi, a główną przyczyną jest ... nie, nie prędkość tylko jakość dróg. Ale ludzie lubią być naganiani i brać udział w nagonkach. Palenie czarownic, było tego najlepszym przykładem. Ludzie również lubią pałać: "Świętym Oburzeniem", bez refleksji czy w to święte oburzenie są wkręcani. W większości stanów nikt nikogo nie zatrzymuje prewencyjnie. Kierowca jest zatrzymywany tylko wtedy gdy wyraźnie złamał przepisy. Jeżeli jest podejrzenie, że coś z nim mentalnie nie tak to musi nie "dmucha w balonik" tylko wykonuje kilka prostych testów psycho-ruchowych. Jeżeli je przejdzie to nikomu do tego czy pił czy jarał gandzie. Ale my żyjemy w społeczeństwie o mentalności niewolniczej. Dla nas ukazy wadzy oświeconej to największa świętość. Ma być 0,2 to będzie wadza postanowiła. 0,8 to mordercy na drogach - ukrzyżować ich!

 • lukask73

  Oceniono 5 razy 1

  Uważam, że limit alkoholu u kierowców to temat zastępczy. Natomiast przedstawianie wypowiedzi JKM w taki sposób aby wynikało że jeździ on po pijanemu po drogach świadczy o tym, że umoczeni w to redaktorzy to skończone gnidy.

  Kto to jest ten Wróbel?

 • mk.i

  Oceniono 3 razy 1

  A co on takiego powiedział że u nas wybieramy rządzących co nas na dzień dobry zdradzają , że interes narodu im obcy . To co Polacy dorośli o tym nie kumali . W Iraku Syrii Libii to robiliśmy chaos w naszym interesie ? Przecież w Polsce tylko 97% baranów i owieczek a reszta myśląca .

 • lukask73

  Oceniono 3 razy 1

  O ile wiem, prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu jest zabronione jedynie na drodze publicznej. Skąd w ogóle podejrzenie żeby nie powiedzieć pewność, że p. Mikke testował się na drodze publicznej?

  Sam oglądałem program TV, w którym kierowcy zawodowi (legendy takie jak np. Zasada) testowali refleks i dokładność, powtarzając jakieś ćwiczenia między snopkami słomy i popijając co kilkanaście minut łyczka czystej. Ale to się działo na zamkniętym terenie. Czy to też przestępstwo?

 • adin_null_adin

  Oceniono 1 raz 1

  Headshot.

 • jesusbuiltmyvolkswagen

  Oceniono 1 raz 1

  "Zadzwoniłem do MSW i poprosiłem o ich opinię na temat roli Korwin-Mikkego. Nasze władze bowiem - mówiłem - leją nas za drukowanie ludzi z opozycyjnego podziemia, a skąd my niby mamy znad grzechy różnych autorów, wiedzieć, gdzie są zapisani i w jaki sposób ryją pod naszym ustrojem?
  Odpowiednia komórka MSW odparła, że możemy go spokojnie drukować. Pisze różne manifesty, ale rozkleja je tylko na swojej klatce schodowej, a resort nie jest drobiazgowy ani małostkowy." (Jerzy Urban)

 • sidian

  Oceniono 7 razy 1

  Piękna, piękna propaganda. Aż mi się cofnęło śniadanie. Rozłóżmy wypowiedź na czynniki pierwsze:
  1. Podniesienie dopuszczalnego maksimum: postulat słuszny, nasz limit jest zbyt niski. Mój ojciec musiał się pół dnia męczyć na komendzie, bo zjadł zielone jabłko i dmuchnął 0,21 promila. Musiał przejść badanie krwi.

  2. Za większość wypadków odpowiada infrastruktura: fakt, niezaprzeczalny. Infrastrukturę drogową mamy fatalną, ale coraz lepszą. Widać wyraźną korelację między poprawiającym się stanem dróg i spadającą liczbą wypadków. Teraz czas na poprawę samochodów, wtedy będzie mniej ofiar, bo poduszki powietrzne i kontrolowane strefy zgniotu nie zostały wymyślone ot tak sobie.

  3. Korwin prowadził po dwóch butelkach wina i małpce: fakt, niezaprzeczalny. Na zamkniętym torze, w kontrolowanych warunkach. Właśnie po to, żeby stwierdzić, czy zdolności motoryczne kierowców ulegają tak potwornemu pogorszeniu, jak się to opisuje. KONTROLOWANE WARUNKI. Brak pieszych. Tor. Nadzór.

  Propaganda godna Goebbelsa, Gazeto.

 • starsailor3

  Oceniono 5 razy 1

  1 promil to za dużo. Kiedyś sobie mierzyłem pijąc wino i przy 0,6 nigdy bym już nie wsiadł... Można podnieść, ale max 0.3-0.4. Nic więcej.

 • Adam Jabloński

  Oceniono 5 razy 1

  Od wielu lat odnoszę wrażenie, że Mikke wcale nie chce dojść do władzy, lepiej, wygodniej i bezpieczniej być w nieustającej opozycji do " lewaków" niż wziąć odpowiedzialność za swoje ewentualne decyzje. Schemat jest zawsze ten sam krótko przed wyborami zawsze powie coś takiego żeby zrazić do siebie wyborców

 • hoogo

  Oceniono 5 razy 1

  Pod naszymi tekstami o Korwinie pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy,
  które nawoływały do przestępstw (...). Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. (...) Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści (...).

 • nmarci44

  Oceniono 3 razy 1

  Politycy wszystkich partii jeżdżą po alkoholu co już nie raz wychodziło

 • balrog008

  Oceniono 9 razy 1

  "I na dodatek domagających się prawa do swobodnego noszenia broni" co jest koronnym argumentem Wróbla o "pieprzeniu" JKM. Tymczasem ograniczanie prawa do samoobrony zawsze było cechą ustrojów totalitarnych a prawo do noszenia broni było wymieniane jako jedno z fundamentalnych praw ludzi - od Georga Washingtona po Mahatmę Gandhiego czy Martina Luther Kinga. No ale nic dziwnego, myślenie antywolnościowe jest dziś powszechne.

 • To Maria Wolff

  0

  "Czy należy głosować na polityków, którzy kierują po alkoholu i pieprzą jak potłuczeni? - NIE. I dlatego nie głosujcie na tych których łapią policjanci, straż miejska a i czasem marszałkowska - ILE razy jeden z drugim przy korycie Z PO PiS PSL SLD się zasłaniał immunitetem przed badaniem alkomatem?!

 • Ciąg Bolunga

  0

  Oi Wróbel, Wróbel, co z tobą? Z Wróbla gołąb wyszedł co się najadł chleba i teraz sra na głowy... Zupełnie nie w stylu Pana, mało zabawnie i wcale nie w punkt. Zupełnie jakby Pan z kartki nie swoje słowa czytał... Pewnie tak nie było co tylko smuci. Hmm dopuszczalne jest u nas 0,2 promila a mimo tego jest dużo wypadków z udziałem pijanych kierowców? To jakim cudem w takim razie, przecie nie wolno!! Znaczy to tyle, że to nic nie daje. Inne kraje w tym aspekcie są łagodniejsze i wypadków poalkoholowych per capita wcale nie jest więcej niż u nas. Tylko tacy Niemcy wiedzą jak się tworzy prawo drogowe, to represje są ważne, nie prewencja. U nich kary są surowe nie bez powodu dzięki temu same przepisy drogowe są nieco bardziej liberalne niż u nas. Trzeba przesunąć środek ciężkości.
  Co do broni.. ahh.. już teraz można spokojnie załatwić sobie broń - sportową. Z takiej też można zrobić krzywde a jednak nie widzi się ciągłych informacji o wypadkach z użyciem takiej broni.

 • Michał Fert

  0

  Po pierwsze, niech Wróbel się nauczy czytać i popracuje nad dykcją...
  Po drugie, niech przestanie czytać ludziom Fakt na antenie...

 • druz_2

  0

  No Panie Wróbel...
  Czy ma pan świadomość, że ludzie myślący podobnie, bądź zgadzający się z tym co mówi JKM myślą dokładnie tak jak pan o nich, czyli, że "pieprzy pan głupoty"?

 • darrior02

  Oceniono 2 razy 0

  Dosc hipokryzji, to jest b.dobry pomysl panie Wrobel.Policja w koncu (moze )zaczelaby lapac zlodzieji a nie stac w krzakach...!!!

 • slimslider

  Oceniono 4 razy 0

  Nie jest niczym nowym lub bulwesującym, że JKM to stary faszysta z innej epoki w zaawansowanym stadium zgrzybiałości. Wielekrotnie publicznie potwierdził swoją psychozę. Ale, to że polska młodzież jest aż tak CIEMNA(!) i zafascynowana pięrdzącym dziadkiem, by wybrać go na europosła kompromitującego Polskę w Parlamencie EU, przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku.

 • zpkw

  Oceniono 2 razy 0

  Mamy takich posłów na jakich zasługujemy.
  Przecież ten człowiek nie został przywieziony z Moskwy czy też Waszyngtonu.
  Bzdury opowiada od zawsze i mimo to ktoś na niego głosuje.
  Lepiej nie jest i chyba śmieszniej też nie

 • Darek Rut

  Oceniono 4 razy 0

  w wielu krajach EU limit to 0,8 wiec skad te wielkie zdziwienie???
  ludzie, wolicie rzady PO PIS PSL Nowoczesnej? Przeciez oni juz pokazali co zrobicbysmy byli murzynami europy, jak krasc, jak rozpredac etc
  Wole KORWINA niz PO PIS PSL Nowoczesna.
  Glosujmy na cokolwiek niz ci ktorzy do tej pory "rzadzili"!
  Obudzcie sie Rodacy!

 • alfalfa

  Oceniono 2 razy 0

  Jak zawsze głupole nie zrozumiały: w większość krajów UE można mieć 0,5 promila a w takim pijackim Luksemburgu nawet 0,8 (w WB też), natomiast w znanej z trzeźwości Rosji 0,0.
  A.

 • kotekkot

  Oceniono 2 razy 0

  A z tym ambasadorem to ma rację 100%.
  A co komu przeszkadza swobodny dostęp do broni? Dziś do broni to swobodny dostep maja gangsterzy.

 • politiko1976

  Oceniono 4 razy 0

  Alkoholik

 • aria_pura

  Oceniono 2 razy 0

  Kolejny amator małpek. Małpka powinna zostać godłem tego bantustanu zamiast orła.

 • totmes72

  Oceniono 4 razy 0

  A kto to jest Wróbel? Wyrocznia? Guru? Prawdą jest, że wiele głupot wymyślą socjaliści. Przymus jazdy w pasach bezpieczeństwa? To moja sprawa czy je mam czy nie.

 • Łukasz Bróg

  Oceniono 6 razy 0

  Z tego co pamietam pan Janusz jeździł tym samochodem w ramach jakiejś akcji telewizyjnej mającej potwierdzić tezę że jazda pod wpływem jest niebezpieczna, okazało się jednak że pan Janusz radzi sobie nieźle za kółkiem po alkoholu. Na dodatek wszystko odbywało sie na zamknietym placu, także panie Janie, jak pana lubię tak tutaj wykazał się pan brakiem należytej dziennikarskiej rzetelności i popadł w tym przypadku niesłusznie w oskarżycielski ton.

 • cozzie

  Oceniono 6 razy 0

  Też prowadziłem samochód, wypijając wcześniej butelkę wina. Ale w Belgii i Portugalii. Bo tam można. Jak widać żyję i mam się nieźle.

  Aczkolwiek w Polsce, gdzie co drugi narkoman pije wódeczkę, mogłoby to być niebezpieczne.

 • budgie66

  Oceniono 12 razy 0

  Nareszcie ktoś zwrócił uwagę na te chore przepisy. W całej Europie Zachodniej dozwolone jest 0,5-0,8 promila. Często tam bywam i nie czuję się gorszym kierowcą po lampce wina wypitej do obiadu. Już widzę to oburzenie, w większości komentarzy przejawia się motyw: "gderanie idioty", " a jak by pijany przejechał twoje dziecko" itp. wpisy nie poparte ŻADNYMI argumentami. Jest 10x większe prawdopodobieństwo, że przejedzie je trzeźwy. Za tę sytuację odpowiada przede wszystkim zły stan dróg, oznakowań, brak obwodnic. Zdarzają się oczywiście skrajni idioci co jeżdżą kompletnie pijani i naćpani. I takich trzeba eliminować. Bo każda skrajność jest z natury zła. I wiedzą o tym na Zachodzie, utrzymując dużo wyższe dopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie zdrowego człowieka. Czy cały Zachód Europy to idioci, którzy chcą mordować swoje dzieci?

 • 3-kuleczka

  Oceniono 12 razy 0

  jak durnym i niedojrzałym trzeba byc, żeby głosowac na takie miernoty?
  i taki jeden z drugim obszczymurek , bez wykształcenia, pierdzacy przed komputerem, na garnuszku mamusi, niedomyty i niedouczony burak jeszcze z nudów [bo niech pracują jelenie] wypisuje jeszcze głupoty
  na forach
  A pózniej narzeka i pluje na rząd bo nie chcą mu dac po postawówce albo miernych rydzykowych studiach mieszkania, samochodu i pracy za 5000

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 10 razy 0

  "Wyobraźmy sobie takiego Polaka, który jedzie samochodem z karabinem, po dwóch butelkach wina i "małpce", I jeszcze pieprzy jak potłuczony, że całkiem dobrze mu to wychodzi."

  Hmmm... Przeciętny członek kółka łowieckiego po 'sutym' polowaniu???

 • mirek76pl

  Oceniono 12 razy 0

  W Niemczech zrobiono badania wedlug ktorych poziom koncentracji kierowcy majacego 0.5 promila alkoholu we krwi rowny jest poziomowi koncentracji kierowcy z przeziebieniem. Skoro w Polsce limit alkoholu wynosi 0.2 promila, bedac konsekwentnym powinno sie zabronic prowadzenia pojazdow mechanicznych ludziom z katarem, a za kazde kichniecie odbierac prawo jazdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX