"Zła wiadomość dla Kaczyńskiego. Za cholerę nie układa się konstytucyjna większość dla PiS"

Wg Jacka Żakowskiego, jeśli wyniki wyborów wyglądać będą jak ostatnie sondaże, to "Kaczyński musiałby mimo całej swojej przebiegłości respektować konstytucyjne ograniczenia". - A tego zdecydowanie nie lubi - ocenił gospodarz "Poranka Radia TOK FM". Sondaże nie dają PiS szans na konstytucyjną większość.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Badanie dla "Faktu" daje Prawu i Sprawiedliwości 235 mandatów. Sondaż dla "Polski The Times" - 222 mandaty.

- Za cholerę nie układa się z tego większość konstytucyjna. Najbardziej prawdopodobny wydaje się więc, że Kaczyński będzie rządził samodzielnie albo prawie samodzielnie. Ale nie będzie mógł zmienić konstytucji - uważa Jacek Żakowski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (46)
"Zła wiadomość dla Kaczyńskiego. Za cholerę nie układa się konstytucyjna większość dla PiS"
Zaloguj się
 • 1theguru1

  Oceniono 29 razy 19

  Zła wiadomość dla Kaczyńskiego to dobra wiadomość dla Polski

 • precz_z_komunia

  Oceniono 10 razy 8

  Myślicie że PISIS jeśli dojdzie do władzy będzie przejmować się konstytucją?
  Przecież oni oficjalnie głoszą że ich jako rzymskich katolików polskie prawo nie obowiązuje!

 • getz54

  Oceniono 12 razy 6

  Cała nadzieja w inteligencji wielkomiejskiej i Polakach zamieszkujących ten kraj od Wisły do Odry. Od ich mobilizacji i racjonalności myślenia. Alabama, Luizjana, Georgia, Missisipi, na wschód od Wisły juz się zmobilizowały. Oddadzą swój głos na ciemnogród w jakim zyją, na prowincjonalne powiatowe zycie do jakiego przywykli. Ze strachu przed właścicielem sadu w którym zbierają jabłka, ze strachu przed policją, która za lojalnośc nie wystawia im mandatów za jazdę po pijaku. Za mozliwosc pędzenia bimbru i skręcania tanich papierosów. Za łaskawośc sądów i prokuratury, które ich nie skrzywdzą bo głosowali na PiS tak jak oni chcieli. Z wdzięczności do wielebnego, który za pogrzeb policzy co łaska, i gąską nie pogardzi, rozgrzeszenie da co niedzielę, i Zyda pozwoli pobic, albo innego kolorowego co to do białej dziewczyny przyjdzie. Te 50% Polaków którzy nigdy do wyborów nie chodzą, i te 20% co chce spokoju i głosuje na PO, to nasze zwycięstwo nad tą ciemnotą zacofaną, nad tymi jedynymi beneficjentami wszelkiego rodzaju zasiłków, dopłat, subwencji, nad tymi troglodytami nie znającymi wynalazku Gutenberga. Jezeli nie chcemy obudzic się 26 padziernika w ich świecie nie głosujmy na PiS, na tych obłąkańców Kaczyńskiego & Macierewicza.

 • gossam.2

  Oceniono 16 razy 6

  Hybrydowa propaganda kremlowska robi spustoszenie w głowach Polaków skoro w większości głosują na partię antyeuropejską jaką jest PIS. Kto na tym najwięcej skorzysta? Rosja! Ten sam manewr udał im się z Węgrami i Orbanem. Powstanie polskiego fanklubu wspierającego Orbana to wyraźny dowód na działania Kremla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX