Razem w koalicji. Z kim? "Wolę z kimś o innych poglądach niż tym, kto kompromituje wartości lewicowe"

Ronald Zarzycki, jedynka Partii Razem w okręgu wrocławskim, zaskakująco odpowiedział na pytanie, z kim jego partia w przyszłym parlamencie mogłaby wejść w koalicję.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jakby Razem weszło do parlamentu, to z kim wejdzie w koalicję? - pytał Jacek Żakowski swojego gościa. - Prawdopodobnie nie my będziemy w pozycji partii, która proponuje koalicję - odpowiedział Ronald Zarzycki, startujący z pierwszego miejsca na liście Partii Razem w okręgu wrocławskim.

Dopytywany, czy widzi siebie w koalicji z Antonim Macierewiczem lub Leszkiem Millerem, odpowiedział: Wydaje mi się, że łatwiej jest dogadać się z kimś, kto ma przeciwne stanowisko polityczne i w pewnej sferze się z nim zgadzam, niż kimś, kto mówi, że ma takie same poglądy jak ja - czyli lewicowe - a jednocześnie kompromituje te idee. Dla mnie to jest grzech niewybaczalny. Ja jestem lewicowcem w sercu, chciałbym, żeby te wartości były reprezentowane w sposób właściwy - odpowiedział.

Wcześniej powtarzał, że politycy tacy jak Leszek Miller kompromitują ideę lewicowości.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (71)
Razem w koalicji. Z kim? "Wolę z kimś o innych poglądach niż tym, kto kompromituje wartości lewicowe"
Zaloguj się
 • tuszek777

  Oceniono 11 razy 5

  To chyba oczywiste, że nie będzie koalicji PiSu i Razem, nie wiem czym się tu podniecać...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 5 razy 3

  Razem ciągle nie rozumie że na głos od liberalnego lewicowego wyborcy może liczyć jedynie w wypadku kategorycznego stwierdzenia że żadnej kolaboracji z sektą PISIS.
  Tyczy się to też innych partii.

 • pimpao

  Oceniono 22 razy 2

  Pan Zarzycki potwierdza moje opinie o partii Razem, to banda dzieciaków bez pojęcia o świecie i szkodliwa dla idei lewicowych. Skoro tak im bliżej do Kaczyńskiego i Macierewicza, to może niech zostaną pisowska młodzieżówką.

 • eski57

  Oceniono 1 raz 1

  Przewodniczący SLD - L. Miller na swym koncie nieco grzechów ma , ale , żeby nowoczesnemu lewicowcowi łatwiej było dogadać się ze skrajnym klerykałem ??!

 • coda1980

  Oceniono 5 razy 1

  RAZEM - czyli OSOBNO... To już zdaje się Stalin widział głównego wroga nie w prawicy ale w innych orientacjach lewicowych? I to się nazywało później sekciarstwem...

 • val_gaav

  Oceniono 11 razy 1

  Ta odpowiedź została źle sformułowana. Tutaj inny polityk Razem wyjaśnił to o wiele lepiej w Radiu Plus.
  Koalicje jedynie w konkretnych przypadkach, kiedy będzie możliwość realizacji programu. Nie - dla koalicji z obecnie skompromitowanymi partiami.

 • solussolius

  Oceniono 25 razy 1

  A czym są wartości lewicowe? Bo ja znam np. jedną i jest nią PRACA. A PRACA osiągnęła szczyt rozwoju w GUŁAGU, gdzie PRACA CZYNI WOLNYM.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 21 razy 1

  I własnie się ten "lewicowiec" skompromitował.
  Lewicowcem jest w sercu ale co ma w głowie?
  To widać po odpowiedzi na pytanie w którym postawiono do wyboru jednego polityka i jednego oszołoma.
  Ja dziękuję takiemu człowiekowi, który prędzej będzie się dogadywał z wariatem niż z pragmatykiem, który niezbyt skrupulatnie realizuje deklarowane wartości.
  Cimoszewicz słusznie apelował, by ustąpić miejsca młodym. Ale czy na pewno takim?
  Przecież z tego to dopiero smród będzie...

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 15 razy 1

  Polecę klasykiem: Najwyższą cnotą jest skuteczność. Wiec jezeli pan Ronald uważa że jakies postulaty może spełnić z Macierewiczem, to ja się pytam jakie? Bo partia Maciarewicza w czasach gdy miała władz ę na ministra finansów mianowała prof Gilowską, która z lewicą wspólnego nic nie ma. Postulaty światopoglądowe jakie, skoro przy nich nawet konserwatywna PO jawi się partią środka. Czyżby pan polityk pomylił socjalizm z socjalizmem narodowym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX