"Koalicja wszystkich przeciwko PiS? Absurd - nie byłaby trwała"

- Nie robi się koalicji przeciwko komuś - mówiła w TOK FM Małgorzata Kidawa-Błońska. Zdaniem marszałek Sejmu, najważniejsze przy szukaniu koalicjanta jest możliwość wspólnego zrealizowania obietnic wyborczych, a nie chęć trzymania PiS z dala od władzy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Gdyby koalicje powstawały po to, żeby PiS nie dochodziło do władzy, to byłby absurd. Koalicje robi się po to, żeby zrobić rzeczy pozytywne - podkreślała marszałek Sejmu w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, w ogóle spekulowanie o koalicji przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi nie ma sensu.

Bo nie wiadomo, kto znajdzie się w Sejmie. - Na razie wiemy tylko, że wejdą PiS i PO. Reszta to jedna wielka niewiadoma.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
"Koalicja wszystkich przeciwko PiS? Absurd - nie byłaby trwała"
Zaloguj się
 • cracovia.figiel

  Oceniono 1 raz 1

  Dziś media informują, że wojska reżimowe Asada okrążyły i rozbiły pod Aleppo czeczeńskich najemników-dżihadystów.

  Chyba się w Polsce nie obędzie bez żałoby...... Pani marszałek już zapewne rozgląda się za jakimś terminem....... najlepszym pewnie był by czas wyborów.

 • Oceniono 7 razy 1

  Nie jest to dobre rozwiązanie dlatego to PO powinna wygrać. Jeśli nie będzie innego sposobu na powstrzymanie PIS przed zmianą ustroju czy zniszczenia demokracji, trzeba taką koalicję tworzyć.

 • jezierskiadam

  Oceniono 4 razy 0

  Jeżeli PiS wygra "niewyraźnie" należy spodziewać się drugich przedterminowych wyborów.
  Mimo wielkiej niechęci posłów, którzy zostali wybrani. - Ergo: zainwestowali w kampanię wyborczą i mają teraz szansę na zwrot ..

 • aaron.goldstein

  Oceniono 6 razy 0

  Cieszę się z jednego. Ta kampania pokazała, że w ramach hasła "zatrzymać PiS", ludzie salonu Wyborczej, Tomek Lis i Kuba Wojewódzki posunęli się zagrywek chamskich i prymitywnych, do manipulacji i kłamstw. Do czegoś, co wcześniej przypisywali PiSowi, Palikotowi i innym partiom opozycyjnym.
  Właśnie z tego się cieszę - że słoma im z butów wyszła i to tak sprzed lat - zgniła i śmierdząca. PO rzeczywiście zasługuje na takich popleczników.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 5 razy -1

  "Koalicja wszystkich przeciwko PiS? Absurd - nie byłaby trwała"

  Jedyne co jest w polskiej polityce naprawdę trwałe, to koalicja aferzystów, złodziei, nieudaczników i idiotów: PO-PSL.
  Przetrwała 8 lat i może trwać jeszcze lat 100, o co gangsterka z PO-PSL się modli.
  Ale lud ma tego syfu po dziurki w nosie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX