Kopacz dosadnie: ''Zapowiedzi Kaczyńskiego są straszne. Oni mogą nam zgotować niezłe piekło. To wyborcze kłamstwa''

Wybory parlamentarne. Ewa Kopacz w "Poranku TOK FM" przekonuje, że to, co Prawo i Sprawiedliwość zawarło w projekcie swojej konstytucji, to ''zamach na naszą wolność obywatelską''. - Ja się po prostu z tym nie zgadzam - stwierdziła.
Jak wrażenia premier po debacie ze wszystkimi liderami? (oprócz Prawa i Sprawiedliwości, które reprezentowała wiceszefowa partii). - Gdyby była możliwość interakcji między biorącymi udział w tej debacie pewnie byłoby ciekawiej dla telewidzów. Ale każdy z nas miał szanse spójnie przedstawić swój program - uważa Kopacz.

Piotr Kraśko, prowadzący rozmowę, zapytał o energię PO i częsty zarzut, że jej w tych wyborach nie widać. Zdaniem premier ta energia jest. - To Platforma zmieniła Polskę w ciągu tych ośmiu lat. Nasi oponenci polityczni mogą marudzić, opowiadać, że Polska to ruina, ale przecież każdy człowiek, który chociaż trochę porusza się poza swoim domem, widzi te piękne ulice, piękne drogi, te wszystkie instytucje, które mamy.

- My daliśmy Polakom to, co jest najcenniejsze: daliśmy im wolność, czyli mogą decydować o sobie. Platforma zmieniła Polskę na lepsze, a ja zmieniłam Platformę. Dzisiaj ta PO jest inna niż jeszcze rok temu - zapewniała Kopacz.

"To, co proponuje Kaczyński, przeraża"

Kraśko wytknął Kopacz, że w kampanii przekonuje, aby nie głosować na małe partie, bo tym się wzmacnia PiS. - Czy nie fajniej by było powiedzieć ludziom: zagłosujcie na nas, bo mamy najlepszy program? - pytał publicysta.

- No tak, tylko właśnie Polacy, którzy umiłowali wolność, będą decydować, na kogo oddać głos. Najprościej odwołać się do tego, co sami widzą - odparła premier. - Chcesz żyć według swoich zasad, które sobie wymyśliłeś i są dla ciebie dobre? Proszę uprzejmie. Wtedy czuje się, że żyje w demokratycznym kraju. Natomiast ta ostatnia rzecz, która się wydarzyła - ta schowana bardzo głęboko propozycja konstytucji PiS-u - tę wolność zdecydowanie ogranicza.

Premier uważa, że to, co Prawo i Sprawiedliwość zawarło w projekcie swojej konstytucji, to ''zamach na naszą wolność obywatelską''. - Ja się po prostu z tym nie zgadzam - stwierdziła.

- Dzisiaj ludzie nie pamiętają tego, co robił Kaczyński i jego partia wtedy, kiedy rządzili. Dzisiaj ludzie przypominają sobie po tych jego występach i zapowiedziach. A jego zapowiedzi są straszne: jedną ręką Kaczyński rozmnaża 1 bilion złotych. To przeraża. Ludzie muszą sięgnąć pamięcią do tego, co wtedy się działo - skomentowała premier. - Oni mogą nam zgotować niezłe piekło.

"Wyborcze kłamstwo"

Kopacz podkreśla, że pomysły PiS-u są tak naprawdę ''prezencikami na wybory, które znikną''. - To tak jak w promocjach - promocje w sklepach trwają krótko. I taką promocją jest właśnie program PiS-u. 25 października promocja się skończy - oni nagle powiedzą: to jest nieaktualne, to jest nieważne.

Kopacz ostro o pomysłach PiS-u: - Wszystko jest mało konkretne, niewiarygodne. Jest wyborczym kłamstwem.

Premier odniosła się do twierdzenia, że PiS ma masę gotowych ustaw. - Chciałabym, żeby każdy z nas - poza tą teczką, w sumie bardzo cienką, w której miały być sterty ustaw - miał możliwość przeczytania tych projektów. Chwyt marketingowy. Można wziąć dużą torbę i powiedzieć: tu są akty prawne, w których macie zapisaną swoją szczęśliwość. Otóż nie: kiedy dochodzi do konkretów, to okazuje się, że to jest od czapy - że ktoś usiadł, napisał na kolanie, byle to było chwytliwe.

- My mówimy uczciwie: to, co obiecałam, to weszło w życie - podkreśliła Kopacz.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (55)
Kopacz dosadnie: ''Zapowiedzi Kaczyńskiego są straszne. Oni mogą nam zgotować niezłe piekło. To wyborcze kłamstwa''
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 22 razy 8

  TO AKURAT PRAWDA...Niezależnie od tego czy się lubi PO oraz Kopacz, czy się nie lubi... A tych jest już chyba WIĘKSZOŚĆ... Ale do wyborów trzeba pójść i zagłosować na...k o g o k o l w i e k...BYLE NIE NA PIS...Bo ich...k ł y... już widać wszędzie....

 • ggchmiel

  Oceniono 11 razy 5

  Zarzut p. Kraśki o brak energii w PO słuszny: poza p. Kopacz samotnie prowadzącą kampanię, przy braku sztabu wyborczego (słyszał ktoś coś o nim lub go widział?), pomimo dywersyjnej działalności p. Kamińskiego (na jakim kacu ktoś go okrzyknął najzdolniejszym(!!!) spin doktorem!!!), cudem jest, że poparcie dla PO oscyluje woków 20%.

 • zdzisek1949

  Oceniono 4 razy 4

  Ewa Kopacz = Error

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 19 razy 3

  Dobra, czy Schet mógłby skrócić polityczne męczarnie "tej kobiety"? To już jest niehumaniterne, nawet okulałe konie się usypia w takiej sytuacji. Nie mogę już na to patrzeć.

 • bolko73

  Oceniono 2 razy 2

  No nie no, chyba się pani Kopacz pomyliło trochę, bo na pewno myślała o swojej partii mówiąc te słowa: "Wszystko jest mało konkretne, niewiarygodne. Jest wyborczym kłamstwem."
  "jedną ręką Kaczyński rozmnaża 1 bilion złotych. To przeraża"
  Dlaczego przeraża, przecież to mógłby być fajny trik. Ale zaraz przerażający ??

 • darius112

  Oceniono 4 razy 2

  Playlista po 25.X
  'Highway to hell' AC/DC
  'Hell Bells' AC/DC
  'Go to Hell' Alice Cooper
  'Run like Hell' Pink Floyd
  'Straight to Hell' The Clash
  'Your Pretty Face is going to Hell' Iggy Pop
  'Into the Lungs of Hell' Megadeath

 • pytlarro

  Oceniono 7 razy 1

  pani Ewcia ostatnie 3 dni miala ogromne szanse udowodnic , ze nie jest przypadkowa osoba, mianowana na stanowisko. Nie udowodnila

 • luna368

  Oceniono 9 razy 1

  Piekło to ty nam zgotowałaś i twoja partia. Dziękujemy już, wystarczy. Ludzie masowo rezygnują z głosowania na PO. Obecne sondaże są pompowane. PO osiągnie wynik na poziomie 17-19%. Tym państwu już dziękujemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX