"10 proc. dla Kukiza nie wydają mi się prawdopodobne. Chyba że Polacy rzeczywiście zwariowali"

Sondaż TNS dla "GW" daje PiS 32,5-proc. poparcie, a PO 26,3-proc. Na trzecim miejscu Kukiz'15 z 10-proc. poparciem. - Zaskakujący wynik - komentuje Janina Paradowska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Zdaniem publicystki "Polityki" jest mało prawdopodobne, żeby w niedzielnym głosowaniu komitet Pawła Kukiza zdobył takie poparcie. - Chyba że rzeczywiście Polacy zwariowali. Ale myślę, że może nie - mówiła w Poranku Radia TOK FM.

"GW" pokazuje też , jak różni się podział mandatów, jeśli do Sejmu wejdą trzy, cztery lub sześć ugrupowań. PiS przy poparciu 36,2 proc., jeśli do Sejmu wejdzie sześć partii, miałoby 226 posłów. Przy podziale mandatów na cztery ugrupowania - PiS miałby 246 posłów. A jeśli do Sejmu weszłyby tylko trzy partie - Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby aż 261 mandatów.

- Można wreszcie zrozumieć, jak działa metoda d'Hondta. Dlaczego warto czasem głosować nie tylko sercem, ale posługując się też racjonalnością i rozumem, przenosząc głosy z mniejszych na większe lub odwrotnie - komentowała Janina Paradowska.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (561)
"10 proc. dla Kukiza nie wydają mi się prawdopodobne. Chyba że Polacy rzeczywiście zwariowali"
Zaloguj się
 • mietekkowalski

  Oceniono 60 razy 32

  Zwariowali ci, którzy próbują przekonać, że rozmowa na temat prywatyzacji konkretnej spółki przez prezesa NIK-u, który ma badać transparentność takich transakcji z biznesmenem, który właśnie nabył taką spółkę. Poparcie dla Kukiza to pokłosie zamiatania pod dywan (m.in.) przez dziennikarzy takiego czegoś!

 • pasikonik69

  Oceniono 56 razy 28

  Pani Paradowska, podobnie jak Kraśko czy Żakowski (poranni komentatorzy TOK FM) żyją chyba na innej planecie. Uważacie, że społeczeństwo jest nienormalne, bo: 1. ma dosyć PO+PiS+PSL. 2. Nie chce islamizacji Polski. 3. Chce odnowy moralnej elit politycznych. 4. Chce by Obywatel dla instytucji państwowych stał się PODMIOTEM a nie przedmiotem. Pani Paradowska i jej koledzy uzurpują sobie prawo do decydowania co jest dobre dla reszty społeczeństwa? Niby taka "elyta" co wie lepiej? Ludzie wy nie wiecie jak żyje przeciętna polska rodzina, jakie ma problemy i jakie oczekiwania. Wasze opinie są momentami żałosne i obrażające zwykłych, prostych ludzi. Żal!!! Dziwi panią Paradowską, że Kukiz czy JKM zyskują na coraz większe zaufanie u potencjalnych wyborców? Naprawdę???

 • men_53

  Oceniono 61 razy 21

  Polacy "zgodzili się na oszczędności", co pozwoliło na wygospodarowanie 2 mld dla budżetówki.
  P. Kopacz, zapomniała Pani, że społeczeństwo to nie tylko budżetówka, że ogromna rzesza pracowników przemysłu, handlu, usług też ma prawo żyć. Ze ta grupa to ludzie, a nie tylko dostarczyciele pieniędzy dla pani pracowników (czyli właśnie pracowników budżetowych). Teraz zapłaci za to nie tylko Pani, ale cała Polska.

 • konradmarburg

  Oceniono 24 razy 20

  Zwariowali? Bo nie uważają tak jak jakaś stara prukwa? To wy tutaj zwariowaliście. Żyjecie oderwani od rzeczywistości, zamknięci we własnym grajdołku. Nie widzicie na przykład, że Polacy nie chcą sprowadzać tutaj imigrantów, więc blokujecie możliwość komentarza... I kto tu zwariował?

 • Adam Kowalski

  Oceniono 22 razy 20

  Najnowszy sondaż

  PIS 39%
  PO 18%
  KUKIZ 16%
  KORWIN 7%
  PSL, ZLEW, NOWOCZESNA.PL, PSL, Nie przekroczyli progu wybiorczego.

 • assanti-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 19 razy 19

  normalni, zdaniem p. Parandowskiej i jej podobnym pieszczochom obecnego reżimu), to są ci, którzy na oślep głosują na sponsora tej pani i jej całej zgrai, a więc PO. A tzw. demokrację to dyżurni, dyspozycyjni pismacy maja " w głębokim poważaniu"! A naród wie swoje i chce głosować na Kukiza, Korwina czy choćby Razem, a nie na PO i jej przybudówki typu Petru czy PSL lub przyszłego hegemona PiS

 • spider78

  Oceniono 110 razy 18

  Dla mnie 26% dla PO to jest dopiero jakieś szaleństwo, masochiści jacyś czy co?

 • tekameka

  Oceniono 20 razy 16

  PiS 42-45%, PO poniżej 20% - 16-18%, Kukiz 8-10%, Korwin5-6%
  Prawdopodobnie PSL lub komuniści nie wejdą do Sejmu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX