Żakowski boi się Gwardii. Siemoniak uspokaja drugi raz: Wiemy, co robimy

- Chodzi o to, żeby entuzjazm dla ruchów proobronnych sensownie zagospodarować i żeby państwo miało nad tym kontrolę - mówił w Poranku Radia TOK FM minister obrony Tomasz Siemoniak.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Przypomnijmy: w piątek "Rzeczpospolita: napisała, że w MON powstał plan stworzenia liczącej 300 tys. ochotników Gwardii Krajowej. - To jest jakaś katastrofa

- grzmiał w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski, wskazując na polityczne konsekwencje takich decyzji i płynące z niej zagrożenie dla demokracji.

- Mam nadzieję, że sympatyczny pan Żakowski doszedł do siebie i już się nie boi - mówił w TOK FM minister Tomasz Siemoniak. - Jego reakcja była nadaktywna - stwierdził.

- Nad koncepcją pracował generał Pacek. Koncepcja trafiła na moje biurko i do konsultacji w różnych instytucjach wojskowych. Obawy redaktora Żakowskiego są nieuprawnione. Nie chodzi o paramilitarne organizacje, tylko o sensowną współpracę wojska i organizacji obronnych - tłumaczył szef MON.

Janina Paradowska przypomniała, że koncepcja Gwardii nie jest nowym pomysłem. Szeremietiew chciał taką armię.

- Ten pomysł nie jest zatwierdzony, trzeba pracy i sensownego wpisania w system bezpieczeństwa państwa. Chodzi o to, żeby różne organizacje na ogół skupiające rezerwistów współpracowały z wojskiem. Wiemy, co robimy. Chodzi o to, żeby entuzjazm dla ruchów proobronnych sensownie zagospodarować i żeby państwo miało nad tym kontrolę, a nie odwrotnie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Żakowski boi się Gwardii. Siemoniak uspokaja drugi raz: Wiemy, co robimy
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 2 razy 2

  Tyle z tego, co sobie pogadają. Co najwyżej ktoś dopuszczony do żłoba zarobił parę groszy za "ekspertyzę" ;-))

  Jak na razie to nawet z NSR dali dupy. Nie dość że zaciągnęła się zaledwie 1/4 planowanego mięsa armatniego, to jeszcze ostatnio to mięso zaczęło się buntować, żądając konkretnej kasy za pozostawanie w stanie "dobrych chęci".

  Tymczasem dochowaliśmy się już kilkunastu "roczników", które karabin widziały jedynie w telewizji. O tym żeby to towarzystwo choć RAZ w roku zebrać na jakiekolwiek sensowne szkolenie, nasi generałowie od pół roku zajęci głównie tym jak się przypodobać nowemu Prezydentowi a może i nowemu Premierowi nawet nie myślą....

 • 123nowak

  Oceniono 5 razy 1

  Żakowski zwalczając koncepcję "Gwardii Narodowej" i generalnie podniesienia stopnia samoobrony kraju zachowuje się jak rosyjski agent wpływu. Dla Rosji i jej agentów wpływu zawsze i to już od czasów XVII w. czyli od czasów zaborów, najlepiej było gdy Polska była bezbronna. Bez armii, bez samoobrony i z papierowymi przyjaciółmi, o czym historia już nas kilka razy przekonała i tylko głupiec albo agent wpływu zdaje się tego nie rozumieć.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 5 razy 1

  Ale książkę "Młoda Gwardia"... JEDNAK WARTO SOBIE PRZYPOMNIEĆ... Z okazji wyborów...

 • Oceniono 2 razy 0

  WICEPREMIER SIEMONIAK niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań, co to oznacz a i jaka jest wartość dowodowa takiego rozpytania nie muszę tłumaczyc. Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A SIEMONIAK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 5 lat na temat zakresu i wyników kontroli.

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy -2

  Polska coraz bardziej staje się państwem totalitarnym,

  w którym mnoży się siły specjalne, jak króliki.

  Tak samo czyniła III Rzesza...

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 6 razy -4

  Zakowski ty jestes niespelna rozumu jesli dyskutujesz o przyszlosci z czlowiekiem ktory jest juz przeszloscia MON.
  On juz nic nie moze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX