"Przed wyborami lemingi muszą spojrzeć dalej niż 50 metrów wokół własnego pępka"

- Moi koledzy z zagranicy mówią, że przy takich wskaźnikach wzrostu i rozwoju rządy nie padają. "Będziecie dla nas dewiacyjnym przykładem", mówią - stwierdził prof. Radosław Markowski w "Poranku Radia TOK FM". Zdaniem politologa, przed głosowaniem wyborcy mają poważne zadanie do wykonania. Szczególnie ci, którzy zaliczani są do tradycyjnego elektoratu PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Leming, wykształciuch, klasa średnia będą musieli wejrzeć w siebie i odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytania. Oczywiście rządząca od ośmiu lat koalicja mogłaby lepiej pracować. Ale czy ta ciepła woda w kranie, autostrady i inne rzeczy są takie małe? - tłumaczył prof. Radosław Markowski.

Adam Szostkiewicz nie ma wątpliwości, że o wyniku wyborów nie będą przesądzały dane gospodarcze, PKB i ratingi Polski. - Rozstrzygną sprawy symboliczne - mówił publicysta w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem Szostkiewicza nie jest obojętne, kto wygra w Polsce wybory w czasie "nadchodzącego kryzysu". I niebezpieczny może być, obserwowany w naszym kraju, znaczący wzrost skrajnych nastrojów. - To bardzo niebezpieczne. To ogień, nad którym nie da się zapanować.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (122)
"Przed wyborami lemingi muszą spojrzeć dalej niż 50 metrów wokół własnego pępka"
Zaloguj się
 • obserwator_z_davos

  Oceniono 55 razy 15

  Markowski powinien dostać jakiś order od Platformy. To nie jest żaden ekspert, to jawny propagandzista PO. Każdy kto jest przeciwko PO - to albo faszysta i burzyciel demokracji, albo brak mu charyzmy i głos na niego będzie zmarnowany.

 • philc

  Oceniono 57 razy 11

  Lemingi - profesor wam tłumaczy !

  Słuchajcie - i wykonujcie! hehe... .:-))))

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 43 razy 9

  Kraju nie ma jesli kulczyk kupil ciech na slupa podczas kilku obiadow :)

 • aaron.goldstein

  Oceniono 51 razy 9

  Przypominam, że skrajne partie wygrały przed kilkoma dniami w bogatej Szwajcarii. PO od dwóch lat nie robi nic dla zwykłych obywateli - reprezentuje wyłącznie urzędników i kilkunastu biznesmenów z najwyższej półki, typu śp. Jan Kulczyk

 • pytlarro

  Oceniono 46 razy 8

  najlepiej, by spojrzały po za swoje ulubione media, ktore porzucily przed wyborami resztki obiektywnosci. Np wyciek dzisiejszy nowych tasm, jak to slicznie doktor Jan i Kwiatkowski rozmawiaja, czy Donald pozwoli mu "sprywatyzowac" Ciech. No i ten szczegol, ze jakby Donald wczesniej pozbyl sie Kamisnkiego, to zadna afera by nie wyplynela.

  Po prostu poezja, ale niezbyt istotna dla rzadowych mediow

 • a_weasley

  Oceniono 11 razy 7

  Jassne. Zwłaszcza ta ciepła woda w kranie ich zachwyci. Za PiS nie śmieli o tym nawet marzyć!
  Wejrzą w siebie i zanucą starą piosenkę:

  ...Kołyszą się zboża łany,
  Lipa rozkwidła zielona -
  Nie byłoby ci tak dobrze,
  Gdyby nie Armia Czerwona!

  Budują się nowe gmachy,
  Budują się nowe kina -
  Nie miałbyś tego wszystkiego,
  Gdyby nie rządy Stalina!

 • a_weasley

  Oceniono 13 razy 3

  Rozumiem, że w ojczyznach "kolegów" jeśli są dobre wskaźniki, to rząd może robić co chce bezkarnie. Po diabła oni w ogóle w takiej sytuacji urządzają wybory? Strata pieniędzy. Można by po prostu sprawdzić wskaźniki i jeśli są dobre, to z automatu kadencję przedłużać na następne 4 lata.

 • jabbaryt

  Oceniono 25 razy 3

  hm czy jestem lemingiem? Mam dom, zarabiam wielokrotność średniej krajowej. Ale marzę aby PO powędrowało hurtem na szubienicę. Oczywiście PIS, tego nie zrobi. Oni uznają stanowione prawo, które chroni tę bandę. Zagłosuje na PiS ale nie wierzę w rewolucję.

 • solussolius

  Oceniono 33 razy 3

  Wskaźnikami nie można się najeść, Markowski. A poza tym jesteś tak mało świadomy tego, co dzieje się dookoła, że to aż śmieszne. Co z kolei świadczy o tym, w jak czarnej d znajduje się polska akademia, że taki półgłówek jest profesorem doktorem habilitowanym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX