Budka przestrzega: niebezpieczny model, gdy w ministerstwie decydują, komu są stawiane zarzuty

PiS chce połączyć funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. - To jest niebezpieczny model - mówił w Poranku Radia TOK FM Borys Budka. - Przypominam, że niektórzy głośno przepraszali za niektóre konferencje prasowe - dodał.


Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Trzeba odróżnić fundamenty dotyczące funkcjonowania ustrojowego prokuratury od jej bieżących działań - mówił w Poranku Radia TOK FM minister sprawiedliwości Borys Budka. - To jest niebezpieczny model, kiedy w gabinetach przy Al. Ujazdowskich (tu mieści się m.in. resort sprawiedliwości - red.) decydowałoby się, kiedy i komu stawiane są zarzuty - mówił. - Przypominam, że niektórzy musieli bardzo głośno przepraszać za konferencje prasowe, podczas których oskarżano osoby, które były potem uniewinniane, czy też za działania, które okazały się bezprawne - mówił Budka w rozmowie z Janiną Paradowską.

PiS chce znów połączyć funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Minister mógłby badać akta sądowe "w celu ewentualnego wniesienia apelacji nadzwyczajnej lub podjęcia decyzji o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego".

Przeczytaj też: "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (126)
Budka przestrzega: niebezpieczny model, gdy w ministerstwie decydują, komu są stawiane zarzuty
Zaloguj się
 • marymania

  Oceniono 51 razy 35

  Nie prościej od razu zrobić ustawę: "Jarek Kaczyński decyduje kogo prokuratura oskarża i o co"?

 • arvelli_net

  Oceniono 61 razy 35

  ... wracają więc stare komunistyczne zwyczaje, nocne nasiadówki prezesa z prezydentem zaowocują już niebawem tajemniczymi "zaginieciami", samobójstwami, nocnymi aresztowaniami i aresztami wydobywczymi! I nie obejrzą się nawet kolesie prezesa jak sami wraz z rodzinami (wzorem stalinowskich oprawców) trafią do łagrów czy innych, smutnych miejsc! Ja to myslę że prezes, prezyden i wielu tzw. członków :) pisu zapewne w młodości było ciężko napie...nych w przedszkolu i szkole, nikt się z nimi nie bawił (chyba że tzw. duchowni), nie mieli przyjaciół a znajomych to tylko w prokuraturze (prawda pani małgorzato w. ?) Myślę że teraz chcą po raz kolejny odreagować... i CHYBA im się to nie uda :)

 • rabingoldblatt

  Oceniono 20 razy 20

  Andrzej Krzyże powróci.

  Przecież już raz Bronka Komorowskiego do pierdla wsadził. PiSożytornia lubi korzystać z doświadczonych kadr, wiernych władzy.

 • boofetowy

  Oceniono 19 razy 17

  Miesiąc temu Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że Minister Sprawiedliwości nie powinien mieć dostępu do akt sądowych. Zrobi się ciekawie...

 • kemor234

  Oceniono 23 razy 17

  Tak oto, zamiast ustaw, będziemy mieli "ustawki".
  Kibole wiedzą o co chodzi.

 • moskal28

  Oceniono 15 razy 15

  Polski mocher lubi takie pokazowki, sam nie umie myslec, ale jak komus przyloza, zawsze powie,narescie dobrali sie do niego.Tak oni to kiedys robili tak bedzie iteraz.

 • rembka

  Oceniono 15 razy 15

  Ciekawa jestem jak sprawiedliwie potraktuja p. Dubienieckiego. Psst Nie wyciagac z szafy tak niefortunnych koneksji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX