"Absolutnie nie będzie tysięcy zwolnionych" - posłanka Zalewska przekonuje do reformy edukacji wg PiS

Anna Siek
04.11.2015 , aktualizacja: 04.11.2015 10:23
A A A
- Nie można majstrować przy edukacji. Nie można wywoływać chaosu. Dla nas liczą się dzieci, rodzice i nauczyciele - zapewniała w TOK FM posłanka PiS Anna Zalewska. Partia Jarosława Kaczyńskiego zapowiada m.in. likwidację gimnazjów. Wg Zalewskiej, nauczyciele nie powinni się obawiać, bo zwolnień nie będzie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Przeciwko planom Prawa I Sprawiedliwości już protestuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. - Ale jak wprowadzano gimnazja to też związkowcy krytykowali decyzję - przypomniała w "Poranku Radia TOK FM" posłanka Anna Zalewska.

Zapewniała, że z powodu likwidacji gimnazjów "absolutnie nie będzie tysięcy zwolnionych". Między innymi dlatego, że jak tłumaczyła, zwiększy się liczba lekcji "historii, fizyki, chemii". - To będzie pełna gwarancją, że nikt nie zostanie zwolniony. Nie ma takiej możliwości, żeby cokolwiek wydarzyło się złego nauczycielom.

PiS zapowiada też, że nie będzie obowiązku posyłania do I klasy sześciolatków. - Rodzice będą decydować, czy dziecko pójdzie do szkoły w wieku sześciu czy siedmiu lat - mówiła posłanka Zalewska w TOK FM.

Zobacz także
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • avatar

  ciemnyluddd

  Oceniono 6 razy 6

  "Nigdy nie będę prezydentem..."

 • avatar

  arvelli_net

  Oceniono 5 razy 5

  ...cóż, zapewnienia w ustach pisowca to jak żart u kata!

 • avatar
 • avatar

  fortuna1972

  Oceniono 2 razy 2

  Chcą wygasić gimnazja, chcą wygasić kopalnie... może w ramach tego powszechnego "wygaszania" czcigodna pani posłanka wylałaby sobie wiadro wody na wyondulowany łeb?

 • avatar

  eski57

  Oceniono 2 razy 2

  PEWNIE chodzi o zachowanie ciągłości nauczania RELIGI !!
  No bo teraz , dzieci nauczanie religii zaczynają w przedszkolu , przechodzą do podstawówki na 6 lat i znów rozchodzą się na gimnazja . Tam się czują bardziej dorośli … i zaczynają od religii robić uniki … Po pisowskiej reformie szkolnictwa , dziecko od przedszkola do matury, będzie w CIĄGŁEJ edukacji religijnej !! Może też chodzić o rozeznanie ideowe i zdyscyplinowanie nauczycieli ...
  - Przecież każdy z nas WIE , że najwięcej wiedzy i życiowych prawd przyjęło się w naszej głowie od FACHOWYCH ; NAUCZYCIELKI I NAUCZYCIELA !! Organizacja szkolnictwa to rzecz trzeciorzędna !
  I o FACHOWOŚĆ nauczycieli (NIE ideologiczną) niech państwo zadba …, abyśmy już NIE usłyszeli , że ponad 50 % nauczycieli z matematyk ... potrafi dzielić przez 0 !!

 • avatar

  jasna0ster

  Oceniono 2 razy 2

  pani Zalewska zapomniała dodać o zwiększonej liczbie lekcji religii, bo to będzie obowiązkowo, aby potem przystąpić do technikum, czy liceum, trzeba będzie zdać religię

 • avatar

  marudna.maruda

  Oceniono 2 razy 2

  Wow, zwiększy się liczba godzin historii, fizyki, chemii. Pora najwyższa. Ale, żeby nie zagłaskać króliczka (czyli ucznia), ktory spędza w szkole na lekcjach o wiele za dużo czasu (sześcio- siedmiolatki mają po 5 lekcji, "starszaki" pracują niemal tyle samo godzin, co rodzice w urzędzie), a po lekcjach jeszcze prace domowe (w ilościach hurtowych- bo każdy przedmiot najważniejszy)- co w programów wyrzucić? Polski? Wf? Może religię?

 • Ania Ania

  0

  A poza tym- już teraz uczniowie mają codziennie po 6-7 lekcji (włączając w to "karcianki"). Nie bardzo wiem, jak to będzie wyglądało, jeśli zwiększy się liczbę godzin z w/w przedmiotów...A może zlikwidujmy "karcianki"?

 • Ania Ania

  0

  A ja i tak stracę pracę :( Uczę języka polskiego w Zespole Szkół. Jest nas dwie polonistki- jedna ma klasy gimnazjalne, druga podstawowe.Jeśli nie będzie klasy III gimnazjum, to jedną klasa na pewno zostanie mi zabrana (ta druga polonistka była przede mną i ma pierwszeństwo przy podziale godzin). Jeśli do tego wszystkiego będzie system 4+4+4- zniknie też klasa IV. Wtedy zostanie mi 5-6 godzin z etatu...:( I żadne zapewnienia nic mi nie dadzą :( Nie uczę chemii, fizyki ani historii... :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane