Pomocny prezydent Duda. "Uwolnił wymiar sprawiedliwości od wielkiego problemu, przeciął węzeł gordyjski"

Jacek Sasin chwali prezydenta Dudę. Jak przekonywał w TOK FM, ułaskawienie Mariusza Kamińskiego to lepsze rozwiązanie niż czekanie na wyrok sądu II instancji. - Każdy wyrok byłby kontestowany. Przecież wyrok uniewinniający nie zadowoliłby zajadłych krytyków Kamińskiego - argumentował poseł PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Zdaniem Sasina, decyzja prezydenta w sprawie byłego szefa CBA, to de facto pomoc dla polskiego wymiaru sprawiedliwości. Bo Andrzej Duda "przeciął węzeł gordyjski", jakim stała się dla prokuratorów i sędziów sprawa prowokacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego

- Prezydent więc uwolnił niejako wymiar sprawiedliwości od wielkiego problemu, ślepej uliczki do której się wymiar sprawiedliwości zapędził. Przecież wyrok sądu I instancji był wyższy niż domagała się prokuratura. To rzecz bez precedensu - ocenił gość "Poranka Radia TOK FM".

Co ciekawe, zdaniem posła Sasina, decyzje w stylu ułaskawienia Kamińskiego, to nic innego jak element wygaszania "wojny polsko-polskiej".

- Trzeba kończyć tematy, które zostały wzniecone prze poprzednia władze, te zarzewia wojny polsko-polskiej.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (39)
Pomocny prezydent Duda. "Uwolnił wymiar sprawiedliwości od wielkiego problemu, przeciął węzeł gordyjski"
Zaloguj się
 • maura4

  Oceniono 16 razy 12

  To prawda. Prezydent Duda sam rozstrzygnął, że Kamiński jest winny. Jest to jednak człowiek niezastąpiony. Nie ma w Polsce nikogo innego, kto mógłby go zastąpić i stąd takie, a nie inne zachowanie Dudy.

 • fer-lucy

  Oceniono 19 razy 11

  Prośba o ułaskawienie.
  Panie Prezydencie,
  niniejszym wnoszę o ułaskawienie mnie ponieważ grozi mi sąd ze względu na obrażanie głowy państwa.
  Prośbę swą motywuję tym, że nienawidzę prezesa Polskę Zbaw Jarosława oraz ludzi wybranych do parlamentu z ramienia PiS-u.
  Nie lubię także Pana Prezydenta za jego poddańczy styl wobec prezesa .
  Piszę to na forum publicznym więc spodziewa się procesu za obrazę władzy
  Mając na uwadze dobro Państwa uprzejmie proszę aby prezydent Duda "Uwolnił wymiar sprawiedliwości od wielkiego problemu, i tym samym przeciął węzeł gordyjski" do jakiego prowadzą moje działania
  Przeciwnik polityczny PiS o obecnego prezydenta

 • precz_z_komunia

  Oceniono 11 razy 9

  Stalin w Katyniu przy pomocy rodziny bliźniaków Rajmundowiczów uwolnił radzieckie sądy od wielkiego problemu polskich oficerów.
  Widocznie moczarowiec Du.a jako następca Bieruta reprezentuje tą samą mentalność!

 • arvelli_net

  Oceniono 12 razy 8

  ... cóż, kamiński 8 klat temu "nie dostrzegł" uchybień w pomocy przy uwalnianiu kolegi pana marcina.d (dzisiaj siedzi ten kryminalista w więzieniu :) ) zięcia prezydenta kaczyńskiego, to teraz duda odwzajemnil uprzejmość kamińskiemu :)... koleś kolesiowi krzywdy nie zrobi! Zapewne stoją już w kolejce pedofile, mordercy i gwałciciele, powodzenia!

 • pn-ski

  Oceniono 9 razy 7

  Proszę państwa, 17 listopada 2015 roku skończyła się w Polsce praworządność .

 • spokojny_komentator

  Oceniono 11 razy 7

  Słuchałem całej rozmowy i mnie najbardziej rozbawił argument, że postawienie na swoim za wszelką cenę, z pominięciem trójpodziału władzy jest "wygaszaniem wojny polsko-polskiej". Czyli stawiamy na swoim i wymyślamy argument o wygaszaniu sporu.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 11 razy 7

  Przeraźliwie są głodni władzy... Już IV RP jak żywa... ALE NAWET ZREZYGNOWALI Z LIFTINGU... Takie rzeczy mieć odwagę mówić ludziom w żywe oczy......Po ewidentnym złamaniu konstytucji przez jego USTAWOWEWGO OBROŃCĘ...

 • getz54

  Oceniono 8 razy 6

  posłowie PiS bez przerwy robią to co umieją najlepiej, ..... rzną głupa.

 • marudna.maruda

  Oceniono 10 razy 6

  Wyspowiadał, rozgrzeszył... i postawił na wysokim stanowisku (albo odwrotnie). Znamy moc spowiedzi i rozgrzeszenia przecież. Np w przypadku Wesołowskiego zadzialala, to i w innych przypadkach może....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX