"Ułaskawienie Kamińskiego to sygnał zwiększający ryzyko takich zdarzeń, jak śmierć Blidy czy spisek przeciw Lepperowi"

Wg Jacka Żakowskiego prezydent Duda "potraktował prawo do ułaskawienia w sposób partyjniacki". Jak ocenia decyzja ws. Kamińskiego, pokazuje niebezpieczny kierunek, w którym zmierzać może kraj, pod rządami PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Zdaniem Jacka Żakowskiego, ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników z CBA, "to sygnał radykalnie zwiększający ryzyko takich zdarzeń jak śmierć Barbary Blidy czy prowokacja i spisek przeciw wicepremierowi Lepperowi".

Poczucie bezkarności i przyzwolenie na nadużywanie władzy nie dotyczy tylko urzędników. - Zasada nieodpowiedzialności władzy rozszerza się bowiem spontanicznie, o czym przekonał się już niejeden "dobry" władca. Gdy tren proces się upowszechni i zejdzie na dół państwowej drabiny, radykalnie zmaleje różnica między Polską a Rosją, Ukrainą czy nawet Białorusią - uważa publicysta "Polityki". I pisze, że: Najważniejszy jest sygnał, że władzę wiąże tylko polityczna wola, a jeśli prawo by ją ograniczało, to tym gorzej dla prawa. Funkcjonariusze mają wykonywać polityczną wolę, na szczycie państwa stoi człowiek, który zadba o to, by nie spotkała ich kara.

Wierna miłość do cara

Jak ocenia Żakowski, liderzy PiS dobrze zdają sobie sprawę z tego, że radykalizacja kursu może spodobać się obywatelom. Czyli nie muszą się bać utraty władzy.

- Na Wschodzie - a PiS tkwi przecież korzeniami w kulturze Polski wschodniej - im straszniejszy urzędnik, tym z reguły większe jest przywiązanie prostego ludu do cara, który staje się jedyną nadzieją - napisał publicysta "Polityki".

'Możecie łamać prawo, nadużywać kompetencji" - Michalski o "kreowaniu bezkarności nowej władzy">>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (33)
"Ułaskawienie Kamińskiego to sygnał zwiększający ryzyko takich zdarzeń, jak śmierć Blidy czy spisek przeciw Lepperowi"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 13 razy 11

  Przyznanie medalu watykańczykowi Hoserowi świadczy raczej że katobolszewia chce Polakom zgotować drugą Rwandę

 • aaron.goldstein

  Oceniono 23 razy 3

  W tych trudnych czasach mam coraz wieksze obawy o bezpieczeństwo ludzi Agory, w tym pana Żakowskiego. Mam nadzieję, ze dalej beda mogli pracować i przekazywac ludziom swoją prawdę.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 13 razy 3

  Ryzyko ? Zbyt łagodnie powiedziane. To prawie ...p e w n o ś ć... WYNIKAJĄCA Z POCZUCIA MISJI ZBAWIENIA POLSKI OD PLUGASTWA WSZELAKIEGO... Amen...

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 37 razy 3

  Panie Żakowski, dlaczego mamy płakać nad losem B. Blidy, wspólniczki Alexis z działu przekręciaży węglowych?

 • hazibula

  Oceniono 4 razy 2

  to nawet nie większe ryzyko, ale pewność. Duda powiedział pisowi i łamaczom prawa: dobrze robiliście i róbcie tak dalej!

 • szpung

  Oceniono 22 razy 2

  krzysztof-s-live
  Blida tworczyni ustawy o eksmisjach na bruk to bardzo zasluzona dla Polakow kobieta, spadkobierczyni najpiekniejszych tradycji KPP.

 • czterdziesty_czwarty

  Oceniono 1 raz 1

  Czy możecie zapytać o opinie niejakiego Mellera? Marcina?
  Dalej będzie gadał "poczekajmy", "zobaczymy" "nie będzie tak źle"?

  Jest powiedzenie o sprzedawaniu sznura.... jak ulał pasuje do niektórych przedstawicieli libarnej części sceny publicystycznej. Niezrozumieliście jednej rzeczy - wy gracie z nimi w paintballa, ale oni mają prawdziwe karabiny.

 • poznanczyk2

  0

  A ze też się Pan nie martwi tak bardzo o poczucie bezkarności, o milionowe wydatki na prezenty, podwyżki w ostatniej chwili i o pokradzione obrazy i inne wartościowe przedmioty z pałacu prezydenta sprawiedliwego, tego który był prezydentem wszystkich Polaków i jedyny godny zaufania według Pana Panie Żakowski.

 • solussolius

  Oceniono 20 razy 0

  Waadza częściowo nie słucha sralonu? Niedobra waadza, niedobra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX