"Skandal. PiS chce podporządkować sobie wymiar sprawiedliwości"

- Intencją jest unieważnienie wyboru sędziów i mianowanie na ich miejsce lojalnych funkcjonariuszy Prawa i Sprawiedliwości - tak o ustawie o TK mówił w TOK FM Marcin Kierwiński. Zdominowany przez PiS Senat przyjął ustawę bez poprawek. Dokument trafi więc od razu do prezydenta.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Na podpisanie ustawy przez Andrzeja Dudę czeka Platforma Obywatelska, która chce skierować dokument do Trybunału Konstytucyjnego.

- To co robi teraz szeroko pojęty obóz PiS to skandal. Intencja jest taka, by prawo działało wstecz, żeby unieważnić legalny wybór nowych sędziów trybunału i na ich miejsce zaproponować lojalnych wobec PiS funkcjonariuszy - ocenił poseł PO Marcin Kierwiński.

Przed pomysłami PiS na TK protestuje nie tylko opozycja, ale też byli przewodniczący trybunału. Według prof. Andrzeja Zolla "to fatalne dla demokracji.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (50)
"Skandal. PiS chce podporządkować sobie wymiar sprawiedliwości"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 20 razy 16

  Mianowanie kryptopedofila Piotrowicza szefem sejmowej komisji sprawiedliwości to sygnał dla wyznawców sekty PISIS że mogą gwałcić polskie dzieci bezkarnie!

 • endrju1521

  Oceniono 20 razy 10

  Gdy już opanują sądy i trybunały,

  z prostymi ludźmi zrobią to,

  co faszyści ustawami norymberskimi

  zrobili z Żydami ! ! ! !

  Widzę zaciskającą się pętle na szyi Rzeczypospolitej...

 • kukunapniu

  Oceniono 15 razy 7

  Pytanie jest tutaj nie to co PiS robi bo wszyscy wiedzą jak na dłoni że mamy już dyktaturę, tylko "po co" to robi, i tu zaczyna się dopiero robić interesująco.

 • kotwkaloszach

  Oceniono 13 razy 5

  Ciekawe, jakiej plci sa osobniki, ktore niemal dostaja orgazmu na wiesc, ze dyktatura PiSu sie zbliza...pelno ich tu na forum i nie tylko...

 • kerry55

  Oceniono 7 razy 3

  Dyktatura polega na tym, że nie musisz nic zrobić, żeby znaleźć się w więzieniu. I nigdy nie wiesz, kiedy po ciebie przyjdą i co będziesz robił jutro.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 2 razy 2

  R e w e l a c j a.... To w tej partii... ZUPEŁNA ..N O W O Ś Ć... !!!

 • passtorian

  Oceniono 4 razy 2

  Teraz MY przy korycie bediemy ferowac... "sprawiedliwosc". Polski Robespierre, polskie Zero bedzie znow w swoim zywiole.

  Totalna porazka obywateli Rzeczypospolitej, Wybor do dupy Polacy! Jedziemy w dol!

 • szpung

  Oceniono 40 razy 2

  Coraz czeciej na lamach bedziemy wysluchiwac audycji wspominkowych pracownikow departamentu IV bylego urzedu bezpieczenstwa.

 • pysio62

  Oceniono 19 razy -1

  Wybor 5 sedziow TK jest na dzisiaj prawnie obowiazujacy. 3 sedziow z tych 5 jest pod kazdym mozliwym wzgledem, konstytucyjnym, prawnym, moralnym bezdyskusyjnie, prawidlowo wybrana. Dyskutowac mozna ewentualnie o pozostalych 2 sedziach, ale o tym powinien zdecydowac TK, a nie Kaczynski, Duda, PIS, czy nawet Sejm czy Senat. PIS-owscy sedziowie TK nie beda niezalezni. W takie bajki to juz naprawde nikt nie uwierzy. To jest po prostu zamach stanu i takie stwierdzenie nie jest zadna przesada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX