MEN hucznie zapowiada program o 6-latkach. I uzasadnia. A w dokumencie zero konkretów i chaotyczny projekt

Ministerstwo Edukacji nie potrafi ocenić skutków likwidacji obowiązku szkolnego dla sześciolatków - wynika z dokumentów, do których dotarło TOK FM. Projekt ustawy jest chaotyczny i według nauczycielskich związkowców jednostronny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W uzasadnieni projektu trudno znaleźć konkretne dane. Czytamy w nim m.in. że nie pociąga za sobą skutków finansowych ani dla budżetu państwa, ani dla samorządów, bo rodzice i tak już teraz mogą wybierać czy poślą sześciolatka do pierwszej klasy czy nie.

Według ministerstwa liczba uczniów także nie ulegnie zmianie, jedynie pierwsze klasy w przyszłym roku szkolnym mogą być "mniej liczne" - ale i tu żadnych danych ani liczb nie ma.

Nadministrowie Elbanowscy?

Propozycje krytykuje Sławomir Broniarz ze Związku Nauczycielstwa Polskiego: - Wprowadza się rozwiązanie tylko dlatego, że grono osób zainteresowanych tym problemem ma bardzo silny wpływ na ministra edukacji narodowej. Rodzi się pytanie, czy to jest rodzaj "nadministra" w tym zakresie.

Broniarzowi chodzi o państwa Elbanowskich ze stowarzyszenia Ratuj Maluchy, z którymi obecna minister konsultuje i zamierza konsultować przyszłe zmiany. Projekt ustawy zakłada również, że pięciolatki, które są teraz w zerówce, zostaną tam na kolejny rok.

Więcej szczegółów ministerstwo obiecało przedstawić w ciągu najbliższych 10 dni.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (39)
MEN hucznie zapowiada program o 6-latkach. I uzasadnia. A w dokumencie zero konkretów i chaotyczny projekt
Zaloguj się
 • harimau666

  Oceniono 19 razy 17

  królica i królik Elbanowscy namieszali ...i co teraz zrobią Katolickie Stowarzyszenia Nauczycieli gdy ich członkowie masowo będą zwalniani ...?
  modlić siem bendom.
  do pisu.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 17 razy 15

  hucznie, ale bez sensu... zresztą jak wszystko w PiSie.
  tam wszyscy są huczni.

 • iluminati_semper

  Oceniono 13 razy 11

  proponuję niezwłoczne wygaszenie tego rządu
  jeszcze nie zdążyli za bardzo zaszkodzić
  precz ze szkodnikami!

 • fortuna1972

  Oceniono 13 razy 11

  "MEN hucznie zapowiada "wygaszanie" gimnazjów"

  PiS-dzielstwo powinno sobie najpierw łby "wygasić", bo dorwanie się z ryjami do koryta wprawiło ich w stan wzmożonego ocipienia. Wiadro wody na wyondulowany łeb czcigodnej pani "premier" (z fr. premier - pierwszy [w kolejce po pasztet]) na początek powinno pomóc "wygasić" tego rewolucyjnego pie...a, zanim narozrabia w sposób nieodwracalny.

 • desmontp

  Oceniono 12 razy 10

  Elbanowscy sobie znalezli pomysl na zycie najpierw rozprowadzali zaklamana ankiete... a teraz ida na kumulacje zapomogi...

 • chri-s48

  Oceniono 11 razy 9

  Elbanowska jak usłyszała, że realne będzie 500 zł na dziecko to już się o następne postarała. Matka Polka Rozpłodowska.......

 • sinolas

  Oceniono 7 razy 7

  Jak się na nich patrzy wydaje się że ciąża może być permanentna!

 • desmontp

  Oceniono 9 razy 7

  rujna w 100 dni...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX