Prof. Zielonka: Jak Zachodowi będzie zależało na poparciu polskiego rządu, będzie przymykał oko, na to co się tu dzieje

Zdaniem prof. Jana Zielonki, z Uniwersytetu Oksfordzkiego, jesteśmy świadkami "bardzo poważnego kryzysu demokracji" w Polsce. Z którego nie łatwo będzie wyjść, bo politycy nie szukają w ogóle porozumienia, "tego co mamy wspólnego". - To co się w czwartek wydarzyło nie jest na pierwszych stronach zagranicznych mediów, bo nie było "bunga bunga". A to dużo mniej poczytne.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Jak ocenił prof. Jan Zielonka, trwający kryzys nie rozpoczął się wraz z wygranymi przez PiS wyborami. - To trwa od kilku lat. Choć w ostatnich tygodni przyspieszył - mówił.

Zdaniem gościa "Poranka Radia TOK FM", ci którzy liczą, że Zachód głośno będzie protestował przeciwko ostatnim wydarzeniom, mogą się rozczarować.

- Na razie, to co się stało wczoraj, nie jest na pierwszych stronach gazet, bo nie było "bunga bunga", to dużo mniej poczytne. Europa jest w potwornych kłopotach i ostatnią rzeczą jaka może się teraz zajmować, to problemy Polski. Będzie to zauważać, kiedy będzie to na rękę. Ale jak będzie potrzebował głosu polskiego rządu, to przymknie oko. Tak było zawsze.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Prof. Zielonka: Jak Zachodowi będzie zależało na poparciu polskiego rządu, będzie przymykał oko, na to co się tu dzieje
Zaloguj się
 • ika116

  Oceniono 2 razy 2

  Co za beznadziejna rozmowa! Żakowski powinien tylko felietony pisać. Zupełnie nie umie poprowadzić rozmowy, długie zawiłe pytania i nielogiczne zupełnie. Sam się w końcu zaplatał w tym co mówi, ale zadał w końcu pytanie "jak nasze otoczenie będzie na to reagować?" na co profesor "eee, ale otoczenie zewnętrzne?". No cyrk po prostu! Pan profesor Zielińskie tez tylko duka ogólniki. Żenada

 • solussolius

  Oceniono 11 razy 1

  No nareszcie doopokracja żydokomunistyczna jest zagrożona. Niech bankster pierdu wyjdzie na ulicę i się oflaguje. Stać go na nicnierobienie.

 • otoosh

  Oceniono 9 razy 1

  Idioci wybrali idiotów, teraz ci drudzy dobiorą się im do D-4, ale nikt ich nie uratuje...

 • zsunay

  0

  Jeśli Żakowski prowadzi "rozpoznanie bojem" dla PiSu to akcja udana wszyscy rozmówcy są jednoznacznie rozpoznani. Wreszcie mamy Prawdziwego Polaka za Prezydenta Polski i tylko prawdziwy Polak pozna się na tym, tak trzymać Panie prezydencie, jesteś wielki. Panie Zielonka jak na profesora to pan: słabo po polsku mówi, nic nie czyta i nic nie "kmnini", zgnuśniałeś na tej emigracji. Po co aż tyle fatygi - zwijają smycz? Pana pracodawcy odeszli w niesławie ale niedługo będą mieli okazję zrehabilitować się , "pod mańką" bo ich sędziów już niedługo nie będzie w ogóle, więc się sprzedawczyków i debili pozamyka. A ty się nie wychylaj z tym kupczeniem głosami bo to już nie twoje czasy

 • przyganiacz

  Oceniono 2 razy 0

  Prof. Zielonka - Jak Zachód będzie potrzebował głosu polskiego rządu, to przymknie oko

  Głos polskiego rządu jest dla Zachodu tak samo cenny jak zeszłoroczny śnieg i raczej nigdy nie będzie potrzebny, bo nie ma do czego - polska pomoc typu "pomodlimy się wspierajco" ma niewielkie wzięcie. Zaś na dyktatorskie zapędy, bezczelne ignorowanie konstytucji, zachowanie się jak cesarz z rozumem otumanionym wizją własnej wielkości, a nie jak pragmatyczny urzędnik chwilowo spełniający funkcję prezydenta nigdy nie przymyka się oka...

 • szpung

  Oceniono 16 razy 0

  Cholera, wojska rosyjskie jednak nie wkrocza, co tu robic co robic jak zyc, znikad ratunku, moze zamach moze wyjsc na ulice jakis majdan i titiuszki jakos obalic demokrtycznie wybrane wladze myslec myslec myslec, moze zaapelowac o odciecie srodkow spojnosci, do dziela nowoczesni patrioci, narod czeka.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 14 razy 0

  Kryzys to ma zydokomuna ktora traci ostatnie bastiony swojej sitwy :)
  Polska jest niepodleglym krajem jednolitym etnicznie i ma gleboko w tylku opinie tzw."zachodu"!
  Juz niedlugo do nas beda przybywac emigranci z panstw starej EU liczac na spokoj bez multikulti na ulicy!

 • koniec_gadania

  Oceniono 2 razy -2

  Wszyskim trollom Putina i Polslęzbawa już dziękujemy. Rozumiem, że jakoś musicie wyrobić normę, ale może jednak nie tutaj. Idżcie sobie stąd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX