"Ludzie nie po to głosowali za zmianą, żeby chcieć odejścia nowej władzy". A Wielowieyska na to...

- Nie chodzi o utratę wyborców przez PiS - mówiła w TOK FM Dominika Wielowieyska. - Chodzi o mobilizację jego przeciwników. Ludzie widzą hucpiarstwo i wykraczającą poza konstytucję żądzę władzy - oceniła.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Paweł Lisicki w tygodniku "Do Rzeczy" pisze o tym, że spór prawny o Trybunał Konstytucyjny nie jest naprawdę aż tak istotny. - Winna oczywiście jest Platforma - komentowała w Poranku TOK FM Wielowieyska. - No tak, stała narracja pod tytułem, że to Platforma zaczęła - dodała.

"Jeśli dojdzie do próby siły, wygra PiS"

Lisicki napisał, że "nic nie wskazuje na to, aby jakiś opór w społeczeństwie powstał, przeciwnie, sądzę, że wielu wyborców uznało, że to opozycja gra nie fair i ciągłe mówienie o zamachu stanu, twierdzenie, że nadchodzi totalitaryzm, stępiło świadomość, więcej - odebrało ewentualnym protestom siłę i wiarygodność. Dlatego, jeśli dojdzie do demonstracji i próby siły na ulicach, to można sądzić, że wygra PiS. Ludzie nie po to głosowali za zmianą, nie po to wybrali najpierw prezydenta, a potem większość w Sejmie, żeby po kilku tygodniach ulec retoryce przegranych i domagać się odejścia nowej władzy. Tego, zdaje się, przeciwnicy prawicy nie rozumieją i w osobliwy sposób dążą do konfrontacji, która musi zakończyć się ich klęską".

"Groźna żądza władzy"

- Pawłowi Lisickiemu chcę przypomnieć, że nie o to chodzi, iż olbrzymia część wyborców PiS rozczaruje się co do swojej partii - komentowała Wielowieyska. - Nie, istota rzeczy polega na tym, że nawet jeśli ludzie nie wyjdą na ulice, to widzą pewne hucpiarstwo PiS i olbrzymią żądzę władzy wykraczającą poza konstytucję i to już jest bardzo groźne - zaznaczyła.

"PiS uaktywnił przeciwników"

- To, że partia chce przejąć władzę, jest oczywiste, ale musi to robić zgodnie z konstytucją. Przypomnę Pawłowi Lisickiemu, że w 2007 roku (kiedy PiS przegrało przyspieszone wybory parlamentarne - przyp. red.) nie o to chodziło, że PiS stracił wyborców, bo w liczbach bezwzględnych on ich nawet zyskał. Chodzi o to, że PiS uaktywnił olbrzymią rzeszę swoich przeciwników, którzy nawet nie wychodzili na ulice, ale poszli zagłosować i opozycja antypisowska zyskała wówczas chyba dwa miliony wyborców więcej. Chodzi więc raczej o mobilizację tych, którzy dotychczas byli bierni niż o utratę wyborców przez PiS - skwitowała Wielowieyska.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (48)
"Ludzie nie po to głosowali za zmianą, żeby chcieć odejścia nowej władzy". A Wielowieyska na to...
Zaloguj się
 • kopandol

  Oceniono 12 razy 8

  Ludzie głosowali za odejściem PO i oddali władzę w ręce psychopatów.
  Gratulacje.....

 • tom_58

  Oceniono 36 razy 4

  Chcecie konfrontacji. Dobra, będziecie ją mieli.
  Tych co wyjdą na ulicę będę zabijać.
  Tak, pozabijam wszystkich
  ... Śmiechem!!!
  / ; - )))

 • checho-fil

  Oceniono 15 razy 3

  Jak obstawiacie - który z "niepokornych" jako pierwszy wygłosi "publicznie wyznanie skruchy"? Wróbel, Lisicki, Ziemkiewicz, Warzecha? Czy też te "świnie" pójdą w zaparte do końca?

 • Aga Lugsak

  Oceniono 8 razy 2

  Jan PiS wyśle policję, to może nie być wesoło Nowy minister się odpowiednio wykaże.

 • candid13

  Oceniono 5 razy 1

  „Polska zrobiła krok w kierunku «demokracji fasadowej», istnego «putinizmu-łukaszenkizmu»”. „Gdyby George Orwell zmartwychwstał w […] Polsce, czego mu nie życzę, ujrzałby twórczy plagiat «Roku 1984»”. „Stawką w wyborach jest to, czy wybierzemy liberalną demokrację, czy autorytaryzm”. „Wybory są o tym, czy w Polsce uchowa się demokracja, czy nie”.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 1

  W całej tej awanturze o TK nikt nie zauważył, że Premier Szydło najwyraźniej idzie drogą Tuska - nie miesza się zupełnie do bierzących wydarzeń, więc jest szansa, że podobnie jak Tusk przez dłuższy czas wizerunkowo się nie zdewaluuje.

 • plautilla

  Oceniono 8 razy 0

  Opętani swoją narracją lub niepojęcie cyniczni są politrucy z gadzinówek opłacanych przez mafię PO :tokfm,zetka,gw,gazetapl,polityka.,tvp/tvn... o lisweeku wstyd nawet wspomnieć. Groteskowi jesteście w swej głupocie i grotesce lizania POnowoczesnej, zakładania KODu/komitetów obrony swoich Dochodów/ . Nie bez przyczyny największy i jednolity posłuch i elektorat macie wśród więźniów; 90% więźniów głosowało na PO.

 • nogard-10

  Oceniono 5 razy -1

  Moi panstwo z tokfm,obecna sytuacja pisania postow panstwu niewygodnych,czyli tzw.moderatorom,jest to niedopuszczalne,prostactwo I w tyle w temacie,druga sprawa,dlaczego co chwila trzeba sie logowac na witrynie tokfm,pisze wiele ludzi z Europy.oczywiscie,to nie ta melodia,jedna moze STAC SIE NIEZALEZNYM,MIEC SWOJE ZDANIE,PIENIADZE TO NIE WSZYSTKO,ZLE GDY DANY DZIENNIKARZ,TO NISKA POLKA,PROBLEM UCHODZCOW,TAKIE PROSTE LIKWIDOWANIE NAPRAWDE OBRAZLIWYCH I SZKALUJACYCH LUDZI,LUDZI MAJACYCH PEWNE KLOPOTY.Cenzura prowadzi na manowce,lub groznego ataku spoleczenstwa,to XXI wiek,dlatego wasz kraj jest postrzegany itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX