A Sadurska swoje: prezydent Duda przyjmie ślubowanie od wybranej przez Sejm sędzi

Szefowa Kancelarii Prezydenta potwierdza, że Andrzej Duda przyjmie ślubowanie od piątego sędziego wybranego przez PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Trwa epopeja związana z wyborem sędziów Trybunału Konstytucyjnego. PiS i Kancelaria pozostają głuche na orzeczenie TK i po ekspresowym wieczornym ślubowaniu czterech sędziów planują zaprzysiężenie ostatniego.

- Jest planowane przyjęcie ślubowania pani sędzi Przyłębskiej - potwierdziła w Poranku Radia TOK FM szefowa Kancelarii Prezydenta.

Urzędniczka Dudy nie dała się prowokacjom Jana Wróbla, który dopytywał, czy zaprzysiężenie nie odbędzie się znów pod osłoną nocy. - 2.30? - dopytywał.

Sadurska wyjaśniła, że "rano jest rano". Czyli o godzinie 8.

Julia Przyłębska to piąty sędzia wybrany głosami PiS do Trybunału. Jest prawnikiem, pracowała jako sędzia, a następnie w służbie dyplomatycznej, gdzie m.in. odpowiadała za współpracę Rzecznika Interesu Publicznego z Urzędem ds. akt Stasi i koordynowała rozmowy ws. odszkodowań za działania III Rzeszy i przyznania Polonii w Niemczech statusu mniejszości. W 2007 r. wróciła do orzekania jako sędzia, jest przewodniczącą wydziału pracy i ubezpieczeń społecznych w Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (155)
A Sadurska swoje: prezydent Duda przyjmie ślubowanie od wybranej przez Sejm sędzi
Zaloguj się
 • enochnuckythompson

  Oceniono 36 razy 26

  U Prezesa Jaroslawa Zbawiciela w willi po tacie powinien przyjąć przysiege. Najlepiej o 2 rano.

  Mam nadzieje ze za rok, 2 , 3 czy 4 POLITYCY OPOZYCJI NIE ZAPOMNA (!) Prezesowi, tow. Beacie, Maliniakowi i reszcie tej politycznej padliny lamania konstytucji.

  I powyżsi za to odpowiedza - niezwłocznie.

  ZAMACH NA KONSTYTUCJE nie powinien nikomu ujsc sucho.

  I kary powinny być nie polityczne ale karne.

 • ck_rts

  Oceniono 36 razy 26

  Dziwię się że piątka sędziów wybranych w listopadzie godzi się uczestniczyć w tej farsie. Przecież legitymizując łamanie Konstytucji mogą pozostać napiętnowani w swoim środowisku być może przez resztę kariery zawodowej.

 • montezuma1234

  Oceniono 24 razy 18

  damy radę, z pokorą, słuchamy ludzi co mówią, damy radę, będzie dobra zmiana i pokora, damy radę, zmiana pokora i modlitwa, damy radę, trzeba słuchać ludzi, być blisko ludzi, damy radę, z pokorą, pokora, pokornie, damy radę, dobre zmiany, zmiana, broszka,damy radę, z pokorą, słuchamy ludzi co mówią, damy radę, będzie dobra zmiana i pokora, damy radę, zmiana pokora i modlitwa, damy radę, trzeba słuchać ludzi, być blisko ludzi, damy radę, z pokorą, pokora, pokornie, damy radę, dobre zmiany, zmiana, broszka,damy radę, z pokorą, słuchamy ludzi co mówią, damy radę, będzie dobra zmiana i pokora, damy radę, zmiana pokora i modlitwa, damy radę, trzeba słuchać ludzi, być blisko ludzi, damy radę, z pokorą, pokora, pokornie, damy radę, dobre zmiany, zmiana, broszka

 • just4f

  Oceniono 24 razy 18

  Ja też. Ja też. Ja też. Haloooo duuuu...da. Ja też chce być sędzią trybunału. Oj duda co ci za różnica jeden więcej czy jeden mniej? W razie czego będę sędziował za kaczyńskim panem twym.

 • bratek.tadla

  Oceniono 19 razy 17

  Z całej palety praktyki prawniczej, obecny prezydent nauczył się jedynie cynizmu.

 • bratek.tadla

  Oceniono 20 razy 16

  Przyjęcie ślubowania będzie dowodem kompletnej ignorancji prawa ze strony prezydenta.

 • lisstom

  Oceniono 16 razy 8

  Sadurska to Adwokat.
  Tacy ludzie zarabiają pieniądze na tym, że widzą tylko część rzeczywistości - tę mianowicie, którą ma na uwadze płacący im Zleceniodawca (tutaj - niestety Prezydent RP).
  Adwokat nigdy nie powie Klientowi, że Klient nie powinien składać odwołania w wyższej instancji.
  "Oczywiście" - mówi rozsądny Adwokat - "wyrok sądu Pan krzywdzi, jest absurdalny, sąd się pomylił, albo był przekupiony, albo nie rozumie przepisów".
  Adwokat ciągnie sprawę aż do Sadu Najwyższego, potem jeszcze pisze odwołania do Unii, do ONZ, do Watykanu i do Waszyngtonu.
  Potem upewnia Klienta, że chociaż zapadły wyroki niekorzystne we wszystkich możliwych instancjach, to są one krzyczącą niesprawiedliwością.
  Bo Klient to chce usłyszeć i za to płaci Adwokatowi.
  Dlatego nie oczekujcie, że madam Sadurska odpowie wprost na jakieś niewygodne pytanie, albo przyzna, że Trybunał Konstytucyjny ma gram racji, albo że Prezydent (jej Klient) coś zrobił niezgodnie z zasadami.
  Ona nie widzi części "obrazka", więc nie może potwierdzić tego, o co się dopytuje redaktor Wróbel.
  Sadurska tak długo będzie kręcić, kłamać i przeinaczać, dopóki Zleceniodawca płaci.
  To jej zawód.
  Sadurska to dobry, znający zasady gry Adwokat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX