Tego o Kukiz'15 mogliście nie wiedzieć. Wilk wyjaśnia: to Arka Noego, na którą Paweł zabrał...

Biblijne porównanie i wiara w to, że ugrupowanie Kukiza nie będzie przystawką dla PiS - niespodziewanie uduchowiona rozmowa Jana Wróbla i Jackiem Wilkiem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Kukiz'15 to Arka Noego, na którą Paweł zabrał po każdej parze z każdego gatunku. I tak sobie płyniemy wspólnie przez wzburzone morze do słonecznego brzegu - powiedział Jacek Wilk w Poranku Radia TOK FM.

Polityk wcale nie uważa, że jego ugrupowanie będzie tzw. przystawką dla PiS, która z czasem je wchłonie. Taki los spotkał m.in. Ligę Polskich Rodzin czy część Samoobrony.

- Skoro przetrwaliśmy wyłanianie kandydatów i jakoś się nie pozabijaliśmy, to najgorsze za nami - mówił. - Liczne pokusy z różnych stron się pojawią, być może kilku słabszych się wyłamie, ale najtwardsze jądro będzie trwało wspólnie. To jest trudna koalicja, łącząca różne wrażliwości, ale dogadaliśmy się co do kilku punktów wspólnych i tego się trzymamy, póki co skutecznie - komentował.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (71)
Tego o Kukiz'15 mogliście nie wiedzieć. Wilk wyjaśnia: to Arka Noego, na którą Paweł zabrał...
Zaloguj się
 • flat-ower1

  Oceniono 43 razy 33

  Kto to jest ten Wilk? Polityk? Nie znam, nie słyszałem. Cały ten Kukiz to zbieranina idiotów, nacjonalistów odjechanych jak ten od piwska Ciechan, cwaniaczek narodowy . No i sam Kukiz, niekumaty facet , siedzi w ławie i łysieje bo nic do łba nie wchodzi. Wdrapał się na talerz prezesa jako nie zamówiona przystawka i czeka na pożarcie ! Tragedia i zmarnowane miejsca w sejmie.

 • Expert 325

  Oceniono 33 razy 25

  albo ja oszalałem albo ten Świat; Kukiz-Noe? to ja poproszę "Noe-Cookies"

 • rpal

  Oceniono 28 razy 18

  To nie żadna arka tylko rynsztok w którym szumowina płynie.

 • iluminati_semper

  Oceniono 21 razy 15

  Wróbel Wilka na śmierć zagłaskał...

 • tomtg123

  Oceniono 20 razy 14

  Czyli krótko mówiąc wielkie ZOO, które nie ma wspólnego celu, może poza jednym - utrzymywać się na falach i pobierać poselskie diety.
  Arka Noego to trafna metafora w tym wypadku.

 • tomtg123

  Oceniono 15 razy 13

  Prawdopodobny scenariusz rozwoju sytuacji: w pewnym momencie do arki podpłynęła żarłoczna kaczka, zeżarła wszystkie zwierzęta i Paweł został na arce sam. No może z jednym wilkiem.

 • leming.nr1

  Oceniono 21 razy 11

  Uważajcie bo ta arka, to nie konstrukcja Noego i zapewne szybko zatonie :)

 • krynston

  Oceniono 12 razy 10

  Oj panie Wilk, głosowałem na pana w wyborach prezydenckich, bo tak pięknie podczas debaty mówiłeś o trójpodziale władzy, o demokracji, o sprawnym państwie. Widzę, że znowu to tylko puste frazesy, już ideały poszły do piachu jak tylko pojawiło się koryto. Zleciały się świnie i już charakterystyczny zapaszek zalatuje. Wstyd i hańba!

 • eichel24

  Oceniono 8 razy 8

  Trzeba było głosować na KUBUSIA PUCHATKA a nie na niedorobionego muzyka!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX