Ekspert: To Kempa blokuje publikację wyroku TK. Wkrótce takich śledztw już nie będzie

- Ze strony szefowej KPRM jest to naruszenie konstytucji - tak zachowanie Beaty Kempy ws. publikacji wyroku TK ocenia karnista Piotr Kładoczny. - Prokuratura mówi, że ze strony tych, którzy odpowiadają za przygotowanie do druku, wszystko jest gotowe - podkreśla ekspert z HFPC.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Postępowanie ws. wstrzymania druku prowadzi warszawska prokuratura okręgowa.

- Myślę, że prokuratura powinna ustalić, kto jest osobą decyzyjną ws. wstrzymania publikacji. Podstawowym elementem w tej sprawie jest to, że szefowa KPRM Beata Kempa informuje na piśmie i w mediach, że wyrok nie powinien być opublikowany - mówił Piotr Kładoczny w TOK FM.

Ze wstępnych ustaleń warszawskich śledczych wynika, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 3 grudnia, gotowy był do druku 11 grudnia.

- Prokuratura powinna się zająć tym, gdzie jest blokada. Jak się więc wydaje, osobą która wstrzymuje druk, jest szefowa kancelarii premier Szydło - podkreśla Kładoczny.

Prokuratorzy nie będą chcieli ryzykować

Zdaniem prawnika, przy okazji sprawy publikacji wyroku TK, warto przypomnieć o jednym z wyborczych pomysłów Prawa i Sprawiedliwości. Partia rządząca chce, by na powrót minister sprawiedliwości był prokuratorem generalnym.

Piotr Kładoczny nie ma wątpliwości, że jeśli do połączenia funkcji dojdzie, raczej nie będzie śledztw podobnych do postępowania w sprawie druku wyroku TK.

- Trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś z prokuratury chciał badać postępowanie polityków, którzy są jego przełożonymi. Bo minister sprawiedliwości jako prokurator generalny będzie miał wpływ na dalsze losy takiego śledczego - stwierdził ekspert z HFPC.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (32)
Ekspert: To Kempa blokuje publikację wyroku TK. Wkrótce takich śledztw już nie będzie
Zaloguj się
 • chomik1966

  Oceniono 19 razy 17

  To oczywiste, ze w pomysłach PIS nie chodzi o demokrację. Chcą pełnej kontroli państwa nad obywatelem. To jest duch inkwizycyjno-nkwdowski, który siedzi w głowach tych ludzi.

 • getz54

  Oceniono 15 razy 15

  Wałęsa miał bufory, które jak się skompromitowały wykonywaniem jego kretyńskich poleceń .... to je wymieniał. W PiS-ie mają swoich Piętaszków. Piętaszkiem Kaczyńskiego jest Duda. On nie jest z PiS-u, był wcześniej lokajem u Lecha K. Kaczyński będzie nim pomiatał jak szmatą, zeby tylko nie wyrósł ponad depresyjny poziom prezydentury jego brata. Duda ma tez swojego Piętaszka Derę. Dera tez nie jest z PiS-u tylko z Solidarnej Polski. Szydło jest tez Piętaszkiem Kaczyńskiego i ma swojego Piętaszka Kępę. Kępa nie jest z PiS tylko z Solidarnej Polski, a więc na odstrzał. Cała Zjednoczona z PiS-em Prawica jest do utylizacji, po wykonaniu brudnej roboty Brudziński zadzwoni po Bacutil. Zdarza się.

 • peter-321

  Oceniono 14 razy 14

  Kepa to nie jest prawnik, polityk. To przypadek zgarniety z ulicy , tluk i prymitywna baba.

 • zelalem

  Oceniono 14 razy 14

  Oj tam, oj tam!
  Duduś ją ułaskawi jeszcze przed rozpoczęciem procesu!

 • rbik53

  Oceniono 12 razy 12

  Czy wierzycie, że jakaś tam "byle Kempa" samodzielnie podejmuje decyzję o zablokowaniu wyroku TK i ewidentnym pogwałceniu konstytucji???? Tylko warchoł Kaczyński mógł tym swoim figurantom nakazać coś takiego..

 • rpal

  Oceniono 8 razy 8

  poczekamy, starsza siostra miss Piggi w końcu się doczeka że ją sprawiedliwość dopadnie

 • azteci

  Oceniono 6 razy 6

  To ma być ta "dobra zmiana", gdzie sekretarka trzęsie KPRMem?

 • zbyszekjitu

  Oceniono 4 razy 4

  alez ta kempa jest gruba......no i taka brzydka.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX