"Przed nami seria procesów pokazowych. Będą komisje ds. Smoleńska, taśm i biznesu, by wiedzieli w jaki pierścień całować"

Wg Sławomira Sierakowskiego, PiS nie zrezygnuje z rozliczania przeciwników i zaniechań, jakich dopuściła się poprzednia władza. - To nie będzie tak, że ktoś zostanie skazany i rozstrzelany. Tak oczywiście nie będzie. Ale będą to komisje śledcze - mówił w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Na pewno zdaniem twórcy "Krytyki Politycznej", komisja zajmie się aferą taśmową, który wydatnie przyczyniła się do porażki wyborczej PO.

- Bez przerwy będziemy słuchać tych wszystkich przekleństw, a Polak, który nigdy nie przeklina i nie pije alkoholu, będzie się oburzał. Będzie komisja ws. Smoleńska. Myślę też, że będzie komisja, która zajmie się dyscyplinowaniem biznesu. Żeby wiedzieli, z której strony wieje wiatr i w jaki pierścień całować - mówił Sierakowski w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
"Przed nami seria procesów pokazowych. Będą komisje ds. Smoleńska, taśm i biznesu, by wiedzieli w jaki pierścień całować"
Zaloguj się
 • androsak

  Oceniono 1 raz 1

  to chyba w Kielcach buduje się nowe wiezienie, pewnie to ma związek z projektowana ustawą antyterorystyczną .

 • quaga

  0

  Chciałbym aby Sławomir Sierakowski wykonał rachunek sumienia środowiska którego jest reprezentantem. Przypominam, że ponad 80% głosujących na ZL to dawni wyborcy SLD, a tylko kilkanaście procent to wyborcy Ruchu Palikota. Pozostali palikotowcy odpłynęli do Kukiza i Nowoczesnej. Moim zdaniem to pokazuje, że po 25 latach transformacji nie jest możliwe zbudowanie parlamentarnej lewicy przez całkowite odcięcie się od PRL-u. PRL był jednak, przy jego dużych ułomnościach, lewicowym projektem. Środowisko Krytyki Politycznej wypchnęło na front lewicowej sceny Biedronia, Grodzką, Tokarczuk, Palikota forsując przekaz, że głównymi polskimi problemami są: wykluczenie gejów i transseksualistów, zoologiczny antysemityzm i niezalegalizowanie marihuany.
  Niestety 90% wyborców te kwestie uważa za wydumane. Zrozumieli to liderzy Partii Razem kładąc akcent na socjal i odnieśli umiarkowany sukces. Głosowałem na nich i życzę im wytrwałości.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 26 razy 0

  Ponoć "Będą komisje ds. Smoleńska, taśm i biznesu"
  To ja już się cieszę, bom bardzo ciekaw.

 • arvelli_net

  Oceniono 23 razy -1

  ... Nowoczesna mogłaby komisję ds. deubkizacji i dekomunizacji w partii pis powołać. Pogrzebmy w życiorysach oficjeli pisowskich, może wyborcy wreszcie przetrą oczka!

 • 66kropek

  Oceniono 29 razy -1

  Mam nadzieję, ze Sierakowski przygotował już sobie szczoteczkę do zębów i tobołek więzienny. A poważnie : redaktorze niech się pan nie martwi dopóki będzie kasa z UEto pan i pana opiniotwórczy periodyk będziecie nietykalni a nawet zyska pan miano prześladowanego przez faszyzm bojownika o wolność i demokrację. Głowa do góry to dopiero nowy rozdział pana kariery!!! Wywiady w "niemieckiej prasie" na pewno, a może i jakaś nagroda " Demokrata roku" na przykład. Tylko śmielej, śmielej.

 • tom_58

  Oceniono 41 razy -1

  Sławuś szaleje, bo nie wie czy jego Krytyka Polityczna powiąże koniec z końcem. A raczej wie, że nie powiąże i przyjdzie zarabiać na kawałek chleba w pocie czoła.
  Skończą się dotacje, na goszczenie kumpli z Niemiec, tych którzy przyjechali z pałami i kastetami.

 • lubiedobrze

  Oceniono 14 razy -2

  Nie będzie komisji do spraw taśm. Nie da się nimi udowodnić żadnego przestępstwa. Taśmy swoje zadanie już wypełniły a mogłoby zostać postawionych zbyt wiele pytań o sprawstwo. Taśmy to był inspirowany Węgrami pomysł Jarka ale na szczęście Polacy to nie Węgrzy. To jeszcze więksi frustraci niż Polacy, kto był ten wie.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 40 razy -2

  Kwiczysz sierakowski jak bys topor widzial a ledwo dopiero jestes na kwarantannie...
  Rzetelnosci dziennikarskiej dziadu wiecej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX