Petru z triumfalnym uśmiechem: Sondaże będą sygnałem dla centrowej grupy posłów PiS, że partia idzie złą drogą

Ryszard Petru, którego partia jest liderem sondaży, nie triumfuje. Ale... - Wariant rozpadu wewnętrznego PiS nastąpić może znacznie wcześniej niż można się spodziewać - mówił w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jestem przekonany, że spadające sondaże będą sygnałem dla centrowej grupy posłów PiS, że to jest zła droga. I że źle skończą - mówił w Poranku Radia TOK FM Ryszard Petru, lider .Nowoczesnej. Jego zdaniem wariant rozpadu wewnętrznego PiS nastąpić może znacznie wcześniej niż można się spodziewać.

Wg najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych .Nowoczesna wyprzedziła PiS.

Zacięta twarz zmian

- Pani premier mówi o zwartej drużynie biało-czerwonej, bo ją poprosili, żeby o tym powiedzieć - komentował m.in. wtorkowe wystąpienia Beaty Szydło. - Są pierwsze sygnały, że nie wszyscy w PiS uważają, że to jest dobra droga. Jeżeli będą wszyscy uważali, że to dobra droga, to się przewrócą - komentował Petru. - Sądziłem, że będą wprowadzali zmiany w sposób bardziej rozłożony w czasie, w białych rękawiczkach. Najpierw pójdą sprawy gospodarcze i będzie to robione z uśmiechem, a jest robione z zajadłą twarzą - mówił Petru.

Kaczyński obraża

- Kaczyński, najważniejszy polityk w kraju, ma największą władzę pośrednią i rzuca obelgi raz-dwa dziennie. Ewidentnie jest bardzo zdenerwowany tymi sobotnimi manifestacjami - komentował Petru.

Chodzi o protesty w obronie demokracji organizowane przez KOD w Warszawie i większych miastach w Polsce. Prezes w ostatnich dniach mówił o Polakach gorszego sortu, komunistach i złodziejach czy gestapo.

Zdaniem Petru tego typu wypowiedzi powodowały, że PiS tracił poparcie i przegrywał wybory. - Kaczyński ma stany od euforii do wściekłości. Nic pośrodku - ocenił.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (108)
Petru z triumfalnym uśmiechem: Sondaże będą sygnałem dla centrowej grupy posłów PiS, że partia idzie złą drogą
Zaloguj się
 • checho-fil

  Oceniono 45 razy 33

  Mrzonki - PIS to religijna sekta - tam nie ma miejsca na racjonalne myślenie i do końca będą trwać przy swoim guru bo wiedzą, że spalili za sobą wszelkie mosty.

 • Dawid Przytarski

  Oceniono 44 razy 28

  I bardzo dobrze. Wreszcie jakiś normalne sondaże, a nie wygłup w stylu internetowego "flashmobu", do czego zaliczam chorobliwie wysokie poparcie dla podupadłej Gwiazdy rocka.

 • spokojny_komentator

  Oceniono 30 razy 14

  Dobrze, że pan Petru skontrował niepotrzebne posługiwanie się nowomową PiSowską przez red. Paradowską. Nie ma potrzeby powtarzania tych ich pustych frazesów o "biało-czerwonej drużynie".

 • rasta-mw

  Oceniono 12 razy 8

  Petru niech się tak nie podnieca, jeszcze 4 lata i wszystko może się wydarzyć. Tak wysoki wynik Nowoczesnej to zasługa ... PiS'u, który robi wszystko by ich ludzie znienawidzili, nawet najwierniejsi z wiernych.

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 23 razy 7

  Sondaż prezydencki IBRIS: Komorowski 42%, Duda 28%. Dziękuję, więcej pytań nie mam.

 • jarekzelski

  Oceniono 7 razy 5

  Panie Petru, dla Jarlka ma to być szybki numerek i apres nous deluge więc niech się pan nie śmieje z szaleńca...

 • distepfano

  Oceniono 4 razy 4

  Społeczeństwo polskie jednak zauważyło, że wciąż trwa infamia w pisuarowym towarzystwie, gdzie jednak jest dużo asów a nawet więcej niż asów , mających przedrostek kut...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX