Płk Dusza relacjonuje dla TOK FM ?nocną akcję. I komentuje: "To działania destrukcyjne, demolujące funkcjonowanie Centrum"

- Na pewno będzie reakcja przedstawicieli Słowacji. Pierwszy raz reagowali dwa dni temu, kiedy była pierwsza informacja o szykowanej próbie wycofania personelu z warszawskiej placówki. Dostali wtedy odpowiedź, że nic się nie dzieje - mówi płk Krzysztof Dusza, wg MON były już, szef Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO w Warszawie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPłk Dusza obserwował nocną akcję ludzi min. Macierewicza w siedzibie centrum. Tak ja relacjonuje w rozmowie z reporterem TOK FM:

Około godz. 1.30 do budynku, który jest w dyspozycji Centrum, wtargnął pan Bączek z dyrektorami. Następnie wezwał Żandarmerię Wojskową. Usunięto oficera, który pełnił funkcję z ramienia centrum i pilnował budynku. Chcieli, żeby otworzył pomieszczenia, które należą do personelu międzynarodowego - nie zgodził się na to.

Następnie usiłowano nakłonić ŻW do otwarcia pomieszczeń. Nie zgodzili się na to, zauważając, że nie ma żadnych podstaw do takich działań.

Na żadnym dokumencie nie było podpisu min. Antoniego Macierewicza - tylko podpis pana Bączka. To przekroczenie uprawnień, bo właściwym w takich sprawach je tylko i wyłącznie minister obrony narodowej.

Pojawiłem się na miejscu około pół godziny później. Próbowałem rozmawiać, wejść do budynku. Nie wpuszczono mnie. Po negocjacjach z udziałem ŻW, udało się nakłonić tych ludzi do opuszczenia budynku.

Żandarmeria zaplombowała wejście do siedziby Centrum, bo była informacja, że ci ludzie będą się starali po raz kolejny dostać do budynku. A nie ma do tego żadnych podstaw. Bo budynek decyzją ministra skarbu został przekazany na siedzibę centrum, a umowę można wypowiedzieć w trybie rocznym.

Zgodę na wszelkie decyzje dotyczące centrum musi wyrazić minister obrony Słowacji i potem zatwierdzić Komitet Sterujący w Brukseli.

Darek Zalewski: Czy będzie reakcja NATO?

- To już kolejny element działań pana Bączka, który przekraczając swoje uprawnienia paraliżuje, a w tej chwili całkowicie demoluje funkcjonowanie NATO-owskiego centrum.

Na pewno będzie reakcja przedstawicieli Słowacji. Pierwszy raz reagowali dwa dni temu, kiedy była pierwsza informacja o szykowanej próbie wycofania personelu z warszawskiej placówki. Dostali wtedy odpowiedź, że nic się nie dzieje i że ewentualne spotkanie w sprawie wątpliwości odbędzie się w styczniu.

Z tego co wiem, szef Centrum Transformacji NATO rozmawiał z naszym przedstawicielem wojskowym w Brukseli. Został zapewniony, że nic takiego się nie stało.

Warszawska placówka to nie centrum konferencyjne. Jednym z naszych zadań jest pisanie analiz oraz doktryn na rzecz struktury Paktu Północnoatlantyckiego. Jest też rzecz jasna kwestia szkoleń, wymiany doświadczeń. Podjęcie decyzji o ulokowaniu siedziby Centrum w Warszawie świadczy o dużym zaufaniu do Polski.

Jaki jest cel tego wtargnięcia, wymiany pracowników?

- To działania destrukcyjne, demolujące funkcjonowanie tej jednostki. Nawet jak ktoś chciał wymienić personel, to istnieje inna droga. To jest kwestia zgody strony słowackiej na wyminę pracowników. A Słowacy już raz się na to nie zgodzili. Ale przecież można rozmawiać, negocjować.

"Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi słowackimi partnerami, nic się nie zmieniło" - mówił dziś podczas konferencji prasowej Bartłomiej Misiewicz, pełnomocnik szefa MON ds. utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Misiewicz to jedna z osób, które próbowały w nocy wejść do siedziby warszawskiego centrum.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (62)
Płk Dusza relacjonuje dla TOK FM ?nocną akcję. I komentuje: "To działania destrukcyjne, demolujące funkcjonowanie Centrum"
Zaloguj się
 • zelalem

  Oceniono 21 razy 19

  Już raz udało im się rozpieprzyć służby, co przypłaciła życiem pewna ilość agentów i współpracowników oraz wojskowych, którzy mieli być osłaniani.
  A my, jako obywatele musieliśmy zrzucać się na odszkodowania dla niesłusznie pomówionych.
  Teraz jeszcze chcą skłócić nas z dowództwem NATO i z ukochana "Grupą Wyszehradzką".

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 17 razy 15

  Czytałem,że z "wiejskiego" cyrku uciekła małpa z brzytwą.
  Teraz wiem dokąd

 • rbik53

  Oceniono 10 razy 10

  Bączek, to kolejny głupek-figurant z PiSu firmujący swoim nazwiskiem szaleństwa cwańszych od niego przełożonych.

 • checho-fil

  Oceniono 13 razy 9

  Tylko czekać aż nowi towarzysze z Pizdu zwrócą się z prośbą o bratnią pomoc do towarzyszy ze wschodu bo przecież EU oraz NATO nie dostrzegają geniuszu naszych kochanych towarzyszy.

 • 1tat-arak

  Oceniono 7 razy 7

  Jeszcze tylko Amerykanie muszą nam przekazać bombę atomową i już widzę drużynę harcerzy, jak nocą obezwładniają pułk amerykańskich komandosów ją chroniących. A potem nasz "orzeł" obrony narodowej znajdzie chętnego harcerzyka, który poleci i zrzuci ją tam gdzie p. A. M. od dawna marzy. I będzie po ptokach. Niestety i po nas. Ale takie władze sobie wybraliśmy.

 • 2zero

  Oceniono 5 razy 5

  HARCERZYK nocą bohatersko zawalczył w okupowanym kraju.

 • lukasiklukasik

  Oceniono 9 razy 5

  Nie ma podpisu Macierewicza? Przecież prokurator Seremet nie uznaje go za funcjonariusza publicznego, to jak by mógł coś takiego robić.
  Nb. uwalnia Seremeta od kłopotu wymyślania bzdur. Więc mu dobrze robi.

 • hanishl

  Oceniono 3 razy 3

  Zawsze ciężko, pracowałem. Przestrzegałem prawa i płaciłem podatki .
  Dlaczego Bozia mnie tak ciężko pokarała ? Nocne akcje , bulteriery, Kurskie , Glińskie itd , itp . Wygrał PIS . Szanuję to . Skąd tylu idiotów w rządzie ?
  Jak byłem młody to marzyłem żeby zarabiać 3000 zł /mc i to był mój cel .
  zawsze uważałem że minister to musi mieć "łeb " . A tu sami idioci ?
  Gdzie ja qrwa żyję ?

 • Marian Koń

  Oceniono 2 razy 2

  Ja mam pytanie co to jest ten "pan Bączek", to ksywa? kryptonim akcji? jakiś 13-letni haker, doradca MON? napis na dropsie??? bo chyba nie jakiś "urzędnik" czy inna "osoba publiczna", bo wtedy autor choć raz by musiał podać imię, funkcję, czy jakoś tak... no to co to jest ten "pan Bączek"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX