Miller o zmianach w konstytucji: TK to nie Biblia napisana raz na zawsze

- Propozycje dotyczące nowego usytuowania Trybunału Konstytucyjnego warte są spokojnego przemyślenia - przyznał Leszek Miller w Poranku Radia TOK FM. Prezes SLD ocenił też udział polityków PO i PSL w marszach KOD. - Ci, którzy uważali, że opozycja nie ma żadnych praw, nie powinni być na pierwszym planie walki o demokrację - powiedział.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jak widziałem na czele manifestacji KOD dobrze mi znane twarze z kierownictwa PO i PSL, to sobie przypominałem, co ja słyszałem w Sejmie, kiedy na przykład pojawiały się rozmaite ważne projekty obywatelskie - mówił Leszek Miller Janowi Wróblowi.

- To wszystko było wyrzucane do kosza. Ci, którzy uważali, że to nie Sejm ma kontrolować rząd, tylko odwrotnie, że opozycja nie ma żadnych praw, którzy np. milion głosów pod projektem referendum o skróceniu wieku emerytalnego wyrzucili do kosza, a tak było w poprzedniej kadencji, nie powinni być na pierwszym planie walki o demokrację - mówił przewodniczący SLD.

Kto jest dobry?

- My wszyscy przecież wiemy, że jak ktoś się wypowie przeciwko PiS, to tym samym zanurza się w chrzcielnicy i wychodzi zupełnym czyścioszkiem - zauważył Wróbel. - Giertych, nie Giertych, Smok Wawelski, nie Smok Wawelski. Jak jest przeciw PiS, to już jest dobry - ironizował dziennikarz.

- Ja nie chcę się pozwolić zaklasyfikować w ten sposób - odpowiedział były premier. - Ja widzę obiektywnie, co było w poprzedniej kadencji Sejmu i widzę, co jest w tej chwili - zaznaczył. - Do 1999 roku orzeczenia TK nie były ostateczne, Sejm mógł je odrzucić. Wtedy Polska była demokratyczna czy nie? - pytał.

Niepotrzebny pośpiech PiS

- Uważam, że różne propozycje dotyczące nowego usytuowania TK warte są spokojnego przemyślenia - dodał Miller. - To, co mnie razi, to niedotrzymywanie procedur i zbytni pośpiech - mówił też. - PiS niepotrzebnie się tak spieszy, wróg nie stoi u bram, Polska nie płonie. - powiedział.

- Jest dużo czasu na spokojną pracę, po co się narażać na zarzut gwałtu na procedurach? To mnie akurat razi, ale samo to, że ktoś chce zająć się TK? To nie jest Biblia, która jest napisana raz na zawsze - podkreślił.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (32)
Miller o zmianach w konstytucji: TK to nie Biblia napisana raz na zawsze
Zaloguj się
 • leemc12

  Oceniono 21 razy 15

  Miller szuka aprobaty u JK? Zgłupiał do cna na stare lata.

 • bera12

  Oceniono 19 razy 11

  Miller nigdy na Ciebie nie głosowałam. Pańska wypowiedź potwierdza, że miałam rację. Na PiS zresztą też nie głosowałam. Nie cierpię zakłamania, które się ciągnie smrodem za tą partią.

 • Janusz P

  Oceniono 13 razy 9

  Jak można przemówić do tego pana Millera, że już czas odejść z polityki. Czas chwały - UE i NATO, przykryła skutecznie kandydatura pani Ogórek na prezydenta,
  Społeczeństwo potrafi wybaczyć błędy, nawet odpuścić winy, ale panie Miller - kpin nie wybacza!

 • ostjan

  Oceniono 14 razy 8

  Miller przypomniał sobie tłuste lata PRL. Podoba mu się kierownicza rola partii.
  Nic dodać, nic ująć.

 • basienka8700

  Oceniono 10 razy 6

  Miller spadaj, pogrzebałeś SLD na wieki wieków, co byś nie powiedział jest pozbawione wiarygodności!

 • tores307

  Oceniono 12 razy 6

  Rzeczywiście, temu panu już się pomieszało w głowie. Najpierw Ogórek, a teraz w sposób milczący aprobuje co do meritum zamiary PiS. No tak, kiedyś siedział koło Leppera w Samoobronie :) Może liczy na to, że Kaczor go przytuli na stare lata :)

 • piasek9

  Oceniono 14 razy 6

  Teskni pan za komunizmem?

 • akto49

  Oceniono 3 razy 3

  W wielu kwestiach Miller ma dużo racji. Nic nie musi być wieczne -- TK, i Konstytucja nawet, Bóg wie co tam jeszcze, Tylko, po co ten pośpiech, po co tyle niezdrowych emocji, tyle kłamstw -- zwłaszcza ze strony PiSu. Stworzyli klimat zagrożenia dla demokracji, i dziwią się, że obywatele protestują.Pozorują baranków, a lud nie taki ciemny, Miller nie poszedł na wiec ,bo mogł się narazić na śmiech ludu. Bo też tu trochę zawinił. Mógł mocniej protestować przeciw złej decyzji PO i PSL w sprawie TK, ibardziej postarać się o wprowadzenie SLD do SEJMU. Panie Miller, czas ustąpić innym, i zacząć mądrzeć na starsze lata.

 • fortuna1972

  Oceniono 11 razy 3

  Wasz problem, lemingi, polega na tym, że dla was zawsze najgorszym wrogiem był propaństwowiec - tego nikt mu nie odbierze - Miller. Nie Kaczyński ani Ziobro z fuhrerowskimi ku...kami w oczach, których tak stawialiście przed TS, aby ich broń Boże nie postawić, nie przestępca z wyrokiem - Kamiński, którego słuchaliście z zapartym tchem, kiedy bredził o willi Kwaśniewskich, nawet nie oszalały z nienawiści Macierewicz. Dla was to zawsze byli "bracia z PiS-u" (że tak przypomnę waszą retorykę z lat 2004-2005) i chroniliście ich usilnie przed odpowiedzialnością za wybryki z lat 2005-2007. Teraz wasi "bracia" pokazują wam swoje kainowskie oblicza a wy możecie tylko pokwikiwać bezsilnie. I nadal podgryzać po kostkach Millera. Może pod kaczystowskim butem zrozumiecie, kto naprawdę jest "komuchem", chociaż moje doświadczenia wskazują, że jesteście absolutnie niereformowalni.
  Dlatego panom już dziękujemy. Podobnie jak i Millerowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX