Działacz Razem: Nie wystarczy tylko krytykować PiS. Musimy odnowić demokrację

- Nie da się zrobić tego u boku Petru i polityków PO. Oni nie są dużo mniejszym zagrożeniem dla demokracji niż Kaczyński - mówił Maciej Konieczny z partii Razem w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Maciej Konieczny był gościem Jana Wróbla w "Poranku Radia TOK FM". Jeden z założycieli partii Razem odpierał zarzuty o to, że jego ugrupowanie nie uczestniczyło w niedawnych marszach Komitetu Obrony Demokracji.

- Nie po drodze nam z Petru czy politykami PO - mówił Konieczny. - Oni przyczynili się bezpośrednio do naruszenia Trybunału Konstytucyjnego - dodał. - Przede wszystkim zaś odpowiadają za wypłukanie demokracji z realnej społecznej treści - podkreślił polityk.

- Stając obok osób, które nie są dużo mniejszym zagrożeniem dla demokracji niż Jarosław Kaczyński, po prostu zatracilibyśmy sens tego, co robimy - wyjaśniał Konieczny. - Powodem powstania Razem jest fakt, że demokracja przedstawicielska przestała działać - tłumaczył. W jego przekonaniu neoliberalizm, polityka wycofywania się państwa i "puszczenia na wolnorynkowy żywioł życia społecznego" spowodowała, że nie istnieje realny wybór.

- Nie ma alternatywy wobec wolnorynkowego kapitalizmu. Coś się zawiesiło w systemie demokracji przedstawicielskiej, nie tylko w Polsce - mówił. - Nie wystarczy krytykować PiS, trzeba dojść do źródeł problemu, odnowić demokrację i poszerzyć jej znaczenie. Nie da się tego zrobić u boku Petru i polityków PO - podkreślił Konieczny.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (274)
Działacz Razem: Nie wystarczy tylko krytykować PiS. Musimy odnowić demokrację
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 40 razy 22

  Szanowne młode nieroby z "Razem", bo wszak to o was już ponad 100 lat temu PRAWDZIWY Proletariat mawiał: "śmierdzirobótki", na samych - tym bardziej takich hasłach, DALEKO nie zajedziecie.

  Oj siedzi w sercu ten Petru i wam, i tym waszym bardziej doświadczonym lewicowcom z PiS BARDZIEJ BOLEŚNIE, niż drzazga w dupie. :-))

  Ale prawda jest brutalna. Jak leserzy liczący na mannę z nieba (czytaj np. 500 zł na dziecko), mają z czegoś żyć, to tych pieniędzy nie można brać z drukarni. I właśnie dlatego Petru rośnie w siłę, a wy tracicie.

 • zarliwa_katoliczka

  Oceniono 32 razy 16

  jak widzicie : najlepsza dieta to rydzyki nadziewane czarną wazeliną

 • felicjan.dulski

  Oceniono 19 razy 15

  W Ewangeliach są czasem mądre myśli zapisane. Mówię to jako ateista. Na przykład ta: "strzeżcie się fałszywych proroków, bo sami nie wejdą do... a i innym wejść nie dają". Niech was wszyscy diabli!

 • aaronbund

  Oceniono 37 razy 15

  Szkoda, że ten polityk tak mocno dzieli. Jeśli PiS lokuje w swoich przekonaniach jako byt polityczny zbliżony do Nowoczesnej lub PO, to myśli kategoriami tylko jednej, słusznej partii - własnej. Inni są - w jego postrzeganiu rzeczywistości - mniej warci, gorsi. Niech pamięta, że w Nowoczesnej jest cześć spuścizny Jacka Kuronia, w Razem - dziedzictwa SLD, wszak niektórzy działacze właśnie w tej partii zdobywali swoje pierwsze doświadczenia polityczne.

 • alex444444

  Oceniono 26 razy 14

  W Razem są ludzie z bardzo niszowych partii i ugrupowań. Jeśli nie przestaną myśleć niszowo to nigdy nie wejdą do parlamentu. Teraz ciągle nie rozumieją, że za 4 lata mogą nawet nie mieć takiej możliwości i że trzeba bronić wartości... Razem i coraz bardziej osobno.

 • sekanx

  Oceniono 26 razy 12

  Ta partyjka to Kuzkiz15 z domieszką Lenina i Mao. O demokracji wiedzą tyle co PIS.

 • tomtg123

  Oceniono 22 razy 12

  na drzewo. Precz z komuną. PiSowską i niepisowską.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX