"Razi mnie, że osoby lepiej sytuowane obnoszą się z byciem najgorszym sortem Polaków, bo ktoś o nich brzydko powiedział"

- Rozumiem gniew na KOD tych, którym powodzi się gorzej. Oni nie martwią się o to, jak daleko od I linii metra znajduje się ich praca, a o to, że będą musieli dojeżdżać nocą trzy godziny spod Radomia rozklekotanym busikiem - mówił Maciej Konieczny z Razem w Radiu TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Bardzo wiele osób, które tam idą, to nasi przyjaciele, znajomi, osoby, z którymi w dużej mierze się zgadzamy - mówił o uczestnikach marszy Komitetu Obrony Demokracji Maciej Konieczny z Razem. - Problem polega na tym, że ma tu miejsce bardzo niefortunna polaryzacja - zauważył jednak.

Jego zdaniem w obronie demokracji i Trybunału Konstytucyjnego występuje w większości inteligencja z wielkich miast, ludzie z zapleczem społecznym, którym się "lepiej powiodło". - Oni martwią się bardziej o to, jak daleko od I linii metra znajduje się ich praca, a nie o to, że będą musieli dojeżdżać nocą trzy godziny spod Radomia rozklekotanym busikiem - zaznaczył Konieczny. - Jeżeli lepiej sytuowane osoby obnoszą się z byciem najgorszym sortem Polaków, bo ktoś o nich brzydko powiedział, to ja mam wrażenie pewnego zachwiania proporcji - dodał.

Jeden z założycieli Razem podkreślił, że rozumie gniew, który może powodować KOD u osób, którym powodzi się gorzej. - Trudno sobie uświadomić, że to są dwie połówki tej samej demokracji - podkreślał. Treścią demokracji, jak dodawał, są wolności, które jednak warunkowane są tym, ile zarabiamy, jakie mamy prawa pracownicze czy dostęp do ochrony zdrowia. - Dla większości osób miarą wolności jest bardziej te 500 zł niż Trybunał Konstytucyjny - stwierdził przedstawiciel Razem.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (318)
"Razi mnie, że osoby lepiej sytuowane obnoszą się z byciem najgorszym sortem Polaków, bo ktoś o nich brzydko powiedział"
Zaloguj się
 • jkl54

  Oceniono 153 razy 111

  Chłopie bredzisz, jestem od kilku lat bezrobotny, a tez tam bylem i obnosiłem się ze znaczkiem KOD! nie obrażaj ludzi, argumentuj z sensem!

 • Leszek Zieliński

  Oceniono 146 razy 104

  A ja mam dość. Dość tego buractwa które patrzy na to jaki mam samochód mówiąc że pewnie kradne. Nie, ja siedze po nocach, rozwijam się, płace podatki, pracuje 70 godzin tygodniowo ze strachem o mikroprzedsiębiorstwo, nie mają nic czyli nie mając urlopów i innych takich. Jednak wciąż słyszę o tym jak pewnie nic nie robie, a mam bo kradne. Żałośni ludzie którzy nie zasłużyli na podatki które płace, bo to z moich podatków mają zasiłki, które wydają na to piwo w autobusie pite przed pracą.

 • marudna.maruda

  Oceniono 93 razy 75

  Kibicuję partii Razem, ale nie do konca zgadzam się z wypowiedzią pana Koniecznego. KOD to nie tylko ci, martwiący się o utrzymanie własnych już zdobytych luksusów. To nie tylko warszawska inteligencja (metro wszak póki co tylko w Warszawie). To ludzie z wielu miast i miasteczek, przerażonych szybkością zmian i decyzji,jakie mają ostatnio miejsce. To ludzie, którzy chcą dialogu, a nie zgadzają się na "program partii programem narodu". Nie zgadzam się też, że Razem trwa na boku tych manifestacji niezadowolenia. Póki co to bardzo słaba partia, i sama nie przetrwa. Zostanie zadeptana przez tych, którzy są w zdecydowanej większości i bardziej skupiają się na tym, co łączy, niż na tym, co dzieli i odróżnia.

 • zelalem

  Oceniono 80 razy 68

  Co ma piernik do wiatraka?????
  Na demonstracje KOD rzeczywiście poszli przede wszystkim ci, którzy maja lepsze rozeznanie w funkcjonowaniu państwa. Ci, dla których potencjalne 500 zł stanowi o przeżyciu, nie interesują się sprawami bardziej ogólnymi.
  Ale, żeby "...gniewać się na KOD"???
  Za co?
  Zresztą niech ci "głodni" zwolennicy Pisu poczekają na te 500 zł. Bo wtedy się zdziwią, ile to na prawdę wyjdzie, i ile bekną za podwyżki w sklepach i w obrocie bankowym.

 • mm0427

  Oceniono 76 razy 66

  Partio RAZEM - proszę nie dzielcie środowiska opozycji bo jesteśmy i tak słabi. Zacznijcie pracę w terenie, zacznijcie spotykać się z ludźmi do których jeździ PiS. KOD ma swoje problemy i nimi się zajmuje. Zajmijcie się problemami słabszych - wtedy do czegoś dojdziemy. A nie jak będziemy się licytować czyj problem jest pierwszy na liście.
  Jak można mieć pretensje do ludzi, że walczą o swoje sprawy. Nauczcie słabszych jak podejmuje się działanie. W ten sposób utrwalacie schemat, że manifestanci to jacyś najemnicy. Później można będzie połączyć siły. Nie będzie co łączyć jak zaczniemy sobie nawzajem podkopywać autorytet.

  I proszę uwierzyć - życie np. freelancera wcale nie jest łatwe.

 • dirk.gently

  Oceniono 71 razy 55

  Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o czym gada ten koleś? Co ma wspólnego mój, taki czy inny, status materialny z tym że prezes mnie obraża?

 • kopandol

  Oceniono 53 razy 45

  Jeśli to mają być spadkobiercy lewicy po ŚP SLD to ta pierdzielę - co się z Polakami porobiło - z prawej imbecyle, z lewej kretyni.
  Jeśli przyszły Sejm ma być opanowany przez takich ludzi to trzeba spieprzać z tego kraju czy prędzej.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 50 razy 44

  Jego "razi, że osoby lepiej sytuowane obnoszą się z byciem najgorszym sortem Polaków".
  Mnie rażą idioci. Szczególnie jak się dorwą do mikrofonu

 • e.mem

  Oceniono 39 razy 39

  a mnie razie, że p. Konieczny z niby lewicującego Razem odwołuje się do prawicowych stereotypów zakładając, że dla ludzi, którym się 'gorzej powodzi' praworządność rządzących nie ma znaczenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX