"Szkalowanie PiS? To nieporozumienie - zagraniczne media mają Polskę w nosie"

- Polacy wyolbrzymiają ważność Polski za granicą - mówił w TOK FM Jan Cieński, wieloletni korespondent "Financial Times". - Tymczasem nikt o Polsce prawie nic nie wie - podkreślał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Gość Daniela Passenta odnosił się do zarzutów, że zagraniczne media wykorzystują polskich korespondentów, często związanych z "Gazetą Wyborczą", do krytyki rządu.

- To jest nieporozumienie - komentował Jan Cieński. - Polacy często wyolbrzymiają ważność Polski za granicą. Myślą, że redakcja dużo wie o Polsce i ma pogląd na sytuację w kraju - mówił. - Prawda jest taka, że nikt o Polsce prawie nic nie wie. Media mają tysiąc różnych spraw od Iraku przez gospodarkę do szczytu klimatycznego w Paryżu - wyjaśniał.

- Raczej to ja muszę przebijać się z polskimi tematami - wyznał Cieński. Jego zdaniem, redakcje nie mają określonej linii politycznej. Nie twierdzą, że w Polsce jest "bardzo zły rząd". - Po prostu jak jest duża zmiana, to chcą od razu wiedzieć, co się w Polsce dzieje - tłumaczył dziennikarz.

- To, że moja redakcja chce szkalować PiS, to jest totalne nieporozumienie - podkreślił Cieński. - W nosie to mają. Coś się dzieje, chcą, żeby ktoś to opisał i koniec - powiedział.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (61)
"Szkalowanie PiS? To nieporozumienie - zagraniczne media mają Polskę w nosie"
Zaloguj się
 • weralange

  Oceniono 39 razy 29

  PiS trafi wcześniej czy później w ocean zapomnienia, w niebyt, z którego wypełzł dzięki społecznemu marginesowi.

 • jabbaryt

  Oceniono 37 razy 19

  Moja znajoma jest nauczycielka niemieckiego i prowadzi wymianę młodzieży. Obecnie dzwonią do niej partnerzy z Niemiec i pytają czy lepiej nie odwołać wizyt niemieckiej młodzieży bo podobno w Polsce na ulicach zalągł się faszyzm i Niemcy są obiektem ataków.

 • kruk6666

  Oceniono 19 razy 17

  Potomkowie polskich fornali , czciciele dwóch skrzyżowanych desek myślą że świat się kręci wokół nich.

 • endrju1521

  Oceniono 30 razy 14

  Polskie kundelki ciągle żyją swoją megalomanią

  i swoim mitycznym mesjanizmem, którym

  kreują się na MESJASZA NARODÓW ! ! ! !

 • poppers68

  Oceniono 15 razy 11

  Luty 2007. Konferencja premiera Kaczyńskiego i prokuratora Ziobro.
  Panowie informują o planach utworzenia Urzędu ds. Kontroli Mediów i Internetu z uwagi na ( cyt. ) : "wściekłe ataki wiadomo jakich sił na rząd (PIS ) i prezydenta Lecha Kaczyńskiego".
  JAK PISAŁEM PRZED WYBORAMI O TYM FAKCIE, IŻ WTEDY NIE ZDĄŻYLI ALE PO WYBORACH ZDĄŻĄ NA PEWNO TO MASA SMARKACZY Z TEGO FORUM POKŁADAŁO SIĘ ZE ŚMIECHU. - NO I CO , MŁODE GAŁGANY ? NIE ZDĄŻĄ?
  Ech, smarkacze - zainteresujcie się czasem historią i tym co Was otacza i dopiero potem oddawajcie swój głos wyborczy......

 • prezio1eki

  Oceniono 7 razy 7

  obejrzyjcie tą "coś tam coś tam potrafię" - dwie sety bez zagrychy. Podziw (ja tak nie potrafię) a potem telewizja.

 • Shamick Gaworski

  Oceniono 13 razy 5

  To fakt iz wyolbrzymia sie role Polski za granica.
  Ale to nie znaczy iz jak sie gwalci konstytucje czlonka EU i NATO iz oni beda tylko patrzec i nic nie robic.

  Dzis np juz USA 'puta sie Polski co sie dzieje z TK' ... wiec co? Dlaczego pytaja?
  Jak zaczna sie praktyczne rzeczy w formie kar pienieznych, zamrozenia funduszy EU dla Polski a moze i sankcje, a moze i grozba na poczatek wyrzucenia z NATO to sie PiS w koncu nauczy iz zdlawic media w Polsce czy mowic wszystkim iz krytyka rzadu to nie demokracja ... to moze i moga robic, ale nie kontrolowac zagranice ...

  Jak sie kurek przykreci i zostanie Polska bez 9 billionow Euros z EU i bez obrony NATO to sie ludziom oczy otworza. Uczestnictwo w EU i NATO nie jest czyms gwarantowanym na wiecznosc ... nie ma tam miejsca dla Dyktatur.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 8 razy 4

  Fajna fotka, Wituś NIE ZABIJAJCIE NAS Waszczykowski tchorzliwy tępy grubas o kształcie gruszki lub starej baby i starszy ale przystojny i szczupły mąż stanu, ot i kontrast pomiędzy pisią wolską ciemnotą i światem zachodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX