Borusewicz: Nie można bezkarnie robić takich rzeczy i PiS się o tym przekona. Znacznie wcześniej niż za 4 lata

- PiS będzie ponosił koszty swoich działań - mówił Bogdan Borusewicz w Poranku Radia TOK FM. - Możemy podkopać sobie sojusze, być izolowani w UE. To będą potężne koszty - ocenił wicemarszałek Senatu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Narasta we mnie oburzenie - wyznał Bogdan Borusewicz w Poranku Radia TOK FM. - Wydaje mi się, że nie tylko we mnie, ale w wielu Polakach. Nie można bezkarnie robić takich rzeczy i myślę, że PiS się o tym przekona - ocenił wicemarszałek Senatu. - Nie za cztery lata, ale znacznie wcześniej - prognozował.

- Ustawy wrzucono parlamentowi w ostatniej chwili - powiedział polityk PO. - Łamie się wszystkie dobre zwyczaje. Uniemożliwia się posłom i senatorom zapoznanie z materią ustaw, zastanowienie się - dodawał wicemarszałek.

- Wczoraj zakończyliśmy obrady o pierwszej czy pół do drugiej i natychmiast rozpoczęły się komisje - mówił Borusewicz. - Nie było czasu przygotować poprawek. To jest robienie z Sejmu i Senatu maszynki do głosowania - zaznaczał. - Ale PiS będzie ponosił tego koszty. Już je ponosi - podkreślił. - One są wysokie.

- Ja nie widzę tych kosztów - powiedziała Janina Paradowska. - Widzę tylko coraz większą determinację PiS, żeby przeprowadzać wszystko jeszcze szybciej - stwierdziła. - A dlaczego jeszcze szybciej, dlaczego pod osłoną nocy, dlaczego pod osłoną świąt? Żeby zminimalizować koszty społeczne i polityczne - tłumaczył Borusewicz.

Wicemarszałek Senatu ocenił, że PiS poniesie wysokie koszty i w Polsce, i za granicą. - Już zaczynamy być wytykani palcem przez UE czy USA - mówił. - Możemy podkopać sobie największe sojusze, jakie mamy. Możemy stać się izolowani w UE. To będą potężne koszty - powiedział.

Zobacz także
 • Witold Waszczykowski i John Kerry "Szkalowanie PiS? To nieporozumienie - zagraniczne media mają Polskę w nosie"
 • Jan Dworak Dworak: Ustawa medialna PiS cofa nas o 26 lat. Jaka jest stawka? "Niezależność mediów albo jej brak"
 • Sławomir Sierakowski Sierakowski: Kaczyński to nie cynik, a fanatyk. To czas wstydu dla polskiego konserwatyzmu
Komentarze (361)
Borusewicz: Nie można bezkarnie robić takich rzeczy i PiS się o tym przekona. Znacznie wcześniej niż za 4 lata
Zaloguj się
 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 117 razy 99

  Nie po to PiS co noc eskaluje zamach stanu by ktoś roił marzenia o jakiś wyborach. Jedno jest pocieszające że Tysiącletnie Rzesze trwają krótko.

 • stachu44

  Oceniono 116 razy 98

  Moja 94 letnia matka mówi, że czuje się jak w 1945 roku kiedy ciemniaki przejmowały władzę. "Boże, że ja tego doczekałam!".

 • slav_

  Oceniono 105 razy 83

  Nie, drogi Panie.
  To nie PiS będzie ponosił konsekwencje swoich działań tylko Polska i Polacy.

 • kruk6666

  Oceniono 76 razy 68

  Jarosław K. Mały, gruby, brzydki, z szeroką ruską breżniewowską gębą, niechlujnym językiem polskim, skrzeczący, nienawidzący Polski i Polaków, pełen szyderstw i obraźliwych epitetów dywersant, niszczyciel, niechluj.Jeżeli ktoś nie widzi że PiS to agentura Kremla to musi być idiotą , wszystkieich działania na to wskazują .Robią wszystko żeby się zachód od nas odwrócił i żebyśmy trafili z powrotem pod wpływy Rosji. Myśleliście że że sprzedajecie się za 500 zł , a dacie dupy za darmo i jeszcze słono za to zapłacicie.

 • tp70

  Oceniono 49 razy 49

  RACJA,
  racja, która się beretom nie podoba; dlatego trolle minusują. Jeszcze, nadal im płacą za to ?
  OCZYWIŚCIE ! Polak głupi przed szkodą i po szkodzie !
  I drugie : widziały gały na kogo głosowały.Chryste, kto głosował na takiego Terleckiego albo Pawłowicz.???? Dzieci się boją TV oglądać !
  A tych, co w ogóle nie poszli głosować to się powinno kopnąć publicznie w du....!

 • hanklo

  Oceniono 60 razy 48

  I Bardzo dobrze.Polacy ci biedniejsi co z nadzieja glosowali na PiS beda jeszcze biedniejsi bo socjalne rozdawnictwo bardzo kosztuje. Klasa srenia bedzie tez biedniejsza i nie tylko finansowo ale i kulturowo gdyz ruszy katolicka nawalnica propagandowa. Ja juz zonie kupuje koszule nocna z dziurka na dole aby nie byla naga gdy bedziemy sie starac o 500 zlotych. Ale niech PiS dziala i zmienia prawo.na podstawie tego prawa co sami stworza beda oni sadzeni. Mam nadzieje ze ciemny lud jak sie wnerwi ich nie powywiesza. Przykro mi ale mlodziez moze nie wyjezdzac do pracy w Anglii gdyz PiS zablokuje te wyjazdy np. zwrotem kosztow ksztalcenia. Najblizsze lata beda wesole. Bedzie co ogadac w telewizji.

 • janek2010

  Oceniono 48 razy 40

  no to mamy Białoruś szybciej niż sie spodziewaliśmy ...
  od teraz 90 % poparcia i wybory wygrywane w cuglach (po co je wogóle organizować )
  syndrom oblężonej twierdzy i kazdy kto myśli inaczej to wróg i gestapo /...

  brawo Polacy - dzięki za "dobrą zmianę " ja wyjedżam z tego pierdzidołu ale wy nie skomlijcie za kilka lat ,że by pomóc wam demokrację przywracać ...po co ? żebyście znowu takich kundli do władzy dopuścili ? !

 • es-q

  Oceniono 45 razy 37

  Uwaga pisuarowa bojowka już wstała i pelni dyżur minusując każdego normalnego. - -kleszokacze przyglupy.... przekupne ścierwa za pieniadze judasze za srebrniki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy