"Znowu Putin się cieszy, że przewodnia siła narodu wskazała Niemcy jako głównego wroga"

- Dzięki współpracy z Niemcami w UE budujemy przecież swój rozwój i bezpieczeństwo - przypomina Andrzej Halicki. Wg polityka PO, jedynym powodem do wezwania niemieckiego ambasadora przez nasz MSZ, powinno być "przeproszenie go za dość mało mądre wypowiedzi niektórych polskich polityków".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Halickiemu chodzi m.in. o wpis posłanki Krystyny Pawłowicz, która nawołuje do bojkotu niemieckich produktów. 

- Znów Putin się cieszy, że przewodnia siła narodu - jaką jest PiS - wskazała na Niemcy jako głównego wroga - mówił były minister administracji i cyfryzacji w "Poranku Radia TOK FM".

Dla Andrzeja Halickiego nie ma nic antypolskiego w krytycznych wypowiedziach niemieckich polityków, na temat sytuacji w Polsce.

- Nie mamy napiętych stosunków z Niemcami. Chcieliśmy wyjaśnić, czemu służyło kilka wypowiedzi niemieckich polityków na temat Polski. I wyjaśniliśmy sobie. Mam nadzieję, że nie będzie się to już zdarzało - mówił min. Witold Waszczykowski po spotkaniu z ambasadorem Rolfem Niklem.

Lis: Kto się cieszy z tego, co od dwóch miesięcy dzieje się w Polsce? To proste jak konstrukcje cepa" Kreml

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (128)
"Znowu Putin się cieszy, że przewodnia siła narodu wskazała Niemcy jako głównego wroga"
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 34 razy 4

  Dzieje sie to w roku ktory zaczyna ostatnia siedmiolatke jalmuzny w postaci srodkow spojnosci, ktora jako Polak traktuje jako niemieckie reparacje wojenne, a Niemcy traktuja i traktowaly jako srodek presji podporzadkowywujacy polskie interesy niemieckiej poltyce. To ze PRL nie budowal systemu drogowego zawdzieczamy temu iz przez nasze terytorium przewalil sie dwukrotnie walec frontowy i byly zawsze wazniejsze priorytety jak chocby zapewnienie milionom Polakow dachu nad glowa budowa szpitali czy szkol. Co by jednak nie mowic sytuacja jest dla nas wybitnie niekomfortowa, pytanie - czy mielismy kolejne 7 lat spedzic w pozycji kleczacej przed Berlinem rezygnujac z zywotnych polskich interesow?

 • wlodzimierz.ilycz

  Oceniono 46 razy 4

  "Wg polityka PO, jedynym powodem do wezwania niemieckiego ambasadora przez nasz MSZ, powinno być "przeproszenie go za dość mało mądre wypowiedzi niektórych polskich polityków".

  Logika PO:
  Robimy to czego chce RFN.
  I wtedy współpraca świetnie się układa.

 • krektunt

  Oceniono 3 razy 3

  Jeszcze trochę i PIS weźmie się za Putina..Czekam na nową komisję śledczą w sprawie katastrofy TU-154 w Smoleńsku

 • pedromatero

  Oceniono 39 razy 3

  Wreszcie ktoś próbuje dać opór lewactwu, przede wszystkim niemieckiemu, które od ponad wieku zalewa Europę. Lenina też podrzucili Rosji :-))))

 • adam_l27

  Oceniono 27 razy 3

  Putin się cieszy bo z Angelą robi nadal dobre interesy. Pora przejrzeć na oczy i uświadomić sobie że to się nie zmieni.

 • eco82

  Oceniono 33 razy 3

  Niemcy blokują budowę baz NATO w Polsce a budują kolejny rurociąg z Rosją.
  Gdzie tu przyjaźń polsko-niemiecka? I bezpieczeństwo?

 • octopusdei

  Oceniono 37 razy 3

  A ja się zastanawiam skąd różne antypolskie śmieci wiedzą z czego cieszy się Putin? Jakiś ich kumpel czy co?

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 37 razy 3

  Nie przeszkadza mi Polak komunista, socjalista, liberał czy konserwatysta.Każdy z nich ma wizję Polski samodzielnej, niezależnej i silnej.Przeszkadza mi jednak folksdojcz.Człowiek określający swoje poglądy polityczne, sposób życia a także przywiązanie do innego kraju czyli Niemców..Tego nie można tolerować.Historia pokazała że ci ludzie są zawziętymi wrogami Polski.Dzisiaj ci ludzie wspólnie z Merkel i Schultzem próbują meblować polski dom na wzór niemiecki.Niebywała buta tych ludzi doprowadziła do pierwszych efektów.Niemcy pokazali wrogą, skrywaną twarz Polsce.I spójrzmy na reakcję naszego społeczeństwa?.Wyprodukowano nastroje antyniemieckie.Na własne życzenie doprowadzono do wzrostu napięcia w stosunkach polsko-niemieckich.Odbudowa może zająć wiele lat, jeżeli Niemcy dalej będą kroczyć drogą szantażu i chamstwa.Niemcy nie wytrzymały w miarę poprawnych stosunków z Polską.Antypolskość wyszła niczym słoma z butów.

 • 66kropek

  Oceniono 59 razy 3

  Skąd Halicki ma takie informacje o samopoczuciu i nastrojach Putina?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX