"Polska otworzyła bardzo ponurą kartę dziejów UE. Cenę za działania władz PiS płaci cały kraj"

- Jest coś fałszywego w zapowiedzi premier Szydło, że jedzie do Brukseli bronić dobrego wizerunku Polski. Polskie osiągnięcia ostatniego ćwierćwiecza bronią się same - uważa były unijny komisarz Janusz Lewandowski. Jak ocenił, jedynym powodem objęcia Polski procedurą monitorowania praworządności "jest nadużycie władzy przez PiS".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Janusz Lewandowski nie chciałby, żeby wtorkowa debata w PE zamieniła się w "wojnę polsko-polską". Ale jak mówił w "Poranku Radia TOK FM", spodziewa się, że padnie "wiele złych słów ze strony członków obecnej władzy. - Oni nas przyzwyczaili do tego, że zniesławiają Polskę zagranicą.

Zdaniem europosła PO, "wydarzyło się coś bardzo smutnego". - W miesięcznicę wprowadzenia stanu wojennego,

Komisja Europejska wszczęła postępowanie wobec Polski. W ten sposób Polska otworzyła bardzo ponurą kartę dziejów UE. Na zawsze już będziemy w annałach jako jedyny kraj, który został objęty tą procedurą. Wizerunkową cenę za działania władz PiS płaci cała Polska.

Debata w Parlamencie Europejskim rozpocznie się we wtorek o 16.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (47)
"Polska otworzyła bardzo ponurą kartę dziejów UE. Cenę za działania władz PiS płaci cały kraj"
Zaloguj się
 • homo-homini-lupus

  Oceniono 48 razy 4

  "Cenę za działania władz PiS płaci cały kraj" i robi to chętnie, bo chodzi wszak o oczyszczenie całego kraju z mafii POkemonów.
  PiS nie dostał od wyborcy mandatu na produkcję chleba, lecz mandat na igrzyska: na zniwelowanie do poziomu zero nawarstwianej przez osiem lat konstrukcji o nazwie "chÓj, dupa i kamieni kupa", jak to obrazowo nazwał minister Sienkiewicz.
  Zaś brukselska hucpa, którą zapowiadał podsłuchany Schetyna", się właśnie skończyła - równie śmiesznie co bezowocnie. W odwodzie pozostaje jedynie ten sławetny milion demonstrantów obiecanych przez Schetynę. Czekam ich niczym kania dżdżu. Powinni się pojawić w sobotę.
  KOD by się uśmiał :-D

 • aaron.goldstein

  Oceniono 46 razy 4

  Osiągnęła taka kartę m.in. dzięki staraniom takich ludzi jak Lewandowski, Tusk, Bieńskowska. Tylko oni są z tego samego obozu, co rzadząca Europa oligarchia. Tak wiec ta sama oligarchia przymkneła oko na niekonstytucyjne I niedemokratyczne działania PO, taki jak zamach na OFE, czerwcowy zamach na TK i zawłaszczenie mediów przez ostatnie osiem lat.

 • eski57

  Oceniono 8 razy 2

  PiS konfliktem z UE się NIE martwi , co WIDAĆ po uchwalanych obecnie ustawach - nie na próżno Kaczyński powiedział , że „Polska ma być katolicka” , więc można się spodziewać ustaw o charakterze światopoglądowym ! (nie słychać zaprzeczenia o pierwszeństwie prawa naturalnego …)
  Czy i w jakim zakresie UE może ograniczyć nasze prawa oraz na ile TAKA sytuacja zadowoli rządzących , Kościół instytucjonalny i większość społeczeństwa , czas pokaże . Wystąpienie p. Schetyny z sugestią powrotu na łono KK równolegle z PiS-em (chyba blefem jest przeciw...) , opcję prokościelną wzmocni !
  Prawdopodobnie partia NOWOCZESNA , ma szansę stać się jedyną partią świecką , pod warunkiem , że zachowa możliwą dla interesu państwa neutralność wobec Kościoła instytucjonalnego ...!!

 • n.machiavelli

  Oceniono 1 raz 1

  O kondominium mówił Braun, który nie ma nic wspólnego z PiS.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 23 razy 1

  "Lewandowski: "Otworzyliśmy ponurą kartę..."

  Tak, Lewandowski, otworzyliście. I to dobrych osiem lat temu.
  A porażającym jest że jeszcze jesteście.

 • allibaba

  Oceniono 39 razy 1

  Nie jestem miłośnikiem rządów PiS-u. Przeciwnie, jestem ich zagorzałym krytykiem. Nie podoba mi się styl działania tego ugrupowania, irytują mnie nadęte pozy i bezbarwni aparatczycy. W wielu kwestiach gruntownie nie zgadzam się z wizją świata i programem partii Kaczyńskiego. Nie zmienia to jednak faktu, że Polska, czy to rządzona przez PiS, Platformę, SLD, PSL czy kogokolwiek innego jest i będzie moją Polską. Gdy ktoś ją zaatakuje stanę w jej obronie. A gdy ktoś z rodaków ośmieli się szukać przeciwko niej wsparcia u obcych, nazwę go bez wahania zdrajcą. To dla mnie rzeczy oczywiste.

 • mike689

  Oceniono 12 razy 0

  pogonic to pisowskie bydlo jedyna metoda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX