PO nie stanęła wczoraj na wysokości zadania? Schetyna: My nie chcieliśmy awantur. Kraśko: ale pytania wystarczyło zadawać

Grzegorz Schetyna robił wszystko, by nie odpowiedzieć na pytanie, czy europosłowie PO zawiedli podczas wczorajszej debaty o Polsce w Strasburgu. I prostował: to manipulacja PiS, że eurodeputowani PO wyszli z sali.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Jarosław Kurski napisał na pierwszej stronie "Gazety Wyborczej", że PO nie stanęła na wysokości zadania podczas wczorajszej debaty o Polsce - cytował prowadzący Poranek Radia TOK FM Piotr Kraśko.

Beata Szydło tłumaczyła się w Strasburgu z tego, czy PiS narusza zasady. Wobec Polski uruchomiono bowiem tzw. kontrolę praworządności.

- Kurski nie rozumie zasad w PE. Każda grupa miała swoje głosy - odpowiedział Schetyna. Dopytywany stwierdził, że wnioski trzeba wyciągnąć i może byłoby lepiej, gdyby pierwszą osobą, która komentowała wystąpienie polskiej premier był deputowany w Polski, a nie z Hiszpanii.

- Nie byłem zwolennikiem tej debaty, mówiłem już na początku grudnia, że taka debata jest zła dla Polski - powiedział Schetyna.

Zdementował informację, że nie wszyscy eurodeputowani PO uczestniczyli w debacie. - Wszyscy byli. To jest kolejna manipulacja PiS - stwierdził Grzegorz Schetyna.

Kraśko upierał się jednak, że nie byli widoczni w debacie. - Ale chciał pan w parlamencie europejskim awantury jak w Sejmie? - pytał retorycznie Grzegorz Schetyna. - Nie trzeba było awantury, wystarczyło pytania zadawać - upierał się Kraśko.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (91)
PO nie stanęła wczoraj na wysokości zadania? Schetyna: My nie chcieliśmy awantur. Kraśko: ale pytania wystarczyło zadawać
Zaloguj się
 • glit64

  Oceniono 22 razy 14

  i rację ma kraśko. Tak jak palanteria dezerterowała przed istotnymi i ryzykownymi decyzjami w kraju, tak spieprzaja i teraz. az dziw ze narządzili sie 8 lat! no ale dzieki temu decyzje podejmują takie pisiory. i jest to, co jest.

 • e_rr_or

  Oceniono 12 razy 6

  w walce z PiS filozofia Jezusa (nadstawianie drugiego policzka), absolutnie nie zda egzaminu, chamstwo najlepiej zwalcza się większym chamstwem..., niestety :(

 • putamadera

  Oceniono 2 razy 2

  Jedyne co potrafi PO to chować łeb w piasek. Zachowują się jak ta urażona dziewica, jeb drzwiami i obrażeni wychodzą zamiast robić co do nich należy.
  Tak w sejmie jak w Brukseli.

 • 1tat-arak

  Oceniono 12 razy 2

  Platforma Obywatelska, a właściwie zdecydowana większość jej kierownictwa, jest całkowicie niezdolna do stawianie jakiegokolwiek oporu wobec działań PiS.
  Jeżeli p. Tusk myśli, że ilość wazeliny jaką użył wobec p. Dudy, zapewni mu minimum bezpieczeństwa (i na tym skupia swoją działalność polityczną), to jest w grubym błędzie. Ale to w końcu jego problem. Problemem szerszym jest brak woli przeciwstawienia się zakusom autokratycznym, wśród pozostałych sił tzw. opozycji w naszym Parlamencie. No, ale na to pracowaliśmy przez ponad 25 lat.

 • aaron.goldstein

  Oceniono 22 razy 2

  Akurat ten unik PO był sensowny, bo nastroje w Polsce sa takie jakie są. Połajanki z Bruskeli inspirowane przez PO tylko wzmocnią PiS, bo Polacy sa przekorni. Ja sie cieszę, że tego cały czas nie rozumie Wyborcza, i dalej przekonuje, że Zachód jest lepszy, madrzejszy i trzeba do niego podchodzic na kolanach. Tymczasem wszyscy wczoraj zobaczyli, ze jakość debaty jest porównywalna, jesli nie gorsza w porównaniu z poziomem w polskim sejmie. Oszołómów też tam nie brakuje. No i generalnie eurokraci leją wodę, nie rozwiązują problemy. Agresywni islamisci zdjedzą takiego Schultza i Timmermansa na surowo.

 • allibaba

  Oceniono 22 razy 2

  Kiedyś szczytem chamstwa było zagłosować na PO i wyjechać na Wyspy. Teraz takim szczytem jest donosić na swój kraj, a potem biadolić we wszystkich mainstreamach, jaki to straszny dzień dla Polski, polskiej demokracji, itp. No i na dodatek jeszcze dać nogę, żeby przypadkiem nie musieć odpowiedzieć na pytania dotyczące zdobyczy demokracji w poprzedniej kadencji

 • eryn_7

  Oceniono 1 raz 1

  Hiszpan na początku debaty był nie do przebicia!
  Europa (Unia Europejska?) wspierała Polskę w jej walce z faszyzmem (w czasie II Wojny Światowej?), komunizmem (w czasie PRLu?), a obecnie z terroryzmem! :D

 • androsak

  Oceniono 1 raz 1

  to jest chroniczny feler PO który w który uwidocznił się po raz n-ty w PE podczas debaty, nie było was, schowaliście głowy w piasek.

 • maciekk77

  Oceniono 3 razy 1

  A ja się ciesze że ponad sporami politycznymi stanęła jednak jakaś odrobina wyższej racji stanu i nie byliśmy świadkami żenującej wojny polsko- polskiej pod flagą UE. Osoby które zarzucają Schetynie że bardziej tego nie nakręcił są po prostu nieodpowiedzialne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX