"Dlaczego Pani broni demokracji na Białorusi, a w Polsce nie?". Kłótnia z "Drakulą z Nowogrodzkiej" w tle

Ostre starcie między Renatą Kim i Agnieszką Romaszewską-Guzy. Powodem były rozbieżne opinie na temat roli, jaką w polskiej polityce odgrywa Jarosław Kaczyński. Wg Renaty Kim, prezes PiS "ukrywa się" za Beatą Szydło i de facto rządzi krajem. Jak ironizowała Romaszewska-Guzy, Kaczyński dla Kim jest jak "Drakula z Nowogrodzkiej".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak argumentowała szefowa telewizji Biełsat, "można mieć intuicję, że rola prezesa Kaczyńskiego jest bardzo duża w PiS". - Pewnie w wielu sprawach jego zdanie jest zasadnicze. Ale mówienie, że on ręcznie steruje każdym... Nie wierzę, że tak jest.

Dla Agnieszki Romaszewskiej-Guzy "wymysłem jakimś absurdalnym" jest sugestia Kim, że Prawo i Sprawiedliwość zmierza do władzy autorytarnej".

- Mnie zawsze zastanawia, dlaczego Pani broni demokracji na Białorusi, a w Polsce nie? - zapytała w końcu Renata Kim szefową Biełsatu.

Zdaniem Romaszewskiej-Guzy, "w Polsce nie ma specjalnych problemów z demokracją".

Renata Kim pytała dalej. - A z Trybunałem Konstytucyjnym? Pamiętam wpis, po pierwszej demonstracji KOD, kiedy Pani sugerowała, że rząd powinien szybko uporać się z "rokoszanami trybunalskimi".

- Tak uważam. Mam demokratyczne prawo tak uważać - odpowiedziała szefowa telewizji Biełsat.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (209)
"Dlaczego Pani broni demokracji na Białorusi, a w Polsce nie?". Kłótnia z "Drakulą z Nowogrodzkiej" w tle
Zaloguj się
 • homo-homini-lupus

  Oceniono 175 razy 137

  Niedawno Renata Kim chwaliła niemieckie media za to, że ukrywały zajścia w Kolonii i innych niemieckich miastach. Robiła to w ramach obrony demokracji.
  Czy trzeba coś dodać?!

 • aaron.goldstein

  Oceniono 255 razy 121

  Pani Kim wielokrotnie usprawiedliwiała przestepstwa popełniane przez "uchodźców" w Europie. W tym kontekście wypowiedzi tej pani są podżeganiem do popełniania przestepstw. To jest rozumiem nowy kierunek dziennikarski tokfm.

 • kikut5

  Oceniono 158 razy 102

  Wróbel daj sobie spokój z Kim. Przecież to oszołomstwo w czystej postaci. Wiadomo w jakiej gazecie pisuje.

 • mojko3099

  Oceniono 161 razy 99

  Petru w holenderskiej gazecie: "Jestem gorącym zwolennikiem nałożenia sankcji na Polskę", Rostowski i jego córka produkują w BBC szkalujący Polskę film. Halicki z Pomaską głosują za "debatą" o Polsce w EP... Mógłbym wymieniać w nieskończoność! Koszmar! Kto nami rządził przez ostatnie 8 lat, a może nawet przez 25 lat? Kto jeszcze popiera KOD fałszywy i tych zdraj..ców? Czy Polacy mogą być u siebie i nie czuć się gospodarzami?

 • Pisul Maximus

  Oceniono 140 razy 98

  Dosłownie każdy wywiad i każda wypowiedz medialna kogolwiek z Nowoczestej to Kaczyński to , Kaczyński tamto, a niszczom kraj a karły... Ta partia nie powstała żeby zmieniać kraj nalepsze. Sami zobaczcie co mówi 2 osoba w Nowoczesnej o tym czy przgotowali jakąś ustawe :)

  www.youtube.com/watch?v=bpe4eGsGbOA

 • aaron.goldstein

  Oceniono 274 razy 98

  W Polsce problem z demokracją mają osoby takie jak Michnik, Lis, Kim. Wiekszość ludzi tych problemów nie ma. Dlatego to szemrane towarzystwo raczej już się nie podniesie. Chyba, że drogą zbrojnej interwencji. Ale tej raczej nie ma obecnie kto zrobić.

 • szpung

  Oceniono 135 razy 97

  Liberalni demokraci maja duzy problem z Bialorusia, tylko pytanie jak narzucic Bialorusinom liberalny model demokracji skoro oni kochaja Backe, gospodarza co to pole skosi do wzorcowego pegieeru w gumofilcach w oborze przerzuci slome, a jak trzeba to i krowe wydoi slowem swojak i nasz chlop.
  Taki styl i taki kraj prosty i siermiezny, ale dosc skuteczny, wystarczy bez uprzedzen przejechac sie po tym kraju czteropasmowymi drogami z wolna przeksztalcanymi w darmowe bezkolizyjne autostrady.

 • ironia_76

  Oceniono 85 razy 81

  no oczywiście, że ma pani prawo tak uważać. Demokracja polega na tym , że każdy głupek może bezkarnie coś uważać. Ale ustalmy, ze pani " uważania" nic wspólnego z demokracją nie mają.

 • andrzej1.61

  Oceniono 84 razy 78

  Nawet jak Kaczyński jest większym bydlakiem od Putina i Łukaszenki razem wziętych to i tak według tej pani jest wielkim demokratom i Polakiem inaczej, dlatego tak często go w dupsko całuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX