Schetyna chce dymisji Jakiego: Jestem posłem 18 lat. Nie pamiętam takiego wystąpienia. Coś sięgnęło bruku

- Nie można dopuszczać do takiego języka debaty. Uważam, że premier musi zareagować - mówił w TOK FM szef PO. Wg Grzegorza Schetyny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki powinien zapłacić stanowiskiem za obrażanie i insynuacje wobec posłów opozycji. Jaki zarzucił posłowi PO Robertowi Kropiwnickiemu, że w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Poziom tej wypowiedzi, to jakiej argumentacji używał wiceminister... Jestem posłem ponad 18 lat i nie pamiętam takiego wystąpienia. Coś sięgnęło bruku. Jestem zasmucony - mówił Schetyna w "Poranku Radia TOK FM".

Szef Platformy Obywatelskiej nie ma wątpliwości, że karą dla wiceministra Jakiego powinna być dymisja. - Nie można dopuszczać do takiego języka debaty. To rząd premier Szydło, jej nominacje i jej odpowiedzialność. Powinna go absolutnie odwołać - komentował.

Patryk Jaki trafił do MS śladem swojego partyjnego szefa - Zbigniewa Ziobry, założyciela Solidarnej Polski.

Oskarżenia pod adresem posłów opozycji padły z sejmowej mównicy podczas debaty nad ustawą o prokuraturze. Patryk Jaki odpowiadając na zarzuty posłów PO, że nowelizacja ustawy oznacza upolitycznienie prokuratury, zarzucił im hipokryzję.

- Za waszych czasów prokuratura wypuściła mafię pruszkowską na wolność. Afera Amber Gold, afera hazardowa, afera stoczniowa - tak wyglądała prokuratura za waszych czasów. To za waszych czasów zaufanie do prokuratury spadło najniżej w historii III Rzeczpospolitej. Powinniście się wstydzić! - mówił.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (347)
Schetyna chce dymisji Jakiego: Jestem posłem 18 lat. Nie pamiętam takiego wystąpienia. Coś sięgnęło bruku
Zaloguj się
 • nino.rota

  Oceniono 130 razy 98

  I co Grzesiu, prawda o aferach boli?
  I nie ty bedziesz dymisjonowal ministra.
  Wasze nierzady juz sie dawno skonczyly.
  Na szczescie!

 • zuuuraw

  Oceniono 128 razy 98

  Ale zaraz, zaraz, chciałam się tylko upewnić, co sięgnęło bruku ? Czy to, że wiceminister sprawiedliwości oskarżył nieprawdziwie posła, czy to , że poseł rzeczywiście prowadzi w swoim domu burdel ? Nikt tego jak na razie nie wyjaśnił. Poseł Kropiwnicki, który jak gangster przygotował poprawkę do ustawy o TK latem zawłaszczającą TK dla PO występuję ciąglę w pozie Katona, poucza na lewo i prawo. Chciałabym wiedzieć, czy zarzuty są prawdziwe, bo jeśli tak, to nie ma nic niestosownego w wyciągnięciu mu tej sprawy. Na razie nikt temu nie zaprzeczył.

 • vidi12

  Oceniono 130 razy 98

  No ale w końcu to jak jest naprawdę ? ... w mieszkaniu Kropiwnickiego jest burdel czy nie ?:(

 • pedromatero

  Oceniono 196 razy 98

  Panie Schetyna, niech pan przejrzy spotkania TV ministra Jakiego z przedstawicielami pana partii. To dopiero był poziom chamstwa i braku kultury, a na deser proponuję przesłuchanie spotkania p. Niesiołowskiego z p. Olejnik. To jest szczyt, szczytów kultury PO :-)))))))

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 144 razy 98

  Można śmiało rzec, że w Sejmie Najjaśniejszej RP odbywa się orgia polskości.
  No cóż, turańskość była i jest barbarzyńska :(

 • glit64

  Oceniono 132 razy 98

  Popieprzyło sie w pustym łbie temu gó...arzowi od nadmiaru władzy, jak zresztą wszystkim tym ciemniakom z pisu. Ale to wina nas - wyborców. połowa poszła w p...zdu byle tylko nie głosowac na PO (ani na Pis). To teraz sie bedziemy meczyc 20 lat.

 • nino.rota

  Oceniono 147 razy 97

  Krotka pamiec Platfusow o aferach.
  Wyborcy nie zaPOmnieli i POgonili aferzystow od Grzecha, Mira i Zbycha.

 • zuuuraw

  Oceniono 137 razy 97

  Kropiwnicki się wściekł, bo Jaki zapomniał podać nr telefonu agencji.
  Co to za reklama bez podania namiarów na agencję ?

 • junkier

  Oceniono 131 razy 97

  Panie Schetyna, podstawowa sprawa, sa skargi obywatelskie czy ich nie ma?

  Wyjasnij pan problem a nie probujesz podnosic histerie i straszyc dymisjami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX