"Gdzie te PSY spały". Posłanka PiS się piekli na FB. Watchdog: efekt Pawłowicz? Ludzie nas wspierają, dostaliśmy kilka tysięcy zł darowizn

Sebastian Wierciak, TOK FM
03.02.2016 , aktualizacja: 03.02.2016 16:05
A A A
Wpis na profilu Krystyny Pawłowicz

Wpis na profilu Krystyny Pawłowicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Poseł PiS Krystyna Pawłowicz wściekła się na Watchdog - organizację, która monitoruje działalność różnych organizacji. Podpadli, bo dopytywali o szczegóły spotkania Kaczyński-Orban w Zielonej Owieczce. Atak Pawłowicz wyszedł na dobrze "psom" - dostali od darczyńców kilka tysięcy złotych darowizn.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Watchdog znaczy pies stróżujący. Nazywanie nas psami uważamy za wolne tłumaczenie posłanki. Nas to nie obraża - mówi Szymon Osowski, prezes sieci obywatelskiej Watchdog Polska. - Pani posłanka Pawłowicz zadała dwa ważne pytania: kto nas finansuje i jak to wygląda, a my to od lat publikujemy na naszych stronach. My na takie pytania jesteśmy gotowi, a forma nie ma dla nas żadnego znaczenia. Tego nie będę komentować. To pozostawiam dla oceny wyborcom Krystyny Pawłowicz - kwituje Osowski.

Pawłowicz zirytowało dopytywanie organizacji o finansowanie i szczegóły spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Viktorem Orbanem. Ponieważ nie dostali odpowiedzi na wszystkie pytania, złożyli do sądu w Warszawie skargę na bezczynność partii. - CO to jest jakaś bezczelna "sieć obywatelska WATCHDOG"? KTO daje im zlecenia na prawicę? KTO FINANSUJE? Gdzie te "PSY" spały przez ostatnie 8 lat? To są MOJE pytania do tych "PSÓW" - pisała na Facebooku poseł Pawłowicz.

- Z postu posłanki Pawłowicz wynikać mogłoby, że pierwszy raz słyszy o Watchdog Polska, a już wcześniej powoływała się na sieć obywatelską, a nawet ją chwaliła. Chociażby w sytuacji związanej z Trybunałem Konstytucyjnym, bo to my ujawniliśmy, że sędziowie TK sami napisali ustawę o TK i wtedy Krystyna Pawłowicz nas pozytywnie cytowała - uśmiecha się Osowski.

Katarzyna Batko-Tołuć z Watchdog Polska mówi o całej sprawie w Radiu TOK FM.Efekt Pawłowicz

Zamieszanie, jakie wywołała posłanka Pawłowicz dało odwrotny skutek niż mogła się tego podziewać. Sieć obywatelska dostała mnóstwo pozytywnych komentarzy, a nawet datków - tylko wieczorem na konto wpłynęło kilka tysięcy złotych. Do tego trzeba dodać kilkadziesiąt deklaracji przekazania pieniędzy na działalność, także przez przekazanie 1 proc. podatku.Zobacz także
 • 93
 • 14
Komentarze (317)
Zaloguj się
 • avatar

  eti.gda

  0

  Zły wygląd, nastrój płaczliwy, periodu ani dziś, ani wczoraj, ani przedwczoraj - ani mowy, pomimo spacerów, a nawet dźwigania toreb. Kobieta nie wygląda podług swojego umysłu ani sumienia, ale podług miny swojego uterusa. Jeśli on jest zadowolony, dziewczyna wygląda na anioła po najbardziej łajdackich przygodach.
  Najzacniejsze zaś matrony - już "czystego" życia - mają twarze złoczyńców, fałszywe, złe oczy, przykro-głupie uśmiechy. Bo organ się wykrzywia, gorzki, rozgniewany, opuszczony w swojej kryjówce, skąd dyrygował kobietą. Obawa dziwactwa i odosobnienia robi z ludzi potwory. Boją się ośmieszyć jakimś dobrym uczuciem. Jesteśmy zwierzętami pozbawionymi zmysłu zrozumienia swego otoczenia (świata). (Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, "Wojnę szatan spłodził - zapiski 1939 – 1945”)

 • avatar

  rpal

  Oceniono 2 razy 2

  oddam cały odpis roczny w zeznaniu podatkowym, ch.. ci w ryj p.profesor

 • avatar

  rpal

  0

  pisdzielska suka, nic dodać nic ująć

 • avatar

  siostra_burzy1

  Oceniono 3 razy 3

  Im częściej Krista otwiera buzię (Sorry za ten eufemizm), tym biższy koniec PiS. Tak trzymać Krista! Jesteś bezcenna!

 • avatar

  siostra_burzy1

  Oceniono 1 raz 1

  Krista w formie jak zwykle:)

 • avatar

  london13

  Oceniono 3 razy 3

  wyborcy Krystyny Pawałowicz... są jak Krystyna Pawłowicz :)
  :*

 • avatar

  prinsik

  Oceniono 3 razy 3

  Pawlowicz ma gebe jakby byla w pernamentnym ataku wscieklizny.

 • avatar

  43norbert

  Oceniono 9 razy 3

  Komentowanie takich bzdur na waszym portalu, tylko was osmiesza. Jest tyle wazniejszych spraw do poruszenia, ale wy jak maniacy, szukacie tylko tematu aby dokopac poslom PIS i Jaroslawowi Kaczynskiemu. Wstyd i zenada!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane