"Skończyło się paliwo w postaci agentów SB. To zaczęli lustrować ojców i dziadków"

Dominika Wielowieyska o lustrowaniu biografii członków rodziny - tym razem Mateusza Kijowskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Minister Jarosław Gowin w telewizyjnym wywiadzie zarzucił, że dziadek Mateusza Kijowskiego, jednego z liderów KOD, był związany ze komunistycznym systemem represji dziadek Mateusza Kijowskiego, jednego z liderów KOD, był związany ze komunistycznym systemem represji. Okazało się, że to nieprawda.

- Gowin stał się zakładnikiem przejmując sposób rozumowania obozu PiS - komentowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Środowisko PiS nie może się wyzwolić z pewnego sposobu myślenia. W latach 80. wrogami byli agenci SB i działacze PZPR, którzy spiskowali. Ludzie, którzy teraz weszli do polityki, są zbyt młodzi, by być działaczami lub agentami. I wymyślono, że trzeba opisać ojców i dziadków i wyciągnąć wnioski, że ludzie są wrogami Polski, bo ojciec robił coś tam, a dziadek coś tam. To jest tłumaczenie swoich porażek. Wypaliło się paliwo w postaci agentów SB, to trzeba zająć się rodziną - stwierdziła Wielowieyska.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (51)
"Skończyło się paliwo w postaci agentów SB. To zaczęli lustrować ojców i dziadków"
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 47 razy 25

  Przecież to typowa praktyka tych karłów moralnych podpierających się religią. Głównie składa sie z kłamstw i wyssanych z dupy informacji. Oczywiście spod lustracji wyłączeni są członkowie PiS i kieckowi. Im się pisze nowe, bohaterskie dzieje.

 • adersytsrsfgdbchdhd

  Oceniono 27 razy 23

  Co by nie powiedzieć, to jest bodaj najbardziej obrzydliwa metoda działania PiS - bo od lat to ten obóz ucieka się do takich sposobów. To są chwyty niegodne człowieka cywilizowanego, nie mówiąc już o kulturalnym!

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 42 razy 20

  "Skończyło się paliwo w postaci agentów SB. To zaczęli lustrować ojców i dziadków"

  Za najmłodszych się dopiero wezmą.
  Jak za Dudównę na Facebooku.

 • jezierskiadam

  Oceniono 26 razy 20

  Kaczyński wszystkim wymierzyłby „sprawiedliwość”. Od swoich kolegów ze szkoły, którzy wyśmiewali i poszturchiwali rozpoczynając.

  Kaczyński nie ma zaufania do obcych. - Obecnie bazuje na ludziach, na których ma solidne haki. Ulubione haki Kaczyńskiego dotyczą SB-ckich teczek, homoseksualizmu, pedofilii, dziadków i pradziadków volksdeutchów, przestępstw pospolitych przeciwko życiu i mieniu.

  W ten sposób ma nadzieję na wymuszenie posłuszeństwa.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 16 razy 16

  metoda kłamstw i obrzucania gównem do 3 pokolenia jest praktykowana w PiSie od zawsze, najsmutniejsze jest to że niestety w naszym kraju jest to metoda bardzo skuteczna

 • rbik53

  Oceniono 13 razy 13

  .... niech się Gowin najpierw zajmie Rajmundem Kaczyńskim.....

 • fortuna1972

  Oceniono 21 razy 13

  "Wielowieyska zdziwiona..."

  Czcigodna pani redaktorzyca albo jest naiwną idiotką, albo powinna pogonić tego studencinę na śmieciówce, który wymyśla tak "miażdżące" tytuły.
  Bo jak można być "zdziwionym" kaczystowskim zbydlęceniem, skoro co tydzień zaprasza się PiS-dzielską swołocz jako interlokutorów i PiS-jonarskie mendy jako komentatorów i za każdym razem otrzymuje się próbki chamskiego PiS-otoku? Czcigodna pani redaktorzyca ma jakieś profity z propagopwania kaczystowskiego jadu, czy robi to tylko z fałszywie pojętej poprawności politycznej? Jeśli to drugie - to daremny trud, wystarczy poczytać komentarze płatnych pachołków, wynagradzanych przez Nowogrodzką pieniędzmi ukradzionymi ze SKOK-ów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX