"PiS powie o orzeczeniu Komisji Weneckiej, że nic złego się nie stało. A Komisja Europejska może podjąć kolejne kroki..."

- Istnieje ryzyko, że orzeczenie Komisji Weneckiej będzie bardzo enigmatyczne - stwierdziła Katarzyna Lubnauer w TOK FM. Posłanka Nowoczesnej oceniła, że PiS może w takim wypadku dać do zrozumienia, że "nic złego się nie stało". - Jeżeli zlekceważymy opinię KW, Komisja Europejska może podjąć kolejne kroki. A ostatni krok to pozbawienie Polski prawa głosu w Radzie Europejskiej - dodała.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Istnieje ryzyko, że orzeczenie Komisji Weneckiej będzie bardzo enigmatyczne - powiedziała Katarzyna Lubnauer. - A PiS przedstawi to tak, że nic złego się nie stało - dodała posłanka Nowoczesnej.

- Opinię KW, niewiążącą dla rządu, będziemy czytać w Polsce, ale będzie czytać ją też Komisja Europejska - zaznaczyła Lubnauer. Przypomniała, że Polska jest w trakcie procedury sprawdzania praworządności zarządzonej przez KE. - Jeżeli zlekceważymy tę opinię, KE może podjąć następne kroki. A ostatni z nich to pozbawienie Polski prawa głosu w Radzie Europejskiej - ostrzegła.

- To raczej niemożliwe, bo nie będzie jednomyślności - zauważyła Dominika Wielowieyska. Polityk przyznała, że mamy obietnicę zawetowania ewentualnej próby wyrzucenia Polski z Rady przez Węgry, również nasze kontakty z eurosceptyczną Wielką Brytanią są coraz lepsze. - Zapominamy tylko, że mamy inne interesy niż Brytyjczycy - powiedziała Lubnauer. - Oni nie chcą euro, nie ma ich też w Schengen - dodała.

Komisja Wenecka w Polsce

Wczoraj Komisja Wenecka zakończyła dwudniową wizytę w naszym kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poprosiło jej przedstawicieli o opinię w sprawie zmian w Trybunale Konstytucyjnym. Jej projekt ma zostać przygotowany do 11 marca. Opinia nie jest wiążąca, MSZ zapowiadało jednak, że "zostanie wzięta bardzo poważnie pod uwagę" i "stanie się przedmiotem merytorycznej refleksji".

Więcej o wizycie KW w Polsce TUTAJ.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (95)
"PiS powie o orzeczeniu Komisji Weneckiej, że nic złego się nie stało. A Komisja Europejska może podjąć kolejne kroki..."
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 45 razy 13

  Już dziś w nocy sejm przegłosuje delegalizację komisji weneckiej. Rano prezydent podpisze.

 • piszeconiemysle

  Oceniono 73 razy 13

  Jarosław Kaczyński oraz jego bojownicy, nienawidzą i nie uznają Unii Europejskiej oraz jej cywilizacji na równi z sojusznikami ideologicznymi z ISIS czy Rosji Putina :-)
  To ich wspólny wróg.

 • Black Swan

  Oceniono 46 razy 12

  " Istnieje ryzyko, że orzeczenie Komisji Weneckiej będzie bardzo enigmatyczne"

  a na czym niby polega to ryzyko? na waszej kompromitacji? To żadne tam ryzyko tylko samo dobro...

  ps. bądźcie jednak spokojni bo ta komisja wenecka nie dopuści do całkowitej kompromitacji i tu nie chodzi o was tylko o tych waszych ześwirowanych vipów z PE i KE, którzy piłowali ryja bo minimichniki ich napuściły...
  Ich ocena będzie więc polubowna i napiszą, ze PIS Może zagrozić niezawisłości sędziów a więc pośrednio Może wpłynąć na sprawiedliwe orzecznictwo... Czyli wydala troche propagandowych pierdół ale w tych ich pierdołach nie będzie nawet cienia dowodów na łamanie przez Kaczystów konstytucji RP bo takich dowodów po prostu nie ma...

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 37 razy 11

  Skończy się tylko" na refleksji"? Odwracanie kota ogonem, w PiS to norma.

 • czechy11

  Oceniono 42 razy 10

  Nic sie złego nie stanie dopóki gniew obywateli nie zmiecie tego wypadku historii jakim jest PiS ze sceny. Wtedy jego siepacze beda mogli udać sie jedynie do Budapesztu o ile do tego czasu mieszkańcy Węgier nie zrobią porządku z drugim wypadkiem historii niejakim Orbanem i jeg siepaczami.

 • javall

  Oceniono 45 razy 9

  No to rozpacz. Nie bedzie "miazdzacej" opinii, kategorycznych stwierdzen ?
  To wyjdziemy na glupkow w tych atakach na PiS ?
  Mamy jeszcze KOD, PO i Petru, oni dadza nam jeszcze duzo rozrywki i wrazen.
  Humbug. Ot co.

 • szpung

  Oceniono 49 razy 5

  Prosze zuwazyc iz system porusza sie stale w przestrzeni czasu przyszlego niedokonanego to charakterystyczna cecha systemow poldemokratycznych stala antycypacja. Rzadko natomoast siegaja do przeszlosci i terazniejszosci ta ostatnia w ogole ich nie interesuje.

 • demetria11

  Oceniono 8 razy 4

  Oj, boli pislamistów ta Komisja Wenecka, aż wszystkie trolle ściągnęli. Od trollowania PiS nie stanie się nagle partią szanującą prawo, a Prezes wysokim, szczupłym blondynem z kompletnym uzębieniem.

 • jpr3

  Oceniono 6 razy 4

  Oczywiście, że PiS powie, że nic się nie stało, nawet jeśli orzeczenie KW będzie jednoznaczne. "to tylko opinia, z którą się nie zgadzamy. Mamy opinie wybitnych konstytucjonalistów (nie powiemy, jakich) że KW się myli."
  Co do wspólnych interesów z UE, to przecież PiS też nie chce euro, ani Schengen. JK nie jest entuzjastą podróży zagranicznych (w swoim czasie chlubił się przecież, że nigdy nie był zagranicą). Oni chcą powrotu do PRL, kiedy podróże (zwłaszcza na Zachód) były mocno utrudnione. Tylko patrzeć kiedy wprowadzą cenzurę i rozmowy kontrolowane (przepraszam, to w stanie wojennym informowano, że rozmowa jest kontrolowana, PiS nie ulega przesądom, że ludzie powinni wiedzieć iż są/byli kontrolowani).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX