Schetyna o Wałęsie: To zemsta, prawdziwe polskie piekło. Polacy są w stanie szukać w sobie najgorszego

- Bez Wałęsy nie żylibyśmy dziś w wolnym kraju - oceniał w TOK FM Grzegorz Schetyna. Zdaniem szefa PO, to, co teraz dzieje się w związku ze znalezieniem teczki TW "Bolka" to "najbardziej typowy z możliwych przykładów polskiego charakteru". - Bardzo smutne, będziemy długo płacić za to cenę - dodał Schetyna.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wałęsa jest wielką postacią polskiej historii - powiedział Grzegorz Schetyna w Radiu TOK FM. - Bez niego nie żylibyśmy dzisiaj w wolnym kraju. Jestem w 100 procentach do tego przekonany - zaznaczył.

Prokurator IPN wczoraj potwierdził, że znalezione w domu gen. Czesława Kiszczaka dokumenty zawierają teczkę z podpisem "Lech Wałęsa Bolek". Mają się w niej znajdować zgoda na współpracę ze służbami, kwity za pobranie pieniędzy oraz zapisy z tajnych spotkań z funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa.

- To zemsta, prawdziwe polskie piekło - komentował Schetyna zainteresowanie tematem. - Klasyczny przykład tego, jak Polacy są w stanie szukać w sobie tego, co najgorsze - ocenił. W przekonaniu szefa PO, to "najbardziej typowy z przykładów polskiego charakteru". - To bardzo smutne, długo będziemy płacić za to cenę - dodał Schetyna.

- Wałęsa nikogo nie skrzywdził, nie złamał - zaznaczył polityk. - Jego historia jest poplątana i bardzo trudna, ale niech on sobie z nią radzi - stwierdził. - Pytają nas na Zachodzie, co się stało z Wałęsą, czy rzeczywiście nie obalił komunizmu - mówił Schetyna. - Będziemy musieli sobie poradzić z kwestią tego, jak na to odpowiedzieć - podkreślił.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Schetyna o Wałęsie: To zemsta, prawdziwe polskie piekło. Polacy są w stanie szukać w sobie najgorszego
Zaloguj się
 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 9 razy 5

  eee, to nie piekło, to taka breja z gnojówki i świeżych gówien, dla mnie to fan, że jarek z andrzejkiem sie w nie j taplają, tylko trzeba mieć jakąś moralność żeby to zobaczyć

 • pismobeach1989

  Oceniono 3 razy 1

  W USA byli prezydenci byli wlascicielami i targowali murzynami. Czy ktos ich teraz za to potepia? Schetyna ma racje a ja pojde jeszcze dalej I powiem ze Polska nie dorosla do poziomu rozwinietych demokracji. Jeden idiota kopie dolki pod drugim idiota. Wstydze sie mojego kraju I naszego chamskiego rzadu PIS.

 • mczes57

  Oceniono 2 razy 0

  Jeżeli ktoś wypożycza akta i wyrywa z nich kartki to o czym to świadczy?

 • gzymek12

  Oceniono 1 raz -1

  Grzesiu Widelec Zkretyna
  👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌
  na ciebie też przyjdzie czas za afery, ciekawe kto będzie ciebie bronił ?

 • unamatita

  Oceniono 1 raz -1

  Zemsta? To prawda! Prawda nas wyzwoli!

 • zdzisek1949

  Oceniono 3 razy -1

  Ostrzeżenie:
  Schetyna i Petru = Targowica
  patrz Bruksela !!!

 • jabbaryt

  Oceniono 3 razy -1

  Zemsta ale czyja Kaczora czy Kiszczaka. To Kaczor trzymał w szafie dokumenty na Lecha.
  A jakoś nikt nie mówi że, po zjednoczeniu Niemiec, Niemcy odtworzyli zmielone akta Stasi i wykosili każdego konfidenta z życia publicznego. U nas ujawnianie konfidentów to zemsta i zły charakter Polaków

 • zdzisek1949

  Oceniono 6 razy -2

  Kłania się brak dekomunizacji i lustracji gdyby była w latach
  1992 r to dzisiaj żylibyśmy w normalnym kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX