"Kaczyńscy chcieli sterować Wałęsą. Nie dał się. Teraz jest oczerniany z tego powodu"

Henryk Wujec, legenda opozycji, opowiadał o tym, jak Lecha Wałęsa i bracia Kaczyńscy współpracowali i poróżnili się w latach 90.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Dopóki bracia Kaczyńscy współpracowali z Wałęsą, był on dla nich wielkim bohaterem. Myślę, że podobnie było jak z Mazowieckim, który nie chciał być malowanym premierem i wykonywać zaleceń Jarka Kaczyńskiego. I wtedy coś pękło - mówił w Poranku Radia TOK FM Henryk Wujec. - Może Wałęsa poczuł, że oni chcą nim sterować. A Lechem nie da się sterować - stwierdził b. działacz opozycyjny.

- To (co się dzieje teraz), to jest model stały działania - deprecjonowanie wszystkich, którzy się sprzeciwiają polityce obozu rządzącego. Identycznie było z prof. Jadwigą Staniszkis - ocenił Wujec. Znana politolog skrytykowała niedawno po raz pierwszy działania rządu PiS.

Polityczny portret Lecha Wałęsy. Książka "Wódz" dostępna na Publio.pl >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (499)
"Kaczyńscy chcieli sterować Wałęsą. Nie dał się. Teraz jest oczerniany z tego powodu"
Zaloguj się
 • rot.leszek

  Oceniono 152 razy 122

  Ta obsesja checi s t e r o w a n i a nigdy Jarka nie opuscila
  Ostatnio droga radiowo telefoniczna naprowadzal Tupolewa na pas ladowania na lotnisku Siewiernyj

 • white_lake

  Oceniono 141 razy 109

  fatalnym, największym błędem Wałęsy było dopuszczenie Kaczyńskich do władzy, raz ich wpuścił, zaraza się zagnieździła i katastrofa gotowa
  i już nie pomogło, że potem się ich pozbył

 • eski57

  Oceniono 130 razy 102

  Cokolwiek znaleziono z przeszłości p. L Wałęsy , NIE może TO być jakimkolwiek pomniejszeniem ZASŁUG wniesionych przez NIEGO w historię Polski , Europy i Świata! L. Wałęsa TO INTUICYJNY TALENT , którego trzeba szanować i chronić przed „małymi” antagonistami , a zawłaszcza zawistnikami i pseudo historykami !

 • tadjan

  Oceniono 78 razy 66

  ..... a kiedyś tylko kaczy smród pozostanie i swąd po toruńskim antychryście. Nie traćcie ducha.

 • kr-lf

  Oceniono 78 razy 64

  Lechu i tak jesteś WIELKI , zawsze sie znajdą mali zazdrośni ludki co będa ujadać!!!!

 • yoomann

  Oceniono 64 razy 58

  ale jakże cicho jest o fakcie współpracy Kaczyńskiego z SB....ale spotka go to co Wałese jak odejdzie na emeryturę polityczną wtedy sie wysypie to co wszyscy w środowisku wiedzą

 • dyskootantka

  Oceniono 69 razy 57

  Wujec ma rację w 100%. A do tego każdy, kto się sprzeciwił Kaczyńskiemu, od razu dostał prezent w postaci oskarżenia o TW albo jakichś rewelacji na temat swojej działalnosci opozycyjnej. Przykładem są p. Krzywonos, Staniszkis i wielu innych.
  Co do Krzywonos mogę powiedzieć, że mam pewność, że jej nikt prądu nie wyłączył, bo tym tramwajem jechała moja koleżanka do pracy i opowiadała wtedy na gorąco jak było, jak Krzywonos zatrzymała tramwaj, a potem dojeżdżały tam kolejne tramwaje i przychodzili do niej z pretensjami, że blokuje. Prąd nie był więc wyłączony. A co do kierowców autobusów którzy jakoby zaczęli strajkować a ona miała być łamistrajkiem - to wtedy były dwa różne przedsiębiorstwa, w jednym były tramwaje(MPK), w drugim autobusy i trolejbusy(WPKG-G). To co teraz "tworzą" pisowcy na jej temat, jest zwyczajnie obrzydliwe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX