"Trzymajmy kciuki za Janów Podlaski! Wierzę, że moją życiową pasją byłaby kardiochirurgia, ale nie prowadzę operacji"

Anna Siek
24.02.2016 , aktualizacja: 24.02.2016 10:49
A A A
- Rozumiem: prokuratura, sądu, media, TK... Ale czemu winne są konie? - pytał Piotr Kraśko, komentując zmianę szefa słynnej stadniny w Janowie Podlaskim. Nowy dyrektor nie ma żadnego doświadczenia w pracy z końmi. Ale jak stwierdził, widzi że będzie to jego pasja życiowa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Marek Skomorowski zajął miejsce Marka Treli, który kierował słynną na cały świat janowską stadniną od 1978 roku.

- Trzymajmy kciuki za Janów Podlaski i te niezwykłe konie - apelował Piotr Kraśko. Gospodarz "Poranka Radia TOK FM" nie kryje, że decyzja o zmianie dyrektora jest dla niego niezrozumiała.

- Jestem instruktorem jeździectwa od 15 lat, a nie podjąłbym się opieki nad czyimś koniem przez jeden dzień! A mówimy o decyzji dotyczącej jednej z najsłynniejszych stadnin na świecie, gdzie wiedzę o tym, co robić, żeby konie były zdrowe i piękne, zdobywa się przez dziesiątki lat codziennej pracy. Szef takiej stadniny musi wiedzieć, która słoma jest dla koni dobra, czy koniowi po biegu podać wodę zimną, ciepłą czy letnią - mówił w Poranku Radia TOK FM Kraśko.

Parafrazując wypowiedź nowego dyrektora o nowej pasji życiowej, Kraśko przyznał, że wierzy iż jego pasją jest kardiochirurgia. - Ale nie namawiam nikogo, by chciał, żebym prowadził operacje na otwartym sercu - stwierdził.

Zobacz także
 • 22
 • 11
Komentarze (166)
Zaloguj się
 • avatar

  ga_ga5

  Oceniono 1 raz 1

  Na widok tego Gargamela wszystkie konie dostaną kolki i zdechną.Bardzo 'podoba mi się' wypowiedź nowego dyrektora "uwielbiałem konie,ale...nie miałem bliskiej styczności z nimi...".Ja np lubię obserwować niebo,co nie czyni mnie astronautką;/Żenada.Działalność dotychczasowych dyrektorów tychże stadnin to nie tylko doświadczenie w hodowli,ale i rozległe kontakty w branży na całym świecie.Jakie kontakty ma/kogo zna nowo mianowany dyrektor???tego się nie da wypracować w tydzień!Co do zarzutu o śmierć Pianissimy:decydenci pewnie gó... na temat hodowli koni wiedzą-ja w sumie też-ale nawet ja wiem,że z kolką u konia bywa tak:pojawia się nagle,często bez powodu-to wbrew pozorom bardzo delikatne zwierzęta- i albo się konia da uratować albo-częściej-nie...Zaniedbania?daj Boże,żeby ludzie żyli w takich warunkach jakie miała do dyspozycji klacz.Brak nadzoru weterynaryjnego?Przecież poprzedni dyrektor jest weterynarzem?40 lat pracy i nagle takie zarzuty?No,ale pogadać se mogę,kości zostały rzucone,dupa blada;/A jak zapytają nowego pana dyrektora,czy się zna na koniach to powie,że tam gdzie uszy to łeb,a tam gdzie ogon,zad.Wystarczy.

 • Henryk Rybka

  Oceniono 1 raz 1

  Myślę, że chodzi o zamach. Tomasz Arabski i Koń Arabski. Czy to aby przypadek?

 • Anna Mucha

  Oceniono 1 raz 1

  skończyły się koryta czas zająć żłoby

 • avatar

  ga_ga5

  Oceniono 2 razy 2

  SKANDAL.na jakiej stronie można podpisać protest w tejże sprawie?

 • avatar

  admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 2 razy -2

  Zarodkow na lewo juz nie bedzie mozna zalatwiac :)
  Dobra zmiana!
  Brawo PIS.

 • avatar

  darren.newlife

  Oceniono 3 razy 3

  Z góry przepraszam za niewybredne słowa. Ale czara goryczy już się przelała. Kaczorku i Dudusiu, czas ścinąć pośladki bo w sobotę mogą wam zwieracze puścić ze strachu przed "We People" Tłumaczenie dla Kaczorka - "My Naród". A Ty Duduś miałeś szansę być przyzwoitym. Ale już za późno. Polacy Ci tego nie wybaczą. .

 • Jedrek Andrzej

  Oceniono 2 razy 2

  Pis chce zpacyfikowac konie i wreczyc im legitymacje PiSowskie tak by wiecej mieli poparcia od
  ,,,,,,,,,
  To straszne ,nawet czepiaja sie koni a co dopiero jak sie beda czepiac ludzi

 • avatar

  arbor_1

  Oceniono 3 razy 3

  A może zwyczajnie chodzi o to, aby te konie ze stadnin sprzedać i uzyskać pieniądze na obietnice PIS? Poprzedni dyrektorzy pewnie by podnieśli alarm, wiec ich wywalono i przyszli tacy, którzy wykonają polecenia bez szemrania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane