Kamiński: Kaczyński gra różnymi pionkami na szachownicy. Aktualnie królem (Dudą) i królową (Szydło)

- Żeby wygrać wybory, Kaczyński udawał kogoś innego - mówił Michał Kamiński w Radiu TOK FM. - Potem zrzucił tę maskę, centrowi wyborcy nie są mu już potrzebni - dodał, zaznaczając, że za tym musi stać ?jakiś zamysł? prezesa PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nikt nie ma w Polsce złudzeń, że rządzi Jarosław Kaczyński i jak szachista w zależności od potrzeby gra różnymi pionkami na tej szachownicy - powiedział Michał Kamiński w Radiu TOK FM. - Gra zarówno królem i królową - dodał.

Według prowadzącego Jana Wróbla, jednym z możliwych zakończeń sporu na linii rząd-zwolennicy Trybunału Konstytucyjnego jest "wycofanie się znienacka PiS w zaskakujący sposób". - Powiedzą: to była konsultacja społeczna, pomówmy raczej o programie 500+ - stwierdził Wróbel.

Kamiński zgodził się, że jeśli źródłem "zamachu" na TK był "rozedrgany radykalizm i szukanie miejsc, w których można pokazać, że teraz bierzemy lejce", to wycofanie się jest możliwe. Jego zdaniem jednak, powodem ataku był "głęboki zamysł Kaczyńskiego". - Zmienić sytuację społeczno-polityczną w Polsce, by PiS nie mógł już żadnych wyborów przegrać. W takim wypadku do kompromisu nie dojdzie - ocenił.

"Kaczyński musi mieć jakiś zamysł"

Polityk podkreślał, że prezes PiS, by wygrać wybory, "udawał kogoś innego". Służyło temu "chowanie Macierewicza", zdejmowanie ze strony internetowej projektu radykalnej ustawy czy postawienie na twarze Beaty Szydło i Andrzeja Dudy. - Kaczyński wiedział, że jest część wyborców, którzy radykalnego PiS nie kupią - zaznaczył Kamiński. - Po wyborach tę maskę zrzuca i zachowuje się, jakby już nie musiał zabiegać o centrowych wyborców - dodał.

Jego zdaniem, prezes partii rządzącej musi mieć jakiś "zamysł, który każe przypuszczać, że oni nie są mu już potrzebni". - Obawiam się nie tyle konkretnych ruchów, które są niedobre - powiedział Kamiński, wymieniając m.in. upartyjnienie mediów, przejęcie prokuratury czy atak na TK. - Kluczowym problemem jest filozofia: ja już tak ustawię, że władzy raz zdobytej nie oddamy - podkreślił polityk.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (102)
Kamiński: Kaczyński gra różnymi pionkami na szachownicy. Aktualnie królem (Dudą) i królową (Szydło)
Zaloguj się
 • obywatel_leming

  Oceniono 36 razy 32

  przestańcie robić bez przerwy jakiegoś geniusza z Kaczyńskiego, legitymizując jego rzekomy talent w ten sposób.. To zwykły stary paranoik, a że jego strategie są dalekosiężne i niezwykle skuteczne, to jedynie potwierdza , że j to realizacja celów i strrategii pisanych na Kremlu.. Kaczyński jest rezonatorem propagandy Moskwy, bo taki chory człowiek z natury rzeczy jest łatwym obiektem dla agentury wpływu , różnych podejżanych doradców.... Sprawa jest niezwykle poważna!!!

 • piszeconiemysle

  Oceniono 40 razy 30

  Jarek sbawiciel ze stalinowskiej willi wyznaje tylko jedną filozofię :-)
  "Z Leninem żyj, z Leninem śpij, z Leninem zbieraj kwiatki" :-)

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 33 razy 27

  Nazwanie Szydło królową, szczególnie w odniesieniu do szachów to gruba przesada. Nawet na pionka ledwo ma kwalifikacje, bo Kaczyński ją przestawia jak chce a nie wedle reguł.

 • jezierskiadam

  Oceniono 30 razy 20

  Dziś rządzi trójca (triumwirat) - Kaczyński, Rydzyk, Duda.
  Trójca to efemeryda.Triumwirat jest zjawiskiem nietrwałym.

  Kaczolodzy koncentrują się obecnie na oczekiwanej dacie śmierci naczelnika naczelników, prezesa prezesów, wodza wodzów, polskęzbawa Jarosława.

  Od tego, kiedy ta śmierć nastąpi i kto po śmierci Kaczyńskiego przechwyci wadzę, zależy dalszy rozwój wypadków w Polsce i okolicach. To dobrze, że kiedyś Tymiński przegrał wybory z Wałęsą. Nasze pokolenie było jednak mądrzejsze i nie wybrało człowieka niesprawdzonego. Nie wybrało człowieka znikąd, ale nie umiało wychować następców i ma Dudę !

 • petrucchio

  Oceniono 26 razy 18

  Szydło i Duda to raczej gońce.

 • baaag

  Oceniono 17 razy 17

  Kartofel nie ma żadnego "pomysła" prócz miotania się na bieżąco. Rzucił Dudę na stracenie a ponieważ Gajowy kompletnie się poserał na koniec kampanii pohukując tylko jak stary zdziadziały idiota Duda rzutem na taśme pacana wyprzedził. Niektórzy mieli nadzieję że będzie mniejszym palantem ale się teraz rozczarowali. To jest zwykły buras o formacie sprzedawcy pacek na muchy.

 • al48

  Oceniono 17 razy 17

  Współwinnym tej sytuacji jest Kościół .Gdyby nie poparcie Kościoła to granie różnymi pionkami przez prezesa nic by nie dało .

 • sailor2016

  Oceniono 18 razy 14

  Dokładnie tak. Tylko, że to nie król i królowa, a zwykłe pionki, które w swoim czasie się poświęci. Zgadza się też to, że Jarosław K. nie chce oddać zdobytej władze. Jego kalkulacja opiera się między innymi na piSSlamistycznym żelaznym elektoracie, łapówce 500+ (jak inni wygrają to wam zabiorą), ordynacji wyborczej, która przy odpowiednim rozbiciu i rozdrobnieniu opozycji daje większość parlamentarną mimo, że piSS zdobył tylko 18% głosów uprawnionych do głosowania, rozdrobnienie wspomnianej opozycji gdzie niema silnej przeciwwagi dla piSS oraz na dalszym dzieleniu i skłócaniu Polaków. Nadzieja w tym, że się jednak przeliczy, a to zależy od zaangażowania myślącej części społeczeństwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX