Kidawa: Macierewicz mówi rzeczy niedorzeczne, zaprzecza badaniom. To trochę straszne, trochę śmieszne

- To nie jest zwykły poseł, tylko minister obrony narodowej. To trochę straszne, a trochę śmieszne, co Macierewicz mówi o Smoleńsku - mówiła w Poranku Radia TOK FM, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Pan minister Macierewicz robi to, co robił w swojej komisji. Nie jest ekspertem lotniczym, nie zna się na tym, udaje że się zna zasady lotu i jak to badać. To nie jest poseł, tylko minister obrony narodowej. To trochę straszne, a trochę śmieszne - mówiła w Poranku Radia TOK FM, Małgorzata Kidawa-Błońska. - Mówi rzeczy niedorzeczne, zaprzecza badaniom naukowym, zaprzecza ekspertom lotniczym, którzy znają swoją pracę. Najgorsze jest to, że dzieje się to na komisji sejmowej. Pan minister to opowiada, świat tego słucha i nic nie można zrobić - ubolewała wicemarszałek Sejmu. Posłanka PO mówiła, że merytoryczne wypowiedzi ekspertów są zbijane argumentami, z którymi trudno polemizować. - Wychodzi pan minister Macierewicz i mówi, że albo brzoza, albo parówki, albo samolot się rozpadł - komentowała Kidawa-Błońska.

W ostatnich dniach minister Macierewicz mówi więcej o katastrofie smoleńskiej. Podczas wykładu w szkole Rydzyka mówił o "terroryzmie" i likwidacji polskiej elity, wczoraj z kolei, że prezydencki samolot rozpadł się w powietrzu 17 metrów nad ziemią.

Te tezy są sprzeczne z ustaleniami rządowej specjalistycznej komisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
Kidawa: Macierewicz mówi rzeczy niedorzeczne, zaprzecza badaniom. To trochę straszne, trochę śmieszne
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 2 razy 2

  Choroba dotknęła szkolnictwo wyższe. Nie ma sposobu oczyszczenia uczelni z Obrębskich, Rońdów i Biniendów. Wiadomo od wieków, że łyżka dziegciu może zepsuć beczkę miodu. Tu mamy z do czynienie z zarazą. Tak jak w gospodarce komunistycznej namnażały się błędne decyzje podejmowane przez nieusuwalnych członków komunistycznej nomenklatury, tak dziś „profesorowie” sprzeniewierzający się Metodzie Kartezjańskiej, czyli metodzie naukowej, zatruwają całe środowisko.

 • jezierskiadam

  Oceniono 2 razy 2

  Są dwa sposoby leczenia społeczeństwa.

  Pierwszy sposób to reforma szkolna kładąca nacisk na umiejętność krytycznego korzystania ze źródeł.

  Drugi sposób to publiczne piętnowanie autorytetów świadomie bądź nieświadomie wprowadzających ludzi w błąd. Do odbierania tytułów naukowych profesora, doktora i magistra włącznie.
  Ludzie wprowadzeni w błąd przez autorytety powinni także żądać i otrzymywać od tych autorytetów odszkodowania za poniesione straty.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 1 raz 1

  Psychola ministrem zrobić...Przecieź byle kto nie potrafi...

 • nemilek

  0

  Zacytowałem słowa człowieka cieszącego się na prawicy zawsze wielkim szacunkiem, m.in za krytykę i doskonałą analizę poczynań Rosjan. Oto słowa sowietologa, naszego człowieka związanego przez wiele lat z najwyższymi szczeblami władz amerykańskich, byłego doradcy prezydenta USA ds bezpieczeństwa. Te słowa z każdym dniem zyskują na znaczeniu, a po dojściu PIS do władzy okazały się prorocze. To słowa światowej sławy politologa, profesora Zbigniew Brzezińskiego. Można obejrzeć na youtube, ja zacytowałem, bo opisują one idealnie to co się dzieje w naszym kraju. Wniosek z nich jest taki : Jarosławie Kaczyński, Antoni Macierewiczu, Antoni Waszczykowski, Jarosławie Selinie, Tadeuszu Rydzyku, Tomaszu Sakiewiczu, Jaroslawie Karnowski, jesteście godni pogardy i nie zasługujecie na to, żeby jakikolwiek uczciwy człowiek z wami rozmawiał.

 • nemilek

  0

  Prof. Zbigniew Brzeziński "W Polsce obecnie jak się obserwuje dialog polityczny, to nie trudno nie być przerażonym do jakiego stopnia język polityczny stał się brutalny, do jakiego stopnia gra polityczna stała się nieodpowiedzialna i która ze stron osób stojących bardzo wysoko na szczeblu politycznym właściwie wygląda na to, że zmierza do podważenia fundamentów i szacunku dla państwa, dla Polski i dla polskiej demokracji. Te ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim bez wskazania kto jest za ten zamach odpowiedzialny, ale sugerując, że to jest jednoczesnie i rząd Polski i może sowieci, może i razem, to jest to coś tak wstrętnego i tak szkodliwego, że mam nadzieje, że osoby bardziej odpowiedzialne sie jakoś odniosą do tego, bo to jest strasznie wredna robota, robiona widocznie przez parę osób, cierpiących jakieś psychologiczne trudności, które może z punktu widzenia ludzkiego są zrozumiałe, ale dla których nie ma miejsca w życiu politycznm; to daje Rosji okazje do pogłębienia rozdźwieku w samej Polsce, to trzeba pamiętac troche historycznie, dlaczego Polska upadła kiedyś; Rosji zależy na tym, żeby ta sprawa dzieliła nadal Polaków i są niestety osoby na scenie politycznej, które swiadomie albo podswiadomie, bo są chore, dzielą społeczność i podważają wiarygodność Państwa i to jest wstrętne i to jest warte pogardy".

 • flat-ower1

  0

  To jest porażające! Czy ktoś w końcu zacznie liczyć ile kosztują Polskę zabawy psychiczne pana M? Przecież to wszystko kosztuje. On za nic nie płaci. Potem są procesy, odszkodowania, komisje, eksperci ściągani ze świata i wyjazdy tego psychola do USA by tam szczekać i ujadać w gabinetach róznych senatorów na Polskę?! Przeciż posłowie powinni mu powiedziec stop i zabronić szastania pieniędzmi. Kim on jest oprócz tego ,że jest chorym człowiekiem? Ile to będzie trwało?

 • 66kropek

  0

  Od czasu kiedy Kidawa podała Inków jako przykład jako zamkniętego społeczeństwa, które zyskało na otwarciu się na nowe kulturę słucham jej z rosnącym zainteresowaniem...

 • aaron.goldstein

  Oceniono 1 raz -1

  Nie rozumiem. Pani Staniszkis, ulubienica Wyborczej, powiedziała niedawno w wywiadzie, że Maciarewicz to najlepszy minister obrony narodowej w ostatnich 25 latach. Przecież Staniszkis to dla Gazety Wyborczej autorytet taki sam jak mecenas Giertych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX