Prof. Staniszkis: Nie mogę znieść, jak Duda ględzi na stoku. Niech zostanie instruktorem, a nie prezydentem

- Nie mogę znieść, jak Andrzej Duda zaczyna ględzić na stoku narciarskim. Widać, że lubi narty i lubi perorować. Powinien zostać instruktorem narciarskim, a nie prezydentem - mówi w wywiadzie dla ?Plus Minus? prof. Jadwiga Staniszkis.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Socjolog powtórzyła kolejny raz: Jestem bardzo rozczarowana prezydenturą Andrzeja Dudy. - Nie mogę znieść, jak Andrzej Duda zaczyna ględzić na stoku narciarskim. Widać, że lubi narty i lubi perorować. Powinien zostać instruktorem narciarskim, a nie prezydentem - mówi w wywiadzie dla "Plus Minus" prof. Jadwiga Staniszkis.

Porównywała obecnego prezydenta do Lecha Kaczyńskiego, do którego dziedzictwa Duda - jak zapewniał - chce się odwoływać. - Kaczyński nie dość, że miał powagę, to jeszcze gromadził wokół siebie wybitnych ludzi, którzy byli w niego zapatrzeni. Wokół Dudy takich osób nie ma - ocenia prof. Staniszkis.

O braciach Kaczyńskich

- Krytycznie oceniam politykę Jarosława Kaczyńskiego w tej kadencji. Ten gen rewolucyjności, który się u niego ujawnił i tę bolszewicką chęć pójścia na skróty.

Prof. Staniszkis w bardzo ciepłych słowach kolejny raz wypowiada się za to o Lechu Kaczyńskim (znała prywatnie bardzo długo obu braci) i stawia go jako przeciwieństwo Jarosława. - Lech miał ciepły, otwarty stosunek do ludzi. Był towarzyski i lubił słuchać. Jarosław nie. On używa ludzi do realizacji swoich celów, ale najpierw ich modeluje poprzez upokorzenie i uzależnienie. - Używanie ludzi jest niemoralne i bezskuteczne - ocenia prof. Staniszkis.

Powtórzyła, że Lech Kaczyński nigdy nie zgodziłby się na "tworzenie byle jakiego prawa po nocach" czy takie działania wobec Trybunału Konstytucyjnego. - Miał szacunek do prawa i instytucji - podkreśliła.

Cała rozmowa w weekendowym wydaniu "Rzeczpospolitej" Plus Minus >>Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (620)
Prof. Staniszkis: Nie mogę znieść, jak Duda ględzi na stoku. Niech zostanie instruktorem, a nie prezydentem
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 280 razy 250

  Duda przemawia jak proboszcz, lubi błyskotki, władzę i lanserkę. Uwielbia łgać, wskazywać winnych i wspinać się na szczyty bezczelności i hipokryzji. Co jeszcze bardziej go do polskich księży upodabnia. A pani Staniszkis każdą publiczną wypowiedź powinna zaczynać od słów "pokornie przepraszam wszystkich Polaków i Polki, za to iż byłam na tyle głupia, aby lansować rządy PiS w sposób haniebny i bezrozumny, jeszcze raz przepraszam i proszę o wybaczenie"

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 210 razy 198

  Staniszkis właśnie nazwała Maliniaka instruktorem narciarskim a prezia bolszewikiem... przez ostatnie kilka musiała być na niezłym haju, to musi być strasznie bolesne tak nagle przejrzeć na oczy

 • ciemnyluddd

  Oceniono 178 razy 168

  Dziwna jest metamorfoza poglądów pani profesor Staniszkis, na PIS i jej prezesa... Przecież oni "tak mają" od...z a w s z e...

 • depepoz

  Oceniono 113 razy 103

  "Lech miał ciepłu, otwarty stosunek do ludzi", czego dał wyraz w słynnym "spieprzaj dziadu".

 • iluminati_semper

  Oceniono 94 razy 90

  trafna diagnoza - polska podróbka Franka Underwooda próbuje wcielić swój plan polegający na... braku planu...
  najpierw swoich ludzi (nieważne kompetencje - ważna lojalność) upchać wszędzie gdzie się da
  a później się zobaczy...
  z kolan na plecy w 3 miesiące...

 • zraluk7

  Oceniono 89 razy 83

  Zaraz pisowcy wyciągną kwity, że matka pani profesor była w gestapo a ojciec w ub.

 • rbik53

  Oceniono 90 razy 80

  A spróbuj ty op**dalać się jak Duda, jeździć na nartach, wczasować się i pobierać za to sowite wynagrodzenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX