"Ponad 40 zawiadomień do prokuratury ws. afery lekowej. Niestety, większość umorzono"

- Powinno się wprowadzić 5 proc. marżę na sprzedaż leków w kraju i zagranicą. W ten najprostszy sposób można było wyeliminować problem eksportu - mówił w TOK FM prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Raport izby ws. tzw. afery lekowej nie zostawia suchej nitki na urzędnikach MZ.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według kontrolerów NIK, do niekontrolowanego wywozu leków z Polski przyczyniły się pisma byłego szefa departamentu polityki lekowej oraz jego zastępców.

Jak mówił w TOK FM prezes NIK, w tzw. odwróconym łańcuchu dystrybucji "pojawiły się nowe elementy np. przychodnie zdrowia, które tworzono wyłącznie po to, żeby zamawiać leki, które potem odsprzedawano".

- Inspekcja Farmaceutyczna skierowała ponad 40 zawiadomień do prokuratury. Niestety zdecydowana większość z nich zakończyła się niczym - mówił Krzysztof Kwiatkowski.

O tzw. aferze lekowej TOK FM informuje od niemal roku. Reporter TOK FM jako pierwszy poinformował, jak Ministerstwo Zdrowia zezwala hurtowniom farmaceutycznym nie stosować jednego z przepisów ustawy. Dzięki temu wywóz leków z Polski jest dla hurtowni stał się o wiele bardziej opłacalny niż dostarczanie ich do polskich aptek. Proceder doprowadził do tego, że w aptekach zabrakło wielu leków. Bo wywóz był znacznie bardziej opłacalny.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
"Ponad 40 zawiadomień do prokuratury ws. afery lekowej. Niestety, większość umorzono"
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 8 razy 6

  A później zdziwienie, że wygrał Ziobro, Kaczyński, Macierewicz i reszta tej hałastry.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 10 razy 4

  Afera lekowa (a gdzie "afera" oponowa, "arabska", "majowa", "trybunałowa",TKM i podobne)... Zaistniała z powodu wynegocjowania z koncernami...o b n i ż e n i a... cen leków, przez panią Kopacz... Zadziałała "cudowna ręka rynku", legalnie, chociaż wyjątkowo głupio, bo przecież należało to przewidzieć... Stąd te umorzenia, bądź uniewinnienia...Bo sądownictwo było jeszcze przed Dobrą Zmianą... Obecnie Ziobro już może kogo chce zamknąć i pewnie również osądzić według reguły z carskiej Rosji...Na podstawie "Wewnętrznego Przekonania"...Amen.

 • oby.watel

  Oceniono 7 razy 1

  Najpierw trzeba za pomocą bzdurnych przepisów problem stworzyć, a potem w pocie czoła z nim walczyć za pomocą nakazów, zakazów i kar. Metoda sprawdziła się za komuny i za Tuska.

 • kot2ka

  Oceniono 2 razy 0

  Cytat: "- Inspekcja Farmaceutyczna skierowała ponad 40 zawiadomień do prokuratury. Niestety zdecydowana większość z nich zakończyła się niczym " W Polsce zgłaszanie takich spraw do tej g.... wartej prokuratury mija się z celem i lepiej takie sprawy zgłaszać listonoszowi lu temu co rozwozi mleko !!!! Ta banda nierobów ma w d... wszelkie nieprawidłowości a najchętniej sami by maczali w każdym lewym interesie swoje brudne paluchy !!!! Mafia która stoi na straży bezprawia ,obecnie na topie widać ich osiągnięcia w Amber Gold !!!!

 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 1 raz -1

  Jak zawsze na Wyborczą można liczyć - komentarze pod każdym artykułem o zamachach w Belgii wyłączone. Ubogacanie kultury europejskiej trwa. Ku chwale lewicy.

 • szpung

  Oceniono 5 razy -1

  Srodowisko sedxiow to jedyna wyjeta spod prawa grupa swietych krow, ktore maja rowniez przywilej zatajania majatkow. Skoro taki rzeplinski uwaza iz odpowiada jedynie przed czerwona ksiazeczka to czemu sie dziwic, ze wszystkie umorzone.
  Tu cos czego nire zobaczycie w news roomach to sila internetu i tempo rozoszenia materialu niedostepny dla profesjonalistow

  www.facebook.com/noszku...mac/videos/10157373270435206/

 • gr_ub_y

  Oceniono 2 razy -2

  PO trzeba zdelegalizować. Nie ma wyjścia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX